Autobus czy Tramwaj?? oto jest pytanie

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Autobus czy tramwaj

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Są dwie strony tej kwestii , trochę racji macie ale moja jest taka.Przykładowo ktoś z mieszkanców Radogoszcze chce sie dostac szybko do szpitala Kopernika lub dworzec Kaliski to po co jechać zatłoczoną Zachodnia-Kościuszki jak można by było szybko przeskoczyc ciągiem Al.Włókniarzy a nie każdy ma samochód a duzo ludzi lubi jeździc bez przesiadek .Ale to tylko moje zdanie a każdy ma swoje punkty widzenia i nie każdy sie musi zgodzic z moim zdaniem po to jest takie forum.Pozdrawiam
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tak, ale takich ludzi jest po prostu stosunkowo mało - nie generowaliby skutecznego zapełnienia.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Wiesz- przy takim założeniu to powinniśmy robić linie zewsząd dowsząd.
System powinien być szkieletowy - żeby z każdego miejsca dało się łatwo dojechać do głównego ciągu komunikacyjnego, co w 90% relacji daje tylko jedną przesiadkę. Reszta to koordynacja rozkładów i RZETELNA INFORMACJA.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Autobus czy tramwaj.....

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Wiem ,że system powinien być szkieletowy ale mi chodzi o inna sprawę.Jechałem ostatnio tramwajem 5 odwoziłem dziewczynę do pracy do Matki Polki no i wszystko było ok. dopóki 5 nie wjechała w Kilińskiego atma koszmar zresztą na pewno wiecie jak sie jedzie tam w godzinach szczytu. A czy nie lepiej by było gdyby Al.Włókniarzy łączyła własnie Radogoszcz i Teofilów z południową częścia miasta. Nie chodzi mi tylko o jedna osobę ale duzo jest takich osób które sa zmuszone jechac przez centrum.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dlatego problemy trzeba rozwiązywać, a nie obchodzić. Miasto musi w końcu zdecydować co z Kilińskiego, bo w obecnym kształcie to najzwyczajniej bez sensu. Zresztą tak naprawdę to całe Centrum potrzebuje odważnych decyzji komunikacyjnych.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: Autobus czy tramwaj.....

Post autor: morton »

Adam1022 pisze:Wiem ,że system powinien być szkieletowy ale mi chodzi o inna sprawę.Jechałem ostatnio tramwajem 5 odwoziłem dziewczynę do pracy do Matki Polki no i wszystko było ok. dopóki 5 nie wjechała w Kilińskiego

Mogłes sie przesiasc na 6 przy Północnej ;)

Zgadzam sie z ukalo. Są w Łodzi miejsca, ktore trzeba po prostu ucywilizowac! Nie jestesmy Tanzania czy Azerbejdzanem (z calym szcunkiem dla obu), zeby KM w naszym miescie tak wygladalo. Do UE duuuzo nam brakuje ale od czegos trzeba zaczac.

Oto lista:
1. Kilinskiego - praktycznie cala, no moze oprocz odcinka od Dąbrowskiego do Śląskiej. Zdecydowac czy wylaczyc ja z ruchu czy przebudowac czy moze zrobic cos jeszcze innego.
2. Pl. Wolnosci - ustawic jakos "normalnie" przystanki tramwajowe, ucywilizowac (dobre słowo) krańcówke 59 i 78, czyli najlepiej gdzies ja przeniesc.
3. Piotrkowska (odcinek z tramwajami) - mam nadzieje, ze budowa ŁTR tu pomoze.

To na razie na tyle jak cos jeszcze mi sie przypomni to napsze.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Pewnie ,że mógłbym sie przesiąść ale EWA ma migawke na 5 i trzeba było jechać dalej. .Kilińskiego od strony ul.Piłsudskiego w kierunku Chojen nie jest tak straszna jak od Północnej do Piłsudskiego. Nawet ten odcinek przy Szkole SMS ,tramwajowy tor połozony jest na poboczu i właściwie nie koliduje z ruchem ulicznym. A z Placem Wolności święta racja ,może by było wskazane przedłuzyc linie np,59 do Pl.Dąbrowskiego a 78 i 78A do Dworca Północnego.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

na PKS? A, za przeproszeniem, po ką cholerę? toż to tylko nabijesz kilometry pustego autobusu. Już Plac Dąbrowskiego dla wszyystkich byłby lepszym rozwiązaniem - albo Dw. Fabryczny.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Raczej PL. Dąbrowskiego. Dziś robiłem ankiete na Pomorska/Wschodnia i 80 % ludzi do 4,7,15 szło z 78 lub 59 i jechało w okolice placu Dąbrowskiego a nawet do ul. Tamka.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Na PKS nie ma sensu, poniewaz to malo atrakcyjny kierunek a poza tym chyba maja zlikwidowac ta petle. Dw. Fabryczny tez jest dzika krancowka, dlatego najlepiej bylo by skierowac 59 na Pl. Dabrowskiego. Pytanie: czy jest tam jeszcze miejsce ? :> I czy przeciagnac tam tez 78? Jeszcze bardziej dublowala by sie z 96 ... a moze to jednak jest potrzebne Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Akurat w przypadku 96 odpowiedniejszym terminem byloby "odciazanie" a nie "dublowanie" Obrazek
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Rzeczywiście macie racje ,że na Dw.Północny bez sensu , ale Plac Dąbrowskiego jak najbardziej by pasował a może ciut dalej tam gdzie 83 ma krańcówkę pod wiaduktem /Kopcińskiego/. Bo rzeczywiście Plac Dąbrowskiego jest przepełniony liniami. A zresztą całe centrum jest do przemyślenia. Napisze później bo mecz Polaków.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Co do miejsca to by dięę znalazło. Możnaby trochę pościskać ist iejące przystanki albo obciążyć te małoobciążone - 56, 53... Ostatnio jak puścili dodatkowo Z7 to wchodziło bez problemu.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ale 56 i 78 powinny jechać Pomorską do Ronda Solidarności a dalej jak 53 i powrót też ta trasą.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Czemu? Nie lepiej przez Jaracza i Rewolucji ?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ja wolę autobus. Jest ich wiele typów i każdy inny. Przez ostatni rok jeżdżę codziennie 15 i tak mi tyłek wytrzęsło, jak w żadnym autobusie. Ale to elektryczne pojazdy są ekologiczne i ekonomiczne. Jak tramwaj hamuje i stoi, to silniki nie pracują. Ba, w nowoczesnych wozach podczas hamowania to tramwaj jest elektrownią! Silniki działają bowiem wówczas jak prądnice. Tego nie potrafi żaden pojazd spalinowy. Co do elektrowni, to pracują one w cyklu ciągłym, a samochód na rozruch i przyspieszanie traci straszne ilości paliwa, więc lepszy Bełchatów niż autogiełda.
Jeszcze jedna rzecz, której nie mam gdzie włożyć, a tu ją trochę ugryziono. Marzy mi się w Łodzi dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia, taki piętrowy i zadaszony. Powinien być w okolicach obecnego. Na oddzielnych (ale niezbyt od siebie oddalonych) stanowiskach obsługiwałby komunikację międzynarodową, krajową, lokalną, podmiejską i miejską. Gdyby można było tam wrzucić linie z pl.Dąbrowskiego i Wydawniczej, a nawet tramwaj do Lutomierska i Ozorkowa, ech
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kazik pisze:Ale to elektryczne pojazdy są ekologiczne i ekonomiczne.

Nie liczac zanieczyszczen elektowni, ktora wyprodukuje to ekologiczne "dobro".
Ba, w nowoczesnych wozach podczas hamowania to tramwaj jest elektrownią!
Szkoda tylko, ze siec nie jest przystosowana aby ta energie odzyskiwac
Silniki działają bowiem wówczas jak prądnice. Tego nie potrafi żaden pojazd spalinowy.

Zalezy jak do tego podejsc. Mianowicie silnik spalinowy tez uczestniczy w produkcji pradu elektrycznego ;)
Gdyby można było tam wrzucić linie z pl.Dąbrowskiego i Wydawniczej

Jesli bylby polozony na polnoc od pl. Dabrowskiego to jestem przeciw skracaniu tych linii. poniewaz wielu pasazerow musialby sie przesiadac o jeszcze jeden raz wiecej.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ja ten Dworzec wyobrażam sobie w okolicy ul.Węglowej, pomiędzy Dw. Fabrycznym a bazą MPK na Tramwajowej. Nie obyłoby się bez wyburzeń.
Jak was aspekt ekologiczny pojazdów elektrycznych nie rusza to powiem tak: żaden głąb nie założy sobie w meleksie szerokiej rury wydechowej i nie będzie dudnił. Poza tym np. we Włoszech wprowadza się zakazy jazdy w miastach ze względu na smog. Ze spalin SAMOCHODOWYCH
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kazik pisze:JJak was aspekt ekologiczny pojazdów elektrycznych nie rusza

Heh. Bzdura z tym, ze tramwaj jest ekologiczny. Tylko tak wyglada bo jego zanieczyszczenia nie "ciagna sie" za nim. Gdyby byl ekologiczny to wogole nie zanieczyszczal by srodowiska. Co do smogu to przyznaje Ci racje.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

morton, nie jest EKOLOGICZNY, bo ekologia to nauka o zależnościach w ekosystemie - a tramwaj nie jest ani biocenozą ani biotopem Obrazek

Mniej zanieczyszcza środowisko? Tak. Aha, i nei zapominaj, że prąd to nie tylko węgiel.
ODPOWIEDZ