[Warszawa] Tramwaje z Pesy prawie gotowe

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

A dziś w EI napisali że warszawska pesa jest najdłuższym wagonem tramwajowym w Polsce (32m). Idioci nie wiedzą chyba że nasze GT8 maja 33m i są najdłuższe.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

No bo EI, ja się dowiedziałem że mieszkańcy Kościuszki przez nocne łykają leki nasenne ale nie pomagają Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Arturro 70 pisze:A dziś w EI napisali że warszawska pesa jest najdłuższym wagonem tramwajowym w Polsce (32m). Idioci nie wiedzą chyba że nasze GT8 maja 33m i są najdłuższe.
Ci z Wawy taki kit wciskają. W Metrze było to samo i w necie też. Gdzie ci prawdziwi dziennikarze? Dziś mamy tylko marnych PiSmaków.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Gdybym wierzył we wszystko co pisze EI to myślałbym, że mieszkam na Ukrainie, a po Łodzi jeźdzą autobusy Scanii oraz metro.

Ludzie czytają tą durną gazete i głupieją.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Ta... a ja się dowiedziałem że punkt przesiadkowy nocnych to krańcówka.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W GW też napisali, że pesa najdłuższa jest...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Bo PESA zdaje się jest najdłuższym pojazdem montowanym w POLSCE. Ale to szczegół. Z eksploatowanych, oczywiście największy jest nasz GT8.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

prof_klos pisze:Bo PESA zdaje się jest najdłuższym pojazdem montowanym w POLSCE. Ale to szczegół. Z eksploatowanych, oczywiście największy jest nasz GT8.
Ale EI i GW tego nigdy nie zrozumieją. Dobrze że niedługo przyjdą i nasze to wtedy dowiemy się że nasze są dłuższe od warszawskich.
Aros
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 23:35, 02 maja 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew / Warszawa Ursynów
Kontakt:

Post autor: Aros »

o3r pisze:Dziś w Warszawie nowe wagony miały wyjechać na ulice, ale im się nie udało. Spece z Pesy zakazali wyjazdu tłumacząc to błędami w czasie budowy, od razu przystąpiono też do naprawy. Nie chciano jednak powiedzieć co było źle i czy zagrażało to bezpieczeństwu pasażerów. (za: TVP)

Wspomniano o tym tu:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4432844.html
Również wczoraj na ulice Warszawy wrócił po naprawie najdłuższy w Polsce, klimatyzowany tramwaj linii 36, którego debiut okazał się falstartem. W czwartek popsuła się w nim część podwozia i powstała groźba zablokowania kół.

a więcej informacji można znaleźć tu:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34864,4423165.html
Dzień po poświęceniu kropidłem, przecięciu wstęgi i uroczystych przemowach najnowszy i najdłuższy tramwaj w Warszawie, zamiast wozić pasażerów, musiał zostać w zajezdni. Przez kilka dni potrwa usuwanie usterek po poniedziałkowym kursie z oficjelami

Oby te, które trafią do Łodzi, były w pełni sprawne i pozbawione "dolegliwości wieku dziecięcego".
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Na pewno wezmą pod uwagę już zaistniałe awarie i poprawią. Ale pewnie jeszcze inne wady sięujawnią - jak to w nowych konstrukcjach. Jednak żaden test czy symulacja komputerowa nie są lepsze niż noramlna eksploatacja.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

PESA już kursuje, na linii 36.
Rozkłąd jazdy dostępny jest na stronie ZTM-u.

dni robocze
http://www.ztm.waw.pl/images/1-36pesa.gif
dni wolne
http://www.ztm.waw.pl/images/2-36pesa.gif
Aros
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 23:35, 02 maja 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew / Warszawa Ursynów
Kontakt:

Post autor: Aros »

Miło ze strony ZTM że zamieszcza takie informacje. Może będę w weekend w Warszawie i pstryknę kilka fotek tego wynalazku jeśli nikt z forumowiczów mnie nie wyprzedzi Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Jestem ciekaw czy znacząca różni się komfort jazdy taką pesą a naszym citkiem.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Ale tam fajne są rozkłady tak apropo. Tam podają nawet brygade Obrazek.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Myślą chociaż trochę o MKM-ach, u nas niewiele, informacje trzeba zdobywać niczym wywiad Obrazek
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

liszek pisze:Jestem ciekaw czy znacząca różni się komfort jazdy taką pesą a naszym citkiem.

No pewnie ;) Tory lepsze. Chociaż na Mokotowie ich stan jest, jak na warszawskie warunki, średni.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Zamętu z malowaniem firmowym Tramwajów Warszawskich ciąg dalszy. Nie wiem już nawet ile jest wariantów ale część tramwajów z Pesy będzie miało inne kolory. Uznano, że dotychczasowy schemat jest zbyt awangardowy. Nowe malowanie jest ponoć bardziej zgodne z "barwami miejskimi"...Cieszę się, że łódzkie tramwaje są i będą po przyjeździe nowych pesowskich wagonów nieco bardziej jednolite, choć biorąc pod uwagę podmiejskie można mieć nieco wątpliwości.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

no to wczoraj udało mi się zaliczyć Pesę. Nie powala, tyle powiem.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Moje pierwsze wrażenie jeśli chodzi o tramwaj z Bydgoszczy jest takie, że niewiele się, zwłaszcza wewnątrz, nie różni od Cityrunnera. Zastanawiający jest wysoki poziom hałasu, pochodzący zwłaszcza ze środkowego wózka. Mam nadzieję, że to raczej kwestia eksploatacji, a nie wad fabrycznych.
ODPOWIEDZ