Mazy

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Re: MAZ ?

Post autor: SEC »

Święty pisze:Zgadzam się do Maza. To nie jesteś zły autobus a biorąc jeszcze pod uwagę cenę to dobry.
Ale tutaj trzeba zmiany mentalności - Przekonać się do produktu z Białorusi do tego jeszcze z nienajlepszym designem. Już widze te komentarze że kupuje się złom od ruskich.
Apropo Maza. W Bydgoszczy testują przegubowca. Wygląda całkiem fajnie, najbardziej z łódzkich autobusów przypomina mi Volvo B10LA (z zewnątrz). Świetną rzeczą są siedzenia jak w Ikarusach 280 ;).
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobusy.php?s=15&nr=111006&ticket=83
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

To taki głęboko poprzerabiany Ikarus Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ciekawe czy jest średnio czy wysokopodłogowy?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Średniopodłogowy. Ma jeden stopień jak Connecto.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

w takim razie jest to wg. mnie ciekawsze i lepsze rozwiązanie niż conecto. Jeśli zostało mu coś ze starych radzieckich konstrukcji to taki autobus idealnie nadawałby się na polskie ulice gdyż musi być bardzo wytrzymały, trwały i łatwy w utrzymaniu. Jestem jak najbardziej na tak dla tej konstrukcji.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jestem jak najbardziej na tak dla tej konstrukcji.
Gdyby mieli kupić to albo conecto to ja też bym był za - rozleci się szybciej niż przyjedzie ;) Ale przynajmniej można to naprawiać młotkiem
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Nie wiem jak to sprawuje się w ruchu ale ruskie konstrukcje mimo że są przestarzałe to jednak bardzo wytrzymałe.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Chyba jedyny nabywca autobusów Maza w Polsce, T. Powichrowski (KM w GOPie) jest z nich, o ile wiem, zadowolony; sprawdzają się więc chyba nieźle.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Bo są wytrzymałe. Nie do zdarcia.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jak się w nich nie rozwali zawieszenie (a nie rozwali bo u ruskich mają pewnie jeszcze gorsze drogi niż u nas) to zardzewieje Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ma ktoś fotkę tego Maza? I o co chodzi, bo sprawdziłem 2 strony wstecz i niczego nie znalazłem.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Wcześniej już to było ale powtórze i podam link:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobusy.php?s=15&nr=111006&ticket=83 , który wyszukał SEC.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No cóż, stylistyka taka raczej z połowy lat 90, ale nie zapominajmy, że tam to jest sopiero futuryzm. W środku taki dziwny. Te siedzenia są jednak łatwiejsze w utrzymaniu niż tapicerowane, może o to chodzi. Te autobusy albo się od razu rozpadną, albo będą nie do zdarcia jak Ikarusy. A że takie nowpcześnie wyglądające konstukcje są oprócz brzydoty, ledwo trzymające się, to wydanie białoruskie może być katastrofą...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

One się nie powinny rozpaść. Na Białorusi to dopiero są kiepskie drogi.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Feel the skaj! a już myślałem że to umarło. To dopiero przeżytek. Porównując MAZa z Conecto (nb. z Turcji) albo raczej ruskie z Mercedesem: w szpary w karoserii Łady można czasem dłoń włożyć, a trójramienna gwiazda jednak coś gwarantuje. Takie są w każdym razie opinie.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ale zawieszenie w ruskich samochodach jest perfekcyjne. Tak wytrzymałych zawieszeń nikt nie produkuje.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Przeciętny pasażer (podkreślam - przeciętny, nie MKM) nie zwraca uwagi na szerokość szpar. Nie przekreślajmy Maza bo nie ma znaczka Solarisa, czy Volvo. Powinien się sprawdzić u nas. W niektórych miejscach drogi są niczym na Białorusi, a tam jeżdzą i w zasadzie tylko to kupują (rodzime produkty). A jeśli chodzi o to, że są ze stopniem w każdych drzwiach to można kupić albo nawet przetestować niskopodłogowca, choćby krótkiego. Na Śląsku nie narzekają, a i widok iście egzotyczne u nas, gdzie dominują zachodnie marki.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

MAZ, jak sądzę, dałoby chętnie coś na testy - szukają nabywców jak na razie mało skutecznie, no, chyba, że FOR-BUS się zdecyduje.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wiesz, teraz liczy się też wygląd. A wizualnie ten MAZ nie prezentuje się super (chociaż z zewnątrz to może kwestia malowania). Natomiast te fotele kryte dermą i wnętrze mogą świadczyć raczej na niekorzyść wozu...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wóz ma jeździć, a nie się podobać. W Łodzi wygląd raczej nie jest brany pod uwagę. Jednemu się spodoba, drugiemu nie. No chyba, że uważasz, że nikomu się nie spodoba.
ODPOWIEDZ