Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Marecky »

Intermodalny pisze:
śr 12:54, 29 lip 2020
1552 jako 73/2. Nie działa przedni wyświetlacz, pod nim przyklejona kartka z wydrukowanym numerem (czcionka powiedziałbym Arial Black). Duża, czytelna.
Też widziałem. Można? Można!

Biorąc pod uwagę że przynajmniej 4 wozy z Limanki
chodzące regularnie na liniach mają uszkodzone wyświetlacze przednie to spec od tych spraw chyba jest na urlopie 😉
Pozdrawiam - Marek
brzoza13
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: ndz 15:25, 10 lut 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: brzoza13 »

Na linii 80/10 o numerze taborowym 2552:
o 80 /o i mały kawałek przewijanego kierunku, w którym autobus jedzie.
volvofan
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: pn 22:24, 17 gru 2012

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: volvofan »

2664 - 72/?
Na przodzie i boku napis "72 Plac Niepodległości", z tyłu "72".
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: komlo13 »

1172 na 51/2 ma naklejoną kartkę z napisanym markerem numerem brygady, zamiast wyświetlonego, dodatkowo autobus nie widoczny w systemie.
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: komlo13 »

9063 na Z46 na przednim wyświetlaczu ma wyświetlone tylko myślnik 46
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

Z innej dyskusji:
Kuba pisze:
pn 18:35, 07 wrz 2020
[...]Przykładowo zewnętrzny boczny to jest teraz ta wersja znana z nowych autobusów, gdzie w drugim rzędzie przewija się trasa.
Czy naprawdę tej funkcji domagali się pasażerowie? Przeciez w większości przypadków jak autobus staje na przystanku to nie ma czasu na czytanie przebiegu linii autobusowej, a jeśli autobus jedzie no to też szanse sa małe chyba że stoi w korku, ale kogo to wtedy interesuje?

Mogę się mylić, ale dla mnie to zbędna funkcja, która zmniejsza czytelność takiej tablicy. Podstawa to numer, kierunek i informacja o tym czy trasa jest stała czy zmieniona i tyle. W niektórych przypadkach jeszcze przydaje się informacja 'przez', choć tu trochę wada, ze ten napis nie znika gdy pojazd wjezdza juz na wspólna trasę dla wszystkich wariantów.

No, a jesli juz dodawać to prędzej powinno się zamontować osobna tablice z miejscem własnie na przebieg trasy, choć dalej twierdzę, ze ta informacja nie jest nikomu potrzebna
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Tia, pasażerowie. Po prostu cały system był projektowany dla Warszawy, gdzie jest takie wymaganie na bocznej tablicy. W sumie to nawet nie wiem czy to da się wyłączyć (tzn. oczywiście można przestawić boczną tablicę na kod przedniej, ale wtedy z kolei z boku będą piktogramy)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Kpc21 »

nowy1212 pisze:
wt 09:55, 08 wrz 2020
Mogę się mylić, ale dla mnie to zbędna funkcja, która zmniejsza czytelność takiej tablicy. Podstawa to numer, kierunek i informacja o tym czy trasa jest stała czy zmieniona i tyle.
Tablice "analogowe" raczej zawsze tę informację miały (i nadal mają tam, gdzie jeszcze są używane, np. w klasycznych Konstalach).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: kuba_łódź »

2706 wczoraj widziany na 75B z... przednim wyświetlaczem klapkowym, normalnie przez moment zacząłem się zastanawiać skąd się wzięło na linii Citaro z 2000 roku ;)
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: komlo13 »

Coś niedobrego dzieje się na 87. Wczoraj na Smutnej widziałem widziałem isuzu z wyświetlonym "87B Telefoniczna Zajezdnia", choć było to 87A, a dzisiaj 1454 na 87B na wewnętrznych tablicach LCD wyświetla "87A Doły Smutna", a na pozostałych prawidłowo.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: px33 »

Ten typ tak ma - na LCD pojawia się nazwa ostatniego przystanku, a nie nazwa kierunku na tablice.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

Znowu w Swingu widziałem tablice boczna gdzie raz pojawiał się tylko numer linii 10B, a potem nie było numeru linii za to był napis Retkinia.

Nie rozumiem jak można zaprojektować tak beznadziejne oprogramowanie. Czy nie ma takiej możliwości by MPK zleciło komuś napisanie odpowiedniego programowania z kupnem praw do niego?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

A dzisiaj jakiś Swing na 10 z kierunkiem Wyszyńskiego...
I chyba numer linii to był 10 bez AB
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: joker8888 »

1360 74B - nie działa tylny wyświetlacz
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

Ostatnio parę razy zauważyłem, że wewnętrzne wyświetlacze w najnowszych Conectach scrollowały nazwę przystanku. Szok! Brawo, po paru latach eksploatacji udało się to naprawić.

Także podnoszony parę dni temu na SSC problem ucinania nazw przystanków na ledowych tablicach chyba się skończył.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: nowy1212 »

^^Może coś się popsuło i to niezamierzony efekt? :P
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

Kurczę no, zobaczysz @nowy1212, w takim tempie działania to nasza KM będzie wkrótce aż za dobrze funkcjonować :lol:
Przecież oni "umią" w informację pasażerską, no co by to było gdyby nowy przystanek na Zagajnikowej nie miał wgranej zapowiedzi głosowej... (nie, nie ma). No ale rozumiem, weekend jest, nie miał kto tego zrobić :roll:

Jeszcze co do tych diodowych wyświetlaczy, marzy mi się żeby one przewijały również kierunek jeśli się on nie mieści w całości podczas prezentacji przebiegu trasy (np. TEOFILÓW ROJNA PRZEZ PRZYBYSZEWSKIEGO czy ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI TARGOWY RYNEK). Po symbolu strzałki napis ten występuje jedynie statycznie przez co bywa solidnie ucinany, ale pewnie na to akurat nie ma sposobu.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: NamonPL »

Co do zapowiedzi nie byłbym taki pewny. Odkąd 64 zostało przedłużone na Zachodnią- Limanowskiego nadal nie ma dla autobusów zapowiedzi Limanowskiego - Zachodnia, tylko po odjechaniu z Bałuckiego Rynku jest: następny przystanek: cisza....
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: Intermodalny »

Wydźwięk mojego posta był sarkastyczny, by obśmiać podejście spółki do informacji pasażerskiej. Miałem sposobność sprawdzić dzisiaj sytuację na Zagajnikowej i się nie zdziwiłem rezultatem, gdyż zgodnie z moimi domysłami zapowiedzi oczywiście nie było.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Post autor: emilek12 »

dziś w Volvo 7700A w 1744 na wyświetlaczach zewnętrznych: 78 (bez ramki) PLAC WOLNOŚCI
ODPOWIEDZ