[Kraj] Wandalizm i kontrole biletów w Polsce

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

[Kraj] Wandalizm i kontrole biletów w Polsce

Post autor: Marcin »

Dodam jeszcze, że tabornie jest zdewastowany, tak jak łódzki. Ale jedank nie ma ani jednego niskopodłogowca... No ale tak jak już pisałem - niesprawne wozy z zajezdni nie wyjeżdżają. Nie zdażyło mi się jeszzce, żeby autobus MZK nie przyjechał albo miał jakieś gigaspóźnienie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Widac ze w Pabianicach nie mieszkaja debile ktorzy niszcza nam tabor Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ależ mieszkają. Obrazek Tylko kilku(nastu) już sprzątało po sobie i widać im się odechciało. Szyb porysowanych nie ma - jeśli jużto jakieś bazgroly markerami gdzieniegdzie. Obrazek Ale gdyby porównać do taboru łódzkiego pod względemdewastacji to jesty super. Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Co złapali ich?? I kazali sprzątać. Jak tak to bardzo się z tego cieszę Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Do drugiego wagonu w łodzkich tramwajach nie warto wsiadac bo mozna sie ubrudzic. Cały wagon jest wyrysowany o szybach nie wspominajac. Czasem juz pierwszego dnia po remoncie pojawiaja sie pierwsze oznaki wandalizmu Obrazek Obrazek Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Kilka razy w gazecie czytałem takie artykuły. Obrazek Kiedyś sam widziałem jak jednego Straż Miejska zgarnęła. Obrazek Kierowca chyba zawiadomił dyspozytora. Obrazek Powiedzieli mniej więcej coś takiego: "No to sobie teraz posprzątasz...". Działo się to w tamtym roku w 263. W ogóle w 263 podczas roku szkolnego bardzo często pojawia się straż miejska. Urządzają czasami z kontrolerami masową łapankę - czasami jest tylu na gapę, że sami sobie nie radzą i muszą ich z autobusu wywalić, żeby nie tamować ruchu. Zatrzymuja wtedy busik - wsiada straż miejska - jest kontrola i Ci którzy jadąna gapę - wysiadka. To co jakieś 2 tygodnie w 263 sie zdarza z tego co wiem. W tej linii często stawiają opór (gł. uczniakwie), więc potrzebna jest na zapas straż miejska. Obrazek Ale to chyba w 263 są tylko takie akcje. Obrazek Kiedyś w "L" wszyscy jechali na gapę - a było to 9 osób. Obrazek Wysadzili ich. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Pabianice maja mnie taboru i łatwiej nie tylko kontrolowac bilety ale takze dzialac przeciw wandalizmowi
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A mi sie cały czas wydaje, że MPK Sieradz ma więcej kontrolerów niż autobusów Obrazek Co jade autobusem to: KANAR. Ale ja zawsze mam bilet. Tak wspieram MPK Sieradz Obrazek To u was wywalają z autobusu jak sie nie ma biletu? U mnie oczywiście mandat a jechać to sobie możesz dalej Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

W Łodzi kanary sa chamskie. Wywalaja z pojazdu i zachowuja sie w sposob lekko mowiac nie mily Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Nie - nie wywalają. Tylko w wyjatkowych sytuacjach, gdy uniemożliwia to dalszą jazdę pojazdu.

Ostatnio też miałem problem z kontrolerami. Pierwsza - z MZK. Stara baba. Widzi, że wchodzę i kasujębilet, bo od początku się na mnie gapiła jak na UFO. Ale i tak podchodzi i kontroleuje. Nadziała swoje wielgachne okulary i czyta dokładnie co jest napisane na wydruku - zajęło jej to chyba z minutę. Obrazek Następnie poprosiła o legitymację - oglądałą ją chyba kolejną minutę. Sprawdzała czy jest pieczątka, czy do dobrej daty - wszystko. Obrazek Później koleś jeszcze dobrze nie wszedła jednych skontrolowała. Nawet do kasownika nie zdąrzyli dojść - ale nie wlepiła im mandatu, tylko pozwoliła skasować, ale jednemu i tak wklepiła za brak legitymacj. Obrazek

To było śmieszne. Kolejne niemiłe. (Też w linii "T"). Już szykuję się do wysiadania, nagle podchodzi kontrolerka Kasty (czy cos w tym stylu) i prosi o bilet. Mówi, że... za słabo podstemplowany! A był podstemplowany bardzo dobrze. Robilą to tylko po to, aby zatrzymać mnie jeszcze chociaż przez jeden przystanek, bo była granica strefy i zażądała bym jechał dalej. Wtedy to bym zapłącił mandat - bo bilet tylko do strefy miałem - po co mi dalej, skoro dalej jechać nie potrzebuję! Autobus już stoi w zatoce, a ta wydziwia, że przykro jej, ale za słąbo podstemplowane i będzie mandat. jeszze legitymacji jej się zachciało oglądać, ale pod chwilą nieuwagi w ostatniej chwili jej zwiałem. Niestety ale byłem w takim szoku, że nie zdąrzyłem dokładnie zobaczyć co ma na identyfikatorze, gdybym wiedział, to zgłosilbym sprawę do UKOKiK. A w Łodzi ostatnio gapowicz pogryzł kontrolera. Obrazek Ten wylądował w szpitalu. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Troche zmienilismy temat ale ostatnio jak jechalem 13 tez kanary zlapali faceta. Wsiadł normalnie a ze byl tlok to nie zdazyl od razu skosowac biletu i sie doczpili Obrazek wedlug mnie to chamstwo poniewaz bilet trzeba skasowac przed dotarciem do nastepnego przystanku Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Temat wydzieliłem od MZK Pabianice. Obrazek Już nie schodzimy z tematu. Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Niestety kultura kontrolerów jest niska, pasażerów często też, może kontrolerzy MPK, by byli lepsi.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
PPKS Rybnik
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw 09:00, 18 sie 2005
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PPKS Rybnik »

Heh widze ze zabardzo kontrolerow nielubicie:), to macie okazje poznac, tzn. bylem kontrolerem na poczatku mojej kadencii w pks:) ale nigdy od tak niewywalilem zadnej osoby jak niektorzy robia... jesli pasazer domnie normalnie to ja do niego tez:) teraz juz sie z tym niemusze meczyc:) ale mnie pasarzerowie lubili Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Może ci z PKS, są lepso. Widzisz, wielu z kontrolerów jest złych, a to niszczy ocenę wszystkich.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
PPKS Rybnik
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw 09:00, 18 sie 2005
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PPKS Rybnik »

W naszym PKS pracuja teraz PANIE jako rewizorki Obrazek, jest ich 4 i powiedziawszy szczeze to tylko jedna jest wredna jak...a 3 pozostale bardzo sympatyczne Panie...Obrazek Znam osobiscie kontrolerow ZTZ Rybnik i oni pomalu sie boja wyjechac dalej...Stoja zawsze na PL.Wolnosci gdzie jest placowka nr.2 ZtZ-u ... poprostu sa niemili a jak oni sa niemili to ludzie tez!. Widzialem ostatnio akcje w Rybniku-Boguszowicach( dzielnica) stali sobie jak pakerzy... Podjechal autobus oni wsziadli i kazdy z nich wylecial przez drzwi... potem jacys kolesie zaczeli ich gonic... tak to jest udaja cwaniakow i niewiadomo co jeszcze... Ja osobiscie takich problemow niemialem:) Obrazek
BartStep
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw 19:36, 25 sie 2005
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: BartStep »

morton pisze:wedlug mnie to chamstwo poniewaz bilet trzeba skasowac przed dotarciem do nastepnego przystanku
Mylisz się. Bilet należy skasować bezpośrednio po wejściu do pojazdu.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Przepraszam ale były kiedyś takie napisy: "Bilet należy skasować przed dotarciem do następnego przystanku"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ja takiej wersji się trzymam zawsze, jak narazie nie miałem większych nieprzyjemności.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

NIE MA już tego przepisu (od kilku lat zresztą). Teraz należy bilet skasować NIEZWŁOCZNIE.
ODPOWIEDZ