Wyświetlacze: błędy, nowinki, wpadki

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

To napisz "kurka wodna" i nie jęcz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Czasem lepiej nawet nic nie pisać...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

o3r pisze: Pewnie mu się wyświetlacz popsuł, albo gmerał, bo nie umiał ustawić i nie wiedział, co zrobić dalej.
Ja Cię proszę po raz drugi - przestań gdybac i zgadywać. Dalej to robisz w temacie o przebudowie okolic dworca Fabrycznego. Może podejrzyj najpierw plany i sprawdź, jakie są założenia.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jak elinek jeździł na linii 10 to nie ma się czemu dziwić. Citki obecnie nie kursują, to chociaż taki napis przypomni, że na linii tej takowe jeżdżą. Potem pasażer wróci np. do domu i powie, że widział dzisiaj na linii 10 Cityrunnera. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Tak to jest jak ktos sie bawi wyswietlaczami. Niestety sterowniki R&G nie sa zbyt dobrze dopracowane, kazdy dodatkowy komunikat wpisany moze powodowac problemy.

Co do nowych czcionek, to chyba MPK cos testuje w 1834. Wkrotce postaram sie dowiedziec czegos wiecej.

Aleksej
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Fajnie wyglądają reklamy ELI na tablicach wewnętrznych:
Raz jest to poprostu: www.ela.lodz.pl
potem z kolei: ela (czasem widze jak ludzie się patrzą i głowkują czym/kim jest ta ela
czasem jako: ekskluzywne linie autobusowe
kiedys było inaczej jedna reklama tego typu w pelnym wymiarze (nazwa i www) w takiej wlaśnie dziwnej pochylonej aczkolwiek fajnej czcionce.
a teraz jak się komu podoba i jak kto zaprogramuje...
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

reklama jest jedna, tak naprawde powinno byc raz komunikat ELA - Ekskluzywne Linie Autobusowe, nastepnie www.ela.lodz.pl Kierowcy nie maja mozliwosci zmian w tresci reklam.

Aleksej
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Obrazek

Enika 3912
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

właśnie wracając do cudeniek kiedyś dobre były zabawy typu pierwszy wagon boczna tablica widzi polskie znaki a w doczepie cudeńka - makaronik... ale było to dawno i jest obecnie niespotykane.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Nowe czcionki są też w Volvo 3305 (ten bez wyświetlacza z przodu). Dziś jak wyjeżdżął na 64 to z boku wielkimi wołami przewijal się pierwszy przystanek na trasie 64, na ktory wóz wjedzie. Paranoja! Oczywoście przewijało się tak szybko, że zamim ktoś dojedzie do połowy tekstu, autobus jest już hen daleko.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A tak właściwie to co się stało z wyświetlaczami w gniotach, że w wielu nie ma polskich znaków, są za to różne krzaczki? Pokopały się ustawienia wyświetlaczy (wyświetlacze dostają tekst, nie jak w systemie Pixela mapę punktów) czy ktoś się bawił w przełączanie systemów kodowania?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

W 1554 (chodzi o tramwaj) widziałem wczoraj numer linii przyklejony do bocznej szyby. Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dzisiaj Elin na linii 9 miał jakąś jakby większą czcionkę. Na Piłsudskiego zmienił na Zjazd do zajezdni Telefoniczna, a potem na... Cityrunner! Znów mi sie to przytafiło i to na różnych wagonach różnych składów.


Teraz tylko brakuję "Dw. Centralny" Obrazek:
Obrazek
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

wyświetlacze jak wyświetlacze natomiast ja zauważylem że w zbulwionych tramwajach jest zewnętrzny głośnik który mówi np.: linia nr 13 i dwa rfazy jak jechałem samochodem na Aleksandrowskiej i stalem na skrzyżowaniu to zauważyłem że ta zapowiedź wlączała się dopiero po ruszeniu tramwaju!
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A, zdarza się. W elinach też zapowiada zewnętrznie. A przynajmniej jeszcze niedawno zapowiadało. Co ciekawe, opóźnione zapowiadanie zauważyłem tylko na linii 13 właśnie.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A ja mam pytanie o obramowanie nr linii z okazji zmiany trasy (głównie w tych pixelowych wyświetlaczach). Np. na 57 lub 77 dolne obramowanie ramki "zlepia" się z cyframi i przez to np. w 57 mamy tą piątkę bez tej dolnej kreski, bo w tym miejscu idzie ramka, a już np. na 78 jest wszystko wyraźne i ramka jest odpowiednio od liczb odsunięta (np. o te 2 czy 3 pixele). Dlaczego tak się dzieje?

EDIT:
Do czegoś już doszedłem... Czyżby zależało to od marki autobusu?
W Mercedesach ramka jest zlepiona z liczbami - przykłady: linia 57 linia 77 linia 78
W Volvach już nie: linia 78(1) linia 78(2) linia 78(3) linia 78A
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

wygląda to tak jakby zależało to od rodzaju zastosowanego sterownika, bo tablice na oko wyglądają jednakowo (pomarańczowa dioda zresztą).
czyli w niektórych sterownik szedłby na łatwiznę i przesuwał "liniówkę" w dół a w innych inteligentnie zmniejszałby do rozmiarów pożądanych
czy poprostu korzysta z czcionki rozmiar lub dwa mniejszej?
odpowiedz na to pytanie pozostawiam specjalistom...

a i jeszcze jedno czy w zapowiedziach zewnętrznych też używany jest ten wybitnie metaliczny i bezuczucwy głos prezentera trójki jeśli dobrze pamiętam?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Litery renderuje i wyświetla wyświetlacz, który dostaje polecenia czystym tekstem od sterownika więc może chodzić o wersję firmware wyświetlaczy. Macie może podobne zdjęcia z najnowszych Citar (27xx) albo jeśli będziecie w stanie to porównajcie nr-y firmware wyświetlaczy (ale to może być niewykonalne, w końcu tylko conecto mają wywalone wyświetlacze na zewnątrz).

Pliki z liniami są przygotowywane w jednym miejscu więc raczej nie tędy droga.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

masz racje faktycznie tu idzie text bo w pixeloskich idą bitmapy do wyświetlaczy. może i firmware. dziś jak trafię na connecto to spojrzę czy ma coś na tabliczce znamionowej nabite czy nie...
rozmyślania idą w dobrym kierunku...
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Po wprowadzeniu dwóch wariantów na linii 80 chyba nie do końca wyświetlacze są poprawnie zaprogramowane, gdyż dzisiaj widziałem jakiegoś gniota z napisem na wyświetlaczu "80 MARATOŃSKA" i ze świeżutką jeszcze tablicą boczną na przedniej szybie informującą, że to jednak nie 80 a 80A. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ