Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Tak chyba było we wszystkich nowych w miesiącach o długiej nazwie, chociaż może wgrali nowy program
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Jeśli można tu dać info ze Zgierza to na zewnątrz w jednej 3ce wyświetlało '3 Sadowa Sadowa'. W pewnym sensie oczywiste jakby to była jakaś linia ogólna np. 1ka ma 'Staffa-Kurak-Staffa' ale jest też slajd '3 Konstantynowska' także nie usprawiedliwa.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Post autor: Intermodalny »

Dzisiaj 2093, linia Z10: na bocznym wyświetlaczu obok numeru linii w pierwszym wierszu prawidłowy kierunek, natomiast w drugim WYSZYN (nawet w kierunku Rokicińskiej), więc wyglądało to tak:

ROKICIŃSKA
WYSZYN


WYSZYŃSKIEGO
WYSZYN


Nie wiem jak sprawa wyglądała w innych Mercusiach, Solaris wyświetlał jak najbardziej poprawnie. Cóż, może zależy od zajezdni. Przypatrzę się jeszcze kiedyś (muszę się spieszyć, bo urzędnicy obiecują niedługo puścić tramwaje, heheh).

Przy okazji zauważyłem, że na retkińskim odcinku autobusy jeżdżą już po wydzielonym pasie na torowisku.


Aha! Jeszcze jedno, jadąc zjazdowym 99A [(1495) miałem dziś szczęście do Merców] w stronę Radogoszcza, spojrzałem na choinkę. Dostrzegłem, iż ulicę, przy której jest przystanek, komputer czyta od pierwszego myślnika, czyli

Curie - Strzelców Kaniowskich
Curie - Żeromskiego
Curie - Gdańska
,

albo chociaż znany chyba wszystkim z tego problemu przykład:

Janke - wiadukt.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, było by chyba niepisanie myślników w dwuczłonowych nazwiskach.


Dobija mnie zachowanie, gdy 20-30-letnia pani (rzadko kiedy pan) chcąc się dowiedzieć, do którego przystanku na trasie do zajezdni dojeżdża autobus, idzie z okolic trzecich drzwi do kabiny kierowcy, przechodząc przy ładnie "ozdobionej" choineczce, na której wszystko jest wyjaśnione, którędy jedzie, a do tego, w jakim czasie. Taka osoba zdarzyła się i tym razem. Rozumiem jeszcze starszą osobę, która nie musi rozumieć o co w tym chodzi, może niedowidzi; ale młody człowiek, który ma oczy wlepione w Facebooka i nie wie co się dzieje poza nim? Proszę... Taki wynalazek jak elektroniczna choinka ma ułatwiać podróżowanie. No, inna sprawa, gdy nie działa. Obrazek
 
Działamy dla dobra naszych pasażerów a ich zadowolenie ze świadczonych usług jest dla nas najwyższą wartością” – Tramwaje Podmiejskie
 
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Na Retkini autobusy nie jeżdżą tylko po wydzielonym torowisku, ale zawracają też na pętli.
zdjęcie 1, Wojciecha Dębskiego na GTLodz
zdjęcie 2, Wojciecha Dębskiego na GTLodz
I to już od kilku(nastu) dni.

Co do przystanków na Skłodowskiej-Curie, to nazwy są dość długie, a miejsce na tablicy ograniczone. Może więc to jest celowy zabieg ze skróceniem, podobnie jak z datą z długimi nazwami miesięcy.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

2710 80/4

Po 'Koniec Trasy' z boku wyświetliło w górnym rzędzie "Wydawnicza" a w dolnym "Popie". Z przodu normalnie "Wydawnicza" naprzemiennie z 'Odjazd za XX min.".
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Od kiedy w bulwach wyświetla się w 16 taki piękny "skrolowany" napis: "PLAC KILIŃSKIEGO (ZGIERZ)"? Obrazek
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Od ponad tygodnia conajmniej. Lepsze to niż dwurzędowe zdecydowanie.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Też popieram, dlatego zapytałem kiedy to zmienili. Podobnie zresztą w przypadku krańcówki przy Porcie Łódź.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jeśli się przewija to automatycznie jest gorszy.
Nie wydaje mi się żeby ktoś coś zmieniał, pewnie Rapid się wysypał (albo może nawet już planowo przestaje działać)
hax
Bywalec
Posty: 205
Rejestracja: sob 15:55, 06 sie 2011
Lokalizacja: Łódź-Stare Polesie

Post autor: hax »

A nie ma to związku ze sterownikami SRG-5000P?
Podpis.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A pojawił się już jakikolwiek w tramwaju z wyświetlaczami?
3100 mogą ładować rozkłady z Rapida albo z wewnętrznej pamięci i te rozkłady się różnią. Zwykle właśnie z tego wynikają różnice w napisach - główna baza ma inne nazwy krańcówek niż Rapid
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

2512 Z4/6 na Sienkiewicza przy Traugutta 'Z4 Odjazd za 2 min', choć mam duże wątpliwości czy to błąd - kurs wyjazdowy rozpoczyna się z Narutowicza-Plac Dąbrowskiego?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Citaro G 2687 dziś bez przedniego wyświetlacza na linii 69A (dykta za szybą).
hax
Bywalec
Posty: 205
Rejestracja: sob 15:55, 06 sie 2011
Lokalizacja: Łódź-Stare Polesie

Post autor: hax »

px33 pisze:A pojawił się już jakikolwiek w tramwaju z wyświetlaczami?
3100 mogą ładować rozkłady z Rapida albo z wewnętrznej pamięci i te rozkłady się różnią. Zwykle właśnie z tego wynikają różnice w napisach - główna baza ma inne nazwy krańcówek niż Rapid

Nie pamiętam numerów, ale jest kilka składów z nowymi sterownikami.

Podobną przypadłość spotkałem w którymś z O345G - wewnątrz wyświetlały się w trasie kolejne nazwy przystanków z numerami porządkowymi, a na zewnątrz właśnie przewijany napis DWORZEC ŁÓDŹ-WIDZEW.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez hax, łącznie zmieniany 1 raz.
Podpis.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

px33 pisze:Jeśli się przewija to automatycznie jest gorszy.
Z tym akurat się nie zgodzę, bo dzięki temu nie ma napisu w dwóch wierszach przy automatycznie mniejszym rozmiarze wyświetlanego tekstu. Z tym, że to jest moja subiektywna ocena.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

2687 70(B)/1 nie działał przedni wyświetlacz, z przodu dykta 70A.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

kuba_bed - przy tasiemcowatej nawie krańcówki to zdąży Tobie uciec tramwaj niż to przeczytasz. Zbyt szybki scroll może być całkowicie nieczytelny.
Dla linii 16 wystarczy nazwa Zgierz bez dodatku pl. Kilińskiego.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

I tak się pojawia na wyświetlaczach gdy siądzie Rapid Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
volvofan
Stały bywalec
Posty: 489
Rejestracja: pn 22:24, 17 gru 2012

Post autor: volvofan »

26xx(Conecto) jako 70(A)/? - na przednim wyświetlaczu napis: "Odjazd za 12 min"
Widziany ok. 11:50 na Paradnej, kier. Pl. Dąbrowskiego.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

2363 52

Na wyświetlaczu wewnętrznym trasa ,,KAROLEWSKA-Dworzec Łódź" za to na choince przystanek końcowy ,,Kaliska". Sprytnie.
ODPOWIEDZ