Pesa 122N

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

ukalo pisze:Pierwsza (lub dwie) miały się pojawić do końca roku. Więc jeszcze jest szansa ;)
Jest szansa,zabić szympansa :D A tak na serio to wątpie by przyjechała choć jedna PESA w tym roku.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A jak przyjedzie w Sylwestra, to będzie to znak że ŁTR skończy się w marcu Obrazek
A i również znak że pomyślnie przejdzie jazde próbną po Łodzi Obrazek i to że nie bedzie problemów z wyświetlaczami (ktos wspominał o Warszaiwe jak jest) Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Simon pisze:A tak na serio to wątpie by przyjechała choć jedna PESA w tym roku.

Ty piszesz o swoich wątpliwościach, ja o planach.
Choć i jedno i drugie warte tyle samo ;)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A jak przyjedzie w Sylwestra, to będzie to znak że ŁTR skończy się w marcu Laughing
A tramwaje będą latać... ;)
(ktos wspominał o Warszaiwe jak jest) Laughing
W Warszawie mają całkiem inne systemy (BUSE bodajże), w Łodzi idealnie sprawdzone R&G :)

Tylko w Wa-wie były ponoć problemy z hamulcami
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

MNK pisze:A jak przyjedzie w Sylwestra, to będzie to znak że ŁTR skończy się w marcu :lol:
A i również znak że pomyślnie przejdzie jazde próbną po Łodzi :lol: i to że nie bedzie problemów z wyświetlaczami (ktos wspominał o Warszaiwe jak jest) :lol:

Nie ma się co spieszyć z premierą liniową Pesy. UE nakazała aby pesy wyruszyły na trasę dopiero po ukończeniu remontu całej trasy ŁTR-u.
Wydaje mi się że powatanie w ten sposób bałagan. Na pewno premiera odbędzie się koło południa z udziałem mediów. Będą osiemsetpiątki podmieniane przez Pesy a wieczorem MPK będzie się bało wypuścić na tę linię nowiusieńskich wagonów. Zapewne będzie tak samo jak z pierwszymi kursami GT8 ex.Freiburg. Koło godziny 20 brygada obsługiwana helmutem miała podmianę wozu na kanciaka.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

ikarusojelcz pisze:...UE nakazała aby pesy wyruszyły na trasę dopiero po ukończeniu remontu całej trasy ŁTR-u...
A w Warszawie to Unia Europejska nakazała dokładnie odwrotnie i przed oddaniem do użytku Alej Jerozolimskich i wyremontowanej trasy linii 9 PESY pojawiły się na trzydziestceszóstce? To jakie są właściwie nakazy tej Unii?
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

mamadoo pisze:
ikarusojelcz pisze:...UE nakazała aby pesy wyruszyły na trasę dopiero po ukończeniu remontu całej trasy ŁTR-u...
A w Warszawie to Unia Europejska nakazała dokładnie odwrotnie i przed oddaniem do użytku Alej Jerozolimskich i wyremontowanej trasy linii 9 PESY pojawiły się na trzydziestceszóstce? To jakie są właściwie nakazy tej Unii?
A czy to ważne :?:
Najważniejsze że UE dokłada pieniądze do ich zakupu, bo jakby nie UE , to niewiadomo kiedy Łódź by kupiła nowe wagony.
A to że wyjedzie po oddaniu całego ŁTR-u to nawet dobrze, bo przynajmniej się tak nie zniszczą ;)
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Arturro 70 pisze:
mamadoo pisze:
ikarusojelcz pisze:...UE nakazała aby pesy wyruszyły na trasę dopiero po ukończeniu remontu całej trasy ŁTR-u...
A w Warszawie to Unia Europejska nakazała dokładnie odwrotnie i przed oddaniem do użytku Alej Jerozolimskich i wyremontowanej trasy linii 9 PESY pojawiły się na trzydziestceszóstce? To jakie są właściwie nakazy tej Unii?
A czy to ważne :?:
Najważniejsze że UE dokłada pieniądze do ich zakupu, bo jakby nie UE , to niewiadomo kiedy Łódź by kupiła nowe wagony.
A to że wyjedzie po oddaniu całego ŁTR-u to nawet dobrze, bo przynajmniej się tak nie zniszczą ;)


To się wydaje trochę chore skoro po torowisku pamiętającym jeszcze liniowe enki mają szusować nowoczesne wagony , które na płytach obcierają sobie osłony wózków i lakier.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Nic by się moim zdaniem nie stało gdyby nowe wagony kursowały po trasie 10.

PS. Możliwe, że dostaniemy PESĘ z dobrze pomalowanymi osłonami wózków.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jak się mylę to mnie poprawcie , ale Pesy zakupiono dla potrzeb obsługi ŁTR-u czyli tylko linii 11.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie mylisz się. Niemniej w Warszawie wolno im było kursować po innych trasach, nie wiem czemu w Łodzi mówi się inaczej.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

IMO przypisywanie tramwaju do linii to absurd, w przypadku kiedy może jeździć po innej. Najlepiej by było gdyby zarówno PESY jak i CR-y obsługiwały i 10 i 11.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

px33 pisze:IMO przypisywanie tramwaju do linii to absurd, w przypadku kiedy może jeździć po innej. Najlepiej by było gdyby zarówno PESY jak i CR-y obsługiwały i 10 i 11.

Co do Citków to MPK zapowiadało że będą jeźdźiły na 11.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Tym bardziej, że będą stacjonowały na jednej zajezdni.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

No to fajnie będzie,Cityrunner na 11 Obrazek .
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To będzie coś. Różnorodność taboru na linii Obrazek Będzie światowo i jak nigdy dotąd w Łodzi.
Ale powiem, że nie mogę się doczekać pierwszej awarii na trasie. Trochę to przewrotne, ale chcę zobaczyć, co się będzie działo, gdy wyjdzie na jaw, jak ważne odcinki polikwidował ZDiT Obrazek
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Z tą likwidacją torowiska na Wróblewskiego to kompletna głupota.Ale to już inny temat Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Cenna uwaga. Szkoda, że inni to już dawno zauażyli. Ale dzięki za przypomnienie.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Skoro już się pojawiły na różnych stronach zdjęcia PESY w Łodzi: foto 1, foto 2 to jak współforumowicze znajdują kolorystykę tego wagonu? Ja nie wiem co o niej myśleć (pisząc te słowa mam jakieś takie deja vu). Z jednej strony są to chyba kolory stosowane na osiemsetpiątkach, z drugiej, ich rozkład wydaje się zupełnie obcy...
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Ja nic nie mam do kolorystyki naszej łódzkiej PESY jednak nie ukrywam,że wolałbym malowanie czerwonożółte.
ODPOWIEDZ