Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Któraś z nowych solówek dziś rano na linii 87 jadąc na Szczecińską miała na wyświetlaczu: STOKOWSKA/Odjazd za 17 minut. Kierowcy korzystają w trasie z jakiejś funkcji wyświetlacza przeznaczonej do informacji "krańcówkowej"? :>
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Pewnie przewinęły mu się przystanki aż do pętli i nie chciało się ich cofać.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

^ Są za małe kary dyscyplinarne dla kierowców lub w ogóle ich brak.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale jak sobie wyobrażasz karanie kierowcy za to, że nie przesuwa przystanków, które przeskakują 2-3 razy za szybko, to jak kabel od gadaczki się poluzuje też mają za to odpowiadać? I tak dobrze że potrafią korzystać z nowego modelu sterownika, nie wiem czy były na to szkolenia.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Zwyczajnie - system ostrzeżeń i lotne kontrole w pojazdach. Na takie rzeczy nie można przymykać oka, bo na tym traci wizerunek KM w mieście i pasażerowie, którzy liczą, że jak zapowiedź poda "pl. Dąbrowskiego" to wysiądą na placu, a nie na Piłsudskiego.
Nie zgodzę się z argumentem "i tak dobrze że potrafią korzystać", bo kierowca to przecież nie małpa, której dajemy nowoczesny zegarek. Jest XXI w., ogarnięcie zasady działania sterownika nie powinno być jakimś megawyzwaniem, osiągalnym tylko dla wybitnych. Jeśli oprogramowanie jest zbyt skomplikowane to należy go nie kupować.
Albo się chcemy rozwijać i zmusimy prowadzących do umiejętnego korzystania z nowinek technicznych albo napiszmy markerem na kartce numer linii i powieśmy taśmą na szybie.

Żeby było jasne, nie jestem zwolennikiem stawiania nad każdym kontrolera sprawdzającego jakość wykonywania swoich obowiązków. Optymalnie powinno być tak, że kierowcy po prostu zależy, żeby informacja pasażerska w jego autobusie była prawidłowa. Ale znamy realia i zdecydowanie nie powinniśmy się na taką bylejakość godzić.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kierowca dostał nowy autobus, może na stałe, a że ktoś mądrzejszy od niego nie umie ustawić oprogramowania to wyrzućmy kierowcę z pracy. Niektórym ten "wspaniały zachód" przesłonił oczy. Jeszcze do śmierdzącego żula i bandy dresów kierowca powinien grzecznie i w krawacie się uśmiechać i przepraszać. Powodzenia.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

W optymalnych okolicznościach - zgoda, powinny być kontrole sprawdzające SIP, temperaturę, jakość pracy kierowcy (styl jazdy, szeroko rozumianą uprzejmość), ale na Boga, nie można wymagać żeby kierowca co przystanek stukał w sterownik (a ten tak wysyła do gadaczki co chce) bo firma dała ciała.
Inna sprawa, że kontrolerzy tego powinni być przeszkoleni w zakresie obsługi wszystkich urządzeń i powinni móc/umieć np. ustawić sterownik czy pokazać jak włączyć klimatyzację
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

SEC pisze:Kierowca dostał nowy autobus, może na stałe, a że ktoś mądrzejszy od niego nie umie ustawić oprogramowania to wyrzućmy kierowcę z pracy. Niektórym ten "wspaniały zachód" przesłonił oczy. Jeszcze do śmierdzącego żula i bandy dresów kierowca powinien grzecznie i w krawacie się uśmiechać i przepraszać. Powodzenia.

Jeśli to nie wina kierowcy, to niech ukarana zostanie odpowiedzialna osoba - proste. Jako pasażer wymagam działającej prawidłowo informacji, reszta mnie nie interesuje. Co do grzeczności pod krawatem wobec dresów, to nie - niech na początek nauczą się być mili dla mnie i innych normalnych pasażerów.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Jeśli źle przerzuca przystanki, to prawdopodobnie pomiar drogi w autobusie jest źle skalibrowany i trzeba to poprawić.
robo32
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: pt 11:27, 12 lis 2010
Lokalizacja: Łódź

Post autor: robo32 »

Enika będąca dzisiaj na linii 4, miała napisane na wyświetlaczu tylko Dąbrowa.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Wagon 1912 zielony przedni wyświetlacz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Nie ma takiego wagonu, jest 1812(bulwa) i to on ma od dawna pikselowy przedni:)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

1912 jest taki wagon, ale czy wsadzili mu piksel nie mam pojęcia, wątpię. Pewnie chodziło jednak o 1812.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Nie ma takiego wagonu i nigdy nie było. Nie wiem skąd wy takie informacje czerpiecie;/
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

3912+3913 przeniesiono z ET-3 na ET-1 co się wiązało ze zmianą numeru na 1912+1913.
Musiała to być Enika (niebieski pulpit, charakterystyczny dźwięk) widziałem ją na linii 14 9:40 Śmigłego Rydza/Piłsudskiego Obrazek Wyszyńskiego.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 2 razy.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Sorry mój błąd, jeszcze się nie przyzwyczaiłem do tego numeru po przenosinach:)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Gadaczka w 57 cały czas zapowiada "Składowa/Dw. Łódź Fabryczna" zamiast "Składowa/P.O.W."
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Daga
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: ndz 15:46, 18 wrz 2011

Post autor: Daga »

informatycy nad tym pracują żeby było poprawnie lecz z doświadczenia wiem ,że im to troche zajmie sam nie raz ustawiam w gadaczce zamiast Linia tramwajowa nr 2 kierunek chochoła to linia tramwajowa nr 2 kierunek szczecińska to p.o.w. jest wgrane w gps lecz trzeba się wylogowaci i wpisaci to ręcznie
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Czy tak trudno wcisnąć Shift na początku zdania ?Obrazek
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Wczoraj zjazdowa czwórka 1571+1622 na wyświetlaczu miała kierunek ''Rewolucji 1905r.''
ODPOWIEDZ