Używane O405GN2 na stanie MPK Łódź

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Dziś miałem okazje jechać 2866 i uważam, że jest to bardzo zadbany autobus. Tapicerka jak nowa;) silniczek cichutki. Szkoda tylko, że już po paru dniach od wyjazdu na łódzkie ulice pojawiły się "wyskrobanki" na szybach w przegubie Obrazek



Pozdrawiam Michał
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Wyskrobanki sa akurat niemiecki Obrazek W niemczech to jest plaga, u nas jeszcze tego tak bardzo nie widac.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

No w przegubie to ciężko Obrazek bo nie jest ze szkła tylko z metalu/stali czy jakiegoś tam stopu:). Jak już to w sekcji B autobusu. I racja jest to plaga w Niemczech, podobnie jak u nas. Niestety ciężko to zwalczyćObrazek. Co jak co lekko podniszczone szyby zniechęcają już większość dewastatorów, gdyż no nie są oni pierwsi i nie mogą dużego taga postawićObrazek.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja jechałem 2865 i te fotokomórki to porażka jest... Obrazek
Autobus stoi dość długo na przystankach, bo np. komuś, jak jeszcze drzwi dobrze sie nie zamkną, chce sie oprzeć, a komórka wyłapuje i sie drzwi otwierają... No i teraz tłumacz tu prawie na każdym przystanku ludziom żeby sie nie opierali o drzwi lub żeby za blisko nie podchodzili Obrazek Nie wiem... Może to jakoś rozmontować albo zakleić jakąś taśmą czy czymś Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Czy w poniedziałek wyjechały wszystkie wozy? Jeśli nie, to czy ktoś wie które zostały na zajezdni?
beni
Coś mówi
Posty: 45
Rejestracja: wt 13:54, 01 sie 2006
Lokalizacja: łódz

Post autor: beni »

2861, 2862, 2863, 2864 stoją na zakładzie z czego 2861 stoi jak stał 2864 malują 2863 pomalowany czeka na blachy wóz 2862 stoi jak stał.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wielkie dzięki!
BarthezzLodz
Czasem wpada
Posty: 83
Rejestracja: sob 18:18, 12 lip 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BarthezzLodz »

2863 był dzisiaj na 86. Swoją drogą ma fajne drzwi - przesuwne (takie jak w Cityrunnerach/Pesach).
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Drzwi znane z 2859 i 2860 z poprzedniej dostawy. Na wyświetlaczach na razie sam nr linii i jakieś "krzaczki" Obrazek, ale wiadomo - pierwszy dzień, więc nie ma co się przedwcześnie czepiać.
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

2863 pierwszy raz to jezdzil we wtorek, a co do krzaczkow to cos sie oprogramowanie zrypalo bo wszystkie krancowki wyswietla normalnie, tylko na maratonskiej sa krzaczki i to tylko przez "7"
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

2864 juz po pierwszej kolizj, podobno caly bok ma przerysowany, jakis koles w niego wjechal (nie mial prawa jazdy)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Kto skasował mój (i nie tylko) post? :>

prof:Ja. Po co w tym wątku zaczynać bezsensowną rozmowę o innym typie taboru co "szkoda, że złe MPK go wycofało"? Obrazek
3 posty a zaraz zrobiłby się niezły bałagan. Chcecie gadać o wycofanych typach autobusów - załóżcie stosowny temat, o. Obrazek


Taaa, wiele durniejszych postów nadal wisi, a tu nie dowiedziałem się o co biega - bo chyba MPK żadnego używanego O405GN nie wycofało... ale OK.
Za współpracę redakcyjną dziękuję. Działań nie pojmuję.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Nasunęło mi się takie pytanie...
czy Mercedesy z Niemiec przyjechały z nowymi, czystymi szybami? (w sensie ze nie były porysowane)? Bo jak teraz widzę niektóre autobusy, zwłaszcza w tylnej części - syf.
a jeśli były w porządku i to nasza łódzka kultura, dlaczego nie można wprowadzić kamer do autobusów? W przegubach (i drugich wagonach bulw) by się zdecydowanie przydały, bo chamstwa i mentalności łatwo zmienić się nie da niestety...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Co do kamer - monitoring niestety kosztuje, a MPK oszczędza nawet na głupim module drogi do sterownika, wyświetlaczu wewnętrznym i gadaczce.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Kamery kosztują, ale wymienianie szyb również. A jeśli tak ma wyglądać tabor komunikacji miasta - ESK 2016, to bez komentarza. O pieniądze na kamery można chyba wystąpić do UE w ramach programów poprawy bezpieczeństwa w mieście lub do UMŁ, nie znam dokładnie przepisów w tym zakresie.
Wiem, że to radykalne, ale jeśli niektórzy nie potrafią uszanować szyb i wolą podróżować w bydlęcych wagonach, może powinno się wprowadzić kraty w oknach???
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Adamix pisze:Kamery kosztują, ale wymienianie szyb również.
Porysowanych się nie wymienia.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Widać niestety, a szkoda, bo dobrze to o łodzianach nie świadczy. Nie wspominając że to żadna przyjemność płacić za przejazd i podróżować w takich warunkach. Tylko ta kasa...
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Te ostatnie helmuty, przyszly juz z porysowanymi szybami. najbardziej ma chyba 2866 i 2867
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Nie wiem, czy o tym już ktoś pisał, ale wyrażę swoje zdanie o tych autobusach. Nie chce mi się iść na pieszo, więc wsiadam w 65 (autobus 2857). Kilka przystanków, ale jest objazd. Po dziesięciu minutach wysiadam mokry jakbym wyszedł z prysznica. W pierwszej części jest tylko... jedno (sic!) otwieranie okienko. Niewiem, jak w drugiej części.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

szymaxxx pisze:Nie wiem, czy o tym już ktoś pisał, ale wyrażę swoje zdanie o tych autobusach. Nie chce mi się iść na pieszo, więc wsiadam w 65 (autobus 2857). Kilka przystanków, ale jest objazd. Po dziesięciu minutach wysiadam mokry jakbym wyszedł z prysznica. W pierwszej części jest tylko... jedno (sic!) otwieranie okienko. Niewiem, jak w drugiej części.

ZTCW to taka po prostu jest konstrukcja O405(G)N - tylko po jedej parze okien na jeden człon. My w Zgierzu mamy gorzej - są egzemplarze O405N sprowadzone z Niemiec, w których nie ma żadnego okna otwieranego.
ODPOWIEDZ