Autobus czy Tramwaj?? oto jest pytanie

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No właśnie...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tramwaj ma łatwiej, ponieważ często pojazdy kołowe muszą mu ustąpić. Często motorniczowie wymuszają pierszeńśtwo wiedząc, że kierowcy boją się "konfrontacji" z nim Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No cóż, tramwaj nczym taran, ma wszak wzbudzać respekt.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Gadanie o zanieczyszczeniach z elektrowni jest smieszne. Zasilanie tramwajow z elektrowni Belchatow (bo z tamtad bierzemy prad) to ledwie ulamek procenta calej energi, wiec jakby ich braklo nie byloby znaczacego spadku zanieczyszczen. Inna sprawa ze elektrownie znacznie bardziej efektywnie wykorzystuja energie niz silniki spalinowe. Nie zapominaj o filtrach i innych oczyszczaczach, ilosc zanieczyszczen emitowanych przez elektrownie belchatow jest naprawde niewielka, znacznie wieksze zanieczyszczenia produkuja samochody jezdzace po Lodzi.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie ważne ile to jest procent itp. Ważne jest źrodło energi, w tym wypadku mamy energie elktryczną produkowaną poprzez spalanie węgla. Proces ten zanieczyszcza środowisko. Prawdą jest, że robi to znacznie mniej niż samochody ale zawsze Obrazek Dlatego nie można powiedzieć, że tramwaj jest ekologiczny, jest tylko ekologiczniejszy od innych środków transportu. Taka subtelna różnica Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

No to wiadomo, chyba zaden srodek transportu nie jest ekologiczny w 100 procentach. Zreszta nawet prad z wiatrakow badz baterji slonecznych nie jest ekologiczny, wiatraki niszcza ekosystemy i zabijaja przelatujace ptaki, a baterie sloneczne sa produkowane z bardzo trujacych tworzyw sztucznych, przy okazji proces produkcji zarowno wiatrakow jak i bateri slonecznych zanieczyszcza atmosfere Obrazek

Ale tramwaj jest jak narazie najbardziej ekologicznym srodkiem transportu, dalej jest trolejbus (co prawda tez silnik elektryczny, ale ma mniejsza pojemnosc), autobus.

No moze rowery sa troszke bardziej ekologiczne, ale strasznie mala pojemnosc Obrazek

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Zgadzam się z toba Obrazek Cieszy mnie, że umiesz zachować miła atmosfere na forum Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

I tak tramwaj wyjdzie taniej niż autobus przy obecnych cenach benzyny.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Obliczałeś to ?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez morton, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Pewnie sam nie obliczyl, ale zrobili to w Krakowie i okazalo sie ze tramwaj jest tanszy w eksploatacji, planuja powrot nocnych linii tramwajowych aby zaoszczedzic na komunikacji nocnej. Tabor to pewnie GT-6 badz E-1, ale konkretne decyzje jeszcze nie zapadly.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nocne linie tramwajowe były zlikwidowane z powodu hałasu, aż tak bardzo szukają oszczędności ? Autobus nawet droższy ale zawsze cichszy.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale wiadomo, że elektryczność wyjdzie taniej niż benzyna. Tym bardziej, że mamy zrąbany rząd i akcyza jest u nas kwotowa. Tzn. akcyza jest zawsze taka sama nie zależnie od ceny benzyny. Gdyby była procentowa to stawka by sie wachała akcyzy, a to by przyniosło obniżki i podwyżki paliwa, jednak nie było by tak drogie jak teraz.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Eee...pamietaj ze w Krakowie maja bardzo dobre torowiska i GT-6 oraz E-1 sa znacznie cichsze od 105tek oraz nawet od autobusow. Raczej nie puszcza na ta linie NGT-6 (wandale) ale GT-6 bylyby idealne.

W Lodzi najlepiej stanac sobie na Narutowicza-Kopcinskiego wieczorem, porownac poziom halasu tramwaju (jezdza tam zarowno b. glosne 803N, glosne 805Na oraz dosyc ciche GT-6 i b. dobrze wyciszone M8S i Cityrunnery) do przejezdzajacych autobusow (rowniez jezdzi tam wiele typow, w tym najnowsze Volva).

Pozdrawiam,
Aleksej
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Najlepszy hałas jest na Śmigłego-Rydza, a co do krakowskich NGT6 to naprawde udane wagony.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Na szczęście już tylko przy Tymienieckiego
Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Jest to spory odcinek śmigłego-rydza
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Placuś

Post autor: Placuś »

Ja bym wybrał Trramwaj ponieważ jest ekologiczny,autobus też może być.Bo gdzie nie ma tramwaju to jest autobus.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Autobus czy tramwaj

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Wg mnie głownie tramwaj. Ja to widzę tak: tam gdzie są dwupasmówki i i dzieli je szeroki pas oddzielający jezdnie tam mógłby być położony tor tramwajowy np.Al Włókniarzy od Limanowskiego w kierunku Radogoszczi gdzieś przy Liściastej petla,Al Włókniarzy w przeciwnym kierunku od Mickiewicza do Pabianickiej, połączenie Strykowskiej z Kopcińskiego . To tylko propozycje a autobus tam gdzie tramwaju sie nie da wprowadzić.
kierowca

Post autor: kierowca »

W jakim celu linia tramwajowa na odcinku gdzie mało kto jeździ ? (Wókniarzy od Radogoszcza do Limanowskiego). Skoro tam nawet autobus nie jeździ to tramwaj miałby rację bytu ?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pewnie, że niemiałby...
ODPOWIEDZ