Irisbus (Iveco) CNG na testach w Łodzi !!!!!

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

@px33. Kierowca jeżdzący od rana, czy od popołudnia zgodził się na zrobienie takiego zdjęcia?

BTW. Mogłeś cyknąć tak, żeby było widać rozkład do końca dnia, a nie od 4. rano, która minęła Obrazek.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ten z drugiej zmiany.

prof: z wiadomych względów, zdjęcie usunąłem

A brygada jest b. krótka (do 18:50 na NS), więc widoczne jest wszystko (tak naprawdę czasami nie należy się specjalnie sugerować można przyjść 3-7 minut później na przystanek)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Na czym dzisiaj jeździ?
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Dziś tez na Z1 był.
eclipse
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 19:20, 06 kwie 2007

Post autor: eclipse »

coś mi sie nie chce wierzyć w ta bezawaryjność od grudnia... a swoją drogą skoro rozważają cng to czemu akurat koniecznie irisbus przecież to nie jedyny producent autobusów na gaz?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Może akurat MPK zwyczajnie dobrze się dogadało ze Słupskiem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Te nowe volva są bardziej niż citaro G.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A skąd te dane?


MPK dobrze robi, że inwestuje w konkretny typ silników - m.in. MB

Zauważyłem, że MPK może być zainteresowane silnikami Iveco. Poprzedni testowiec Solbus i obecny Irisbus są właśnie z tymi silnikami. Jeśli zaczną w nie inwestować to niewykluczone, że zobaczymy Solarisy. One też są robione na gaz, a o gazowcach dla Łodzi mówiło sie nie raz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

@SEC: Dobrze robi, że inwestuje w MB, ale źle, że sprzedaje Solarisy i kupuje MB na zajezdnię, na której nie powinno ich być. Gdyby zakupiono na NS Solarisy w podobnej ilości jak wozy, które kupiono, nic by się nie stało, wręcz byłoby lepiej. A koziołki powinny były pójść na Kraszewskiego. W późniejszym terminie można by było rozważyć zastępowanie nowymi Citarami przechodzonych Jelczy.

A co do silników Iveco to mam cichą nadzieję, że MPK zamierza trochę tego kupić na Nowe Sady bo najlepsze pojazdy z tymi silnikami produkuje właśnie Solaris (wybór jest niewielki - Solaris, Irisbus, Jelcz i Solbus), pozostałe mają niedoróbki, najbliższy Solarisowi jest mimo wszystko Irisbus, który robi dość pozytywne wrażenie.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Solarisy i Many sprzedano, bo miały silniki Mana. Gdyby było ich więcej to pewnie by zostały.

Nowe Citaro powinny stacjonować na Kilińskiego. Ta zajezdnia ma najgorszy tabor i może dobrze, żeby stacjonowały tam kolejne wozy tego samego typu.

Co do Vero to dobrze, że stacjonują na NS, ponieważ w innym wypadku nie mogłyby obsługiwać linii z północnych części miasta (66, 84 i rzadko 89).
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

wracając do tematu dziś ponownie zawitał na Z1 w okolicach godziny 14.
podstawowa rzecz która denerwuje to ten przeraźliwy pisk alarmu o zamykaniu drzwi jest gorszy niż w citaro a kiedy stoi na przystanku, kierman odpala alarm a tu jeszcze ludzie biegna to ma sie ochote zrobic mu małe kuku...

ale ma bardzo ładną mordkę tylko z tyłu tablica numeryczna jest za bardzo z boku chyba ze to wina konstrukcji, tak dziwnie jakos gdy sie go pierwszy raz widzi.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

@klocu: Jakbyś wiedział jakie ten autobus ma opóźnienia to byś wiedział dlaczego kierowca namiętnie włącza wkurzałkę. Co nie zmienia faktu, że trzeba mieć mocne nerwy żeby słuchać tego stojąc przy otwartych pierwszych drzwiach.

A nie wiesz, gdzie był przed 14-stą?
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

tzn wiem tylko tyle że mijał mnie na Zachodnia - Legionów i zakładam że był to kurs 13.52 (zakładam bo tak wyszła kolizja obiektu Z1 i 99A ale jak zawsze brygady nie pamiętam)

zakładając że ludzie się nie spieszą no to trzeba ich pogonić racja. ale to chyba głownie linia Z1 i Z2 naazona jest na czestsze pady pojazdów bo wczoraj po drodze minałem kilka odstawionych na chodnik przypadków.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Tak, na 80 (kurs ok. 19:00 i ok. 15:00) nawet nie trzeba było używać wkurzałki.
Po prostu na Z-kach jest mnóstwo ludzi i kiepski rozkład.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@px33 kiepski rozkład. jak dla mnie to niepotrzebnie na az tak dlugim odcinku pokrywają sie Z1 i Z2 (okiem zwyklego użytkownika komunikacji) bo albo jeden goni drugi albo odwrotnie. a i tak ludzi maja tendencje pchania sie do pierwszego co przyjedzie. a do tego kazdy caly czas sie pyta "przepraszam czy wie ktos gdzie to sie zatrzymuje"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie no, zetki muszą zastąpić cztery linie tramwajowe, więc nic dziwnego, że jadą tą samą trasą. Na np. Zgierskiej nie da się inaczej skierować Z1, bo musi dodatkowo zastąpić czwórkę na osiedlu Jagiełły, a to bardzo rozbudowane osiedle. Na Łagiewnickiej za to są już tramwaje.

A niech się pytają "gdzie to się zatrzymuje". Jak nie umieją przeczytać rozkładu jazdy to lecą na skargę do Expressu, że system informacji dla pasażerów jest beznadziejny.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Dziś na 69 - odjazd o 12.34 z Rokicińskiej.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@SEC ja rozumiem że trzeba zastąpić ale dochodzi do sytuacji pościgu mimo jakiś drobnych przesunięć w czasie, względem rozkładu. zreszta tak na marginesie jakby to nie jezdziło tak ludzie będą sie skarżyć, kląć i bluźnić... a najszybciej na niektórych odcinkach i tak szybciej wychodzi iść pieszo.
najlepsze rozwiązanie niż czekać, wsiąść, słuchać krzyków i złorzeczeń innych, wąchać spoconych ludzi stłoczonych w jednym miejscu (szczegółnie jak nie ma czym oddychać) taka dygresja.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Opóźnienia na zetkach są ogromne. Z2 gubią kółka. Nic dziwnego, że się wyprzedzają.
niedzielny
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr 14:59, 11 kwie 2007

Post autor: niedzielny »

Dzisiaj na 76. Godzina coś wokół 9:41 ze Szczecińskiej.
ODPOWIEDZ