[Sieradz] PKS Sieradz

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

[Sieradz] PKS Sieradz

Post autor: liszek »

Jak narazie pisaliśmy o KM w Sieradzu więc chyba przyszła pora na PKS. Tutaj chyba pole do popisu będzie miał Michał bo to przecież jego rodzime miasto. Ja często przechodze koło dworca PKS w Sieradzu wiele tam się teraz dzieje... Tabor nie mają wcale taki zły może ktoś coś napisze więcej...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: PKS SIERADZ

Post autor: Michał »

Ano teraz jest w remoncie sieradzki dworzec PKS, na jego terenie powstanie supermarket LIDL.

Tabor to:
Autosany:
A404T
H9-21 (mnóstwo po NG)
A0909L
H10-10,11,12
A10-10,11
A11-12
Jelcze:
PR110D
T120/2,/3
Iveco TurboDaily
Kilka turystycznych (Neoplan,Volvo)
Stan taboru jest bardz dobry. PKS Sieradz jest jedną z najlepszych w województwie placówką tego typu. Na dworcu (przed remontem, nie wiem jak będzie po) było 9 stanowisk + stanowisko międzynarodowe. Na dalsze trasy autobusy odjeżdżały ze stanowiska 8. Niektóre kursy (szczególnie w rejon Warty) są realizowane z przystanku przy Szpitalu. Rozkłady na www.pkssieradz.pl Obrazek PKS Sieradz obsługuje kursy do m.in. Koszalina, Świeradowa Zdrój, Kudowy Zdrój, Katowic czy też Zakopanego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Miałem przyjemność jechać autosanem cezarem A404T bardzo pozytywne wrażenie. Jechałem z Łodzi do sieradza linia pośpieszna Łodź- Kudowa -Zdrój. Kierowca tak się zapędził, że byl w Sieradzu 25 minut przez czasem i zrobił postój na fajke... Niestety PKs Sieradz nie wprowadził ulgi na bilet do Łodzi dla studentów. Dlatego wiele osób jedzie PKs Kalisz o 10 50 z Łodzi bo ma ulge aż 50% i jeździ tam nowiótki autosan a 1010T. Pisałem do PKs Sieradz z zapytaniem o ulge ale odpowiedzieli , że sie zastanowią i już to zrobili i nie ma ulgi...Wiec wiecej osób jedzie albo z Sieradza do Łodzi Pks Kalisz o 7.24 koło ronda(bo już sie nie zatrzymuje na dworcu pks) albo wybiera znacznie tańszą kolej Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Oj kolej już prawie zrównała się na biletach normalnych z PKS'em Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Zgadza się ale ja piszę tutaj o biletach studenckich a sam wiesz ile osób jeździ na uczelnie z Sieradz i Zduńskiej Woli do Łodzi. Wtedy wybieraj oni kolej bo nawet bilet jednorazowy kosztuje w pks 9,8 zł a kolej ulgowy kosztuje dokaldnie 5,86 zł
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

O dzięki. Niedługo wybieram sie do Łodzi pociągiem Obrazek Teraz już wiem ile kosztuje bilet. Dla porównania "Zetką" do Sieradza przejazd ulgowy kosztuje 2,30 a pociagiem z Zduńskiej Woli do Sieradza aż 2,90.
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

może posiadacie informacje jaką ilościa poszczególnych wersji autosana H10 dysponuje PKS Sieradz?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Jest kilka wersji. Miałem gdzieś spis taboru PKS Sieradz lecz bardzo nieaktualny i niekompletny. Napewno są podtypy H10-101112 więcej nie powiem bo nie wiem Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Re: PKS SIERADZ

Post autor: rkplodz »

Michał czy w Sieradzu w PKS były kiedyś może zemuny?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: PKS SIERADZ

Post autor: Michał »

rkplodz pisze:Michał czy w Sieradzu w PKS były kiedyś może zemuny?
Niestety nie. Zemunów jak i Ikarusów wszelkiej maści nigdy u nas nie było. Ogólnie teraz tabor PKS jest bardzo ubogi w różnorodność marek. Już nawet chyba L11 żadnej nie ma (a kiedyś M11, H9-35 czy Dafa można było zobaczyć...)
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

Michal_sieradz pisze:Jest kilka wersji. Miałem gdzieś spis taboru PKS Sieradz lecz bardzo nieaktualny i niekompletny. Napewno są podtypy H10-101112 więcej nie powiem bo nie wiem :roll:

Z pewnością najwięcej jest H10-11 które obsługują kursy lokalne. Ja znam dwie sztuki H10-12, obie "pierwsza" wersja z linia okien przebiegającą nisko no i dwie sztuki H10-10 - jedna pomalowana na biało a druga w granatowe pasy często obsługuje kurs do wrocławia o 6:40.

czy do 'lepszych' autobusów typu cezar, volvo, neoplan jest przydzielonych dwóch kierowców?
prawniczka

Post autor: prawniczka »

witam dlaczego w autobusach pks sieradz nieustannie kierowcy palą chociaż jest ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych

wielu pasażerów zastanawia się jak tę sprawę rozwiązać i do kogo zwrócić się o pomoc,proszę o odpowiedz bo to niedopuszczalne.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Palenia papierosów to bolączka wielu pasażerów najczęściej kierowcy palą na trasach podmiejskich. W Łodzi jest ten sam problem można napisać skarge ale jeśli tyczy się to np Łodzi i kursów podmiejskich to oni za dużo nie zrobią tym kierowcą ponieważ na te linie nie ma wielu chętnych do prowadzenia autobusu ponieważ płacę są rażąca niskie a niektórzy kierowcy wyjechali już za granice. Moim zdaniem palenie papierosów przez prowadzącego pojazd jest karygodne. By zgłasić skarbe najlepiej jest zapisać numer kursu trase albo godzine i trase wtedy będą wiedzieli kto prowadził pojazd może ktaś z tym zacznie walczyć.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Jeżeli palą papierosy w autobusie to najlepiej jest zrobić im zdjęcie i iść z nim do PKS'u. Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

PKS Sieradz zawiesił połączenie na lotnisko lublinek. Hmm nie było chętych do korzystania z tej linii.

Źródło http://www.lublinek.pl
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

czy peerka SAG 6607 jezdzi jeszcze czy poszla do kasacji??
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

wiecie moze jaki obieg maja autobusy na kursach do kudowy i swieradowa?? bo pasuje ze jest podsyl z sieradza o 5:00 przez zdunska i o 5:40 przez rossoszyce, ale z tego drugiego wynikaloby ze autobusy na kudowe czekaja w lodzi bo wysoki poklad nie przejedzie pod wiaduktem kolejowym w męce (ograniczenie 3,5m wysokosci)... Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

ani pisze:czy peerka SAG 6607 jezdzi jeszcze czy poszla do kasacji??
Nie jestem pewien ale chyba tak.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

ani pisze:wiecie moze jaki obieg maja autobusy na kursach do kudowy i swieradowa?? bo pasuje ze jest podsyl z sieradza o 5:00 przez zdunska i o 5:40 przez rossoszyce, ale z tego drugiego wynikaloby ze autobusy na kudowe czekaja w lodzi bo wysoki poklad nie przejedzie pod wiaduktem kolejowym w męce (ograniczenie 3,5m wysokosci)... :roll:
Bardzo możliwe a jeśli chodzi o most w męce to może akurat jedzie niższy autobus.
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

ale na kudowe jezdza ewki, cezar, san...
ODPOWIEDZ