Solaris Urbino 18

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Trzy łódzkie Solarisy biorą udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy dla kierowców MPK, które odbywa się w Bednarach pod Poznaniem. Szkolenie trwa ~38 godzin ZTCP, rozłożone jest na 5 dni. W każdej turze bierze udział kilku kierowców.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Szajspress pisze:Kierowcy MPK ćwiczyli poślizgi


80 kierowców łódzkiego MPK przeszło właśnie szkolenie w ośrodku doskonalenia techniki jazdy niedaleko Poznania. Ćwiczyli na specjalnym torze, na tzw. płytach poślizgowych. Szkolenie sfinansowała firma, od której MPK kupiło ostatnio autobusy.

- W czasie szkolenia kierowcy mieli okazję sprawdzić, jak poradzą sobie, gdy na jezdnię nagle wejdzie przechodzień, jak zachowuje się autobus podczas nagłego hamowania na śliskiej nawierzchni, pokrytej np. farbą - mówi Marcin Małek z łódzkiego MPK. - Kurs miał na celu pokazanie im, że nawet najdoskonalszy pojazd, wyposażony we wszelkie nowinki techniczne, jest tylko narzędziem w ich rękach.

Kierowcy uczyli się na trzech łódzkich solarisach, które przyjechały w tym celu z zajezdni przy ul. Limanowskiego.

- Szkolenie to strzał w dziesiątkę, bardzo się przydało, szczególnie mniej doświadczonym kolegom - mówi jeden z kierowców, którzy brali w nim udział. - Z drugiej strony, instruktorzy uczyli nas np., że podczas nagłego hamowania trzeba patrzeć tylko przed siebie, a nie zerkać w lusterka. W naszym przypadku jest to niemożliwe, ponieważ w wielu łódzkich autobusach nie wszystkie koła hamują. Efekt jest taki, że jak hamujemy awaryjnie, naczepa zaczyna "tańczyć" i musimy patrzeć w lusterka, by ją kontrolować.
(tj) - Express Ilustrowany
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez teufel, łącznie zmieniany 3 razy.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Na zaj. Limanowskiego przyjechał biały SU18, który ma stanowić rezerwę dla łódzkich wozów, w przypadku awarii, napraw, itp.
Info z drugiej ręki.
Sotul
Sympatyk forum
Posty: 825
Rejestracja: czw 20:28, 10 sty 2008
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Sotul »

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No proszę, już braki Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jeden wóz rezerwowy na 62 sztuki to oznaka jakichś strasznych braków? Bez przesady!
Solaris odpowiada przecież za serwis, więc to ich broszka, czy uwijają się w przerwach, czy zyskują trochę czasu na porządny serwis poprzez wystawienie "rezerwy".
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Ja wiem, czy braki? Przy ponad 60-ciu wozach trudno, żeby wszystkie były non-stop w ruchu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Przyjechał 11.05 w nocy. Widziałem go na Rzgowskiej.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

We wtorek mało ślinotoku nie dostałem jak go zobaczyłem na Strykowskiej Obrazek Czy gdzieś na forum będzie spisywane na jakich liniach się pojawia? Bo warto by było go zaliczyćObrazek Chodzi mi o coś w podobie do spisywanie używańców w pierwszych dniach ich eksploatacji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Myślę, że warto będzie odnotowywać gdzie się pojawi, ale nie widzę potrzeby tworzenia osobnego wątku. Do "ciekawostek taborowych" i tyle.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

By mogli U12 jakiegoś ściągnąć bo 18-stek mamy sporo. Ciekawi mnie czy to jest jakiś ex-tester czy dodatkowy wóz wyprodukowany pod nas.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

A co serwis Solarisa obchodzą awarie krótkich Volvo?

Czy ja dobrze widziałem, że to wóz z klimatyzacją?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A skąd pomysł z krótkimi Volvo?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

px33 pisze:By mogli U12 jakiegoś ściągnąć
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Aaa! Aż tak abstrakcyjnie tego nie rozważałem Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zawsze mi ludzie mówili, że mam zbyt dalekie skojarzenia:)

spróbowałem opisać tok myślowy, który doprowadził mnie do tych krótkich Volvo i sam się zorientowałem, jakie to zawiłe - oszczędzę tego Wam (i sobie)

a że MPK mogłoby zainwestować w kilka nowych U12 - to już temat na zupełnie inną dyskusję...
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Kazik pisze:Czy ja dobrze widziałem, że to wóz z klimatyzacją?

Owszem. Na to przynajmniej wskazują "kształty" na dachu.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Wozu już nie ma w Łodzi. Pojechał podobno do Poznania.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Jeśli o to SU18 chodzi to wóz z tego co wiem miał być dla zagranicznego odbiory, który zrezygnował z zakupu i wóz podobno ma trafic do Warszawy. Jednak u nas miał być by go przybajerzyli (info z kilku źródeł) choć mnie troche dziwiło, że u nas mają w nim dłubać.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Miał fajne odskokowe drzwi Obrazek
ODPOWIEDZ