Odessa i marszrutki

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Kill_inski
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pt 15:41, 30 sty 2015

Odessa i marszrutki

Post autor: Kill_inski »

Witam wszystkich! Chciałem opowiedzieć swoją przygodę z marszrutkami na Ukrainie. Pierwsza rzecz: marszrutka, czytaj nasz podmiejski autobus jakieś 20 lat temu.
Przystanki - nie ma rozkładu jazdy, nie ma czasu przyjazdu. Plus taki, że autobusy (marszrutki) jeżdżą naprawdę często, ale dowiedzieć się gdzie jadą to już inna sprawa. Aha, do tego marszrutka zatrzymuje się wszędzie, wystarczy pomachać kierowcy; nie trzeba iść na przystanek nawet. Nie wiedziałem o tym, więc poszedłem Obrazek
Bilety - brak. Kilka przystanków przed końcem naszej podróży trzeba dać pieniądze kierowcy. Czasem jest tak dużo ludzi, że trzeba pieniądze przekazywać drogą pantoflową. Ale pieniądze dać trzeba, bo kierowca może wyjść i zrobić nam awanturę na ulicy.
Ostatni przegląd - widziałem tabliczkę, z datą ostatniego przeglądu marszrutki. Data była z 1980 któregoś roku Obrazek
Stan techniczny - mieszkałem długi czas w Odessie i nigdy nie zapomnę, jak kilka miesięcy jeździła marszrutka, która miała pękniętą szybę na skos. Z jednego rogu do drugiego. Jeździła tak dobre kilka miesięcy i nikt się nie przejmował Obrazek

Ogólnie polecam takie doświadczenie dla osób, które w ogóle nie znają rosyjskiego! Mówienie po ang na ulicy czy w marszrutce nic nie da Obrazek
dora
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: czw 05:52, 03 wrz 2015
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: dora »

Witam. Artykuł ciekawy. Ukrainę znam- mają okropne drogi.


Nasi użytkownicy napisali 108379 wiadomości
Mamy 1075 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrował się dora


Witam ponownie-------n studiuję historię------------Dominika
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

To bardziej odpowiednik naszych minibusów, szczególnie tych najdzikszych (Lubelszczyzna, Małopolska, Zakopane).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Odessa i marszrutki

Post autor: prof_klos »

To ja dodam tylko, że jak Odessa to tylko... tramwaj bagienny! ;)
Myślę, że każdy wie o czym mówię. ;)
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ