Nowe Fiaty w Nadzorze Ruchu

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Nowe Fiaty w Nadzorze Ruchu

Post autor: rkplodz »

Pandy na tory


2007-07-24 23:50

Dziewięć nowych Fiatów Panda ma teraz w swoim taborze Sekcja Nadzoru Ruchu. Dwie pierwsze Pandy zostały zakupione w ubiegłym roku, pozostałe sukcesywnie, aż do ostatnich dni. Samochody te zgodnie z „Polityką transportową”, opracowaną i realizowaną w przedsiębiorstwie, już w momencie zakupu były przeznaczone na potrzeby Pogotowia Komunikacyjnego.
Dzięki tym zakupom pracownicy Sekcji Nadzoru Ruchu będą mogli szybciej docierać na miejsca zdarzeń. PANDY mające wyższe zawieszenie od jeszcze niedawno eksploatowanych samochodów marki Fiat SEICENTO, pozwolą na bezpieczne dojechanie do miejsc zdarzeń, gdzie taki dojazd jest konieczny np. pętle tramwajowe i wysokie torowisko, roboty torowo – drogowe itp. Rodzaj paliwa, jakim są zasilane – olej napędowy, czyni je tańszymi w eksploatacji w porównaniu z zasilanymi etyliną Pb 95 samochodami Seicento.
Nowe Pandy zastępują samochody inspekcyjne, którymi do tej pory poruszali się pracownicy Sekcji Nadzoru Ruchu. Te pojazdy zastąpiły auta, które mimo dużego przebiegu z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez inne jednostki organizacyjne Spółki.
http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=1768
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

No to trzeba się cieszyć że park pojazdów specjalnych jest sukcesywnie wymieniany.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Wolałbym żeby nowymi samochodami inspekcyjnymi chwalił się organizator transportu zbiorowego, a nie operator. Coraz bardziej mnie to dziwi, że MPK się samo nadzoruje.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Dla mnie jest to normalne. Oni nadzorują tylko w wolnych chwilach a głównie to są do wypadków
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie jest normalne. To znaczy dobrze, że MPK ma własny nadzór, niedobrze, że praktycznie nie ma takiego ZDiT.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

@ukalo, ZDiT ma wlasny nadzor, ktory w dodatku wykonuje wiecej kontroli punktualnosci niz nadzor MPK.

Aleksej
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Aleksej pisze:@ukalo, ZDiT ma wlasny nadzor, ktory w dodatku wykonuje wiecej kontroli punktualnosci niz nadzor MPK.

Aleksej
Ale oni mają oznakowane czy nieoznakowane pojazdy?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Aleksej, że mają to ja wiem, tylko że odnoszę wrażenie, że za dużo to ich nie ma. Ale skoro obecnie to tylko wrażenie, to OK Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zakup cieszy, niewątpliwie Panda to plusik nad Seicento, aczkolwiek te drugie jeszcze chyba występują... Albo mi się wydaje.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Teraz Seicento będzie można zobaczc już tylko jako obsługę przestanków.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

ZDiT ma na pewno opzakowane pojazdy, część z nich ma nawet koguty. O nieoznakowanych nic nie wiem.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Tajniaki w ZDiT?

Pandy itp stacjonują na Tramwajowej?
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Na Wierzbowej. Jak idziesz do Muzeum, to jak skręcisz z Narutowicza, to ba rogu jest kamienica MPK, a nieco dalej taka blaszana brama - tam stacjonują eRki.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dzięki. Ma się rozumieć Obrazek

erkom życzmy szerokiej drogi...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

... do szerokiego kanionu Obrazek
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Nadzór ruchu

Post autor: Święty »

Jeśli koło przystanku dziwnie zaparkowane np zielone cienkocienko z dwoma lub jednym smutnym panem, który zaczyna coś pisać jak odjedzie autobus to jest to kontorla z ZDiT. Inne samochody z ZDiT jakoś nie rzuciły mi się w oczy.

Kontrole są przeprowadzane zarówno przez nadzór ruchu MPK jak i ZDiT.
Przy czym kontole MPK są częściej (ale ostatnio i tak rzadko - mają duzo innej roboty).
Kontrole są najczęściej przeprowadzana we wczesnych godzinach rannych lub późno wieczornych gdzie najłatwiej o przyspieszenie.
A najczęściej są przeprowadzana na zajezdniach (kontrola wyjazdów i najczęściej kontrola zjazdów aby nikt sobie zanadto nie skrócił pracy)

O ile w przypadku kontroli MPK nad samym sobą to mogą przymykać oko na niektóre rzeczy to przy kontroli z ZDiT nie ma zmiłuj się.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Pod zajezdnią przy okazji sprawdzają czy kierowca ma bilety, strój służbowy, brygadówkę za szybą, numer służbowy i działanie kasowników.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Swojego czasu na 11-go Listopada o wpół do pierwszej w nocy spotkałem miłych dwóch panów w starym nieoznakowanym pasacie punktujących ówczesne 157. Poznałem ich po tym, że mieli jak urzędnicy ZDiT-u pozwolenie na bezpłatne parkowanie w lewym dolnym rogu.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Da się jednak ich wypatrzeć. Tylko właśnie te nieoznakowane auta są problemem. Bo mówię, część ma napisy po bokach, a niektóre koguty. Często widywałem je na Kilińskiego/Narutowicza - wygryzły erki MPK Obrazek Kiedyś się zainstalowali na Sterlinga, tuż za PLD. Udawali jeden z zaparkowanych samochodów.
Woody
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt 21:17, 29 cze 2007

Post autor: Woody »

A propos nadzoru ruchu (jeżeli można by się tak podczepić Obrazek) to obiło mi sie o uszy od sprawdzonego źrdła że w przyszłym tygodniu odbędzie się szkolenie "inspektorow" na ratownikw drogowych i na Fiacikach pojawią się czerwone krzyżyki, z tymże jeszcze nie wiem dokładnie w ktroym miejscu.
ODPOWIEDZ