Pesa 122N

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie wiem czy dałoby się sensownie zaplanować malowanie a'la 805 - i tak coś trzeba by zmodyfikować. A to mnie się podoba.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Moim zdaniem przydałoby się domalowanie czarnego pasa na osłonach wózków.
luki
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: sob 00:43, 01 kwie 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: luki »

Oczywiście, że paski by się przydały. Na razie dzięki interwencji w samą porę osłony są czerwone, a nie szare jak dla Warszawy. Sprawa czarnego paska jest w toku.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ciekawie i bardziej standardowo wyglądałoby, gdyby pas nad oknami był żółty, a nie czerwony, natomiast dolny pas czerwieni dochodziłby aż do żółtego (innymi słowy - nie byłoby czarnego pasa).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Lepsze czerwone osłony wozków bez pasów niż szare osłony Obrazek
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Ja uważam, że najważniejsza jest konsekwencja jeśli chodzi malowanie firmowe. Tak żeby tramwaje nawet różnych typów wygladały jak z jednej parafii. Tylko czy właśnie w MPK jest tak konsekwecja? Myślę, że jest w przypadku autobusów, natomiast jeśli chodzi o tramwaje to mam już wątpliwości, patrząc na pesę...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wiesz, Pesie chyba i tak bliżej do barw "zakładowych", niż Cityrunnerowi.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To spójrz na Cityrunnery, ciekawe jakby Pesa wyglądała w takim malowaniu jak Citki Obrazek
Moim zdaniem czerwony powinien być jaśniejszy na Pesach Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

mamadoo pisze: A w Warszawie to Unia Europejska nakazała dokładnie odwrotnie i przed oddaniem do użytku Alej Jerozolimskich i wyremontowanej trasy linii 9 PESY pojawiły się na trzydziestceszóstce? To jakie są właściwie nakazy tej Unii?

Co? UE nie nakazalo zadnego puszczenia warszawskich pes na 36, to TW wystapilo z taka prosba (ktora wydaje zreszta urzad marszalkowski). Co do wyjazdy lodzkich wagonow na inna linie (tak naprawde to tylko 10, inne sie nie nadaja), to poczakajmy jak wypadna testy. Po drugie pesa moze sie pojawic na 11 jeszcze przed zakonczeniem calego remontu, ale na razie radze troszke cierpliwosci.

Aleksej
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Aleksej pisze:
mamadoo pisze: A w Warszawie to Unia Europejska nakazała dokładnie odwrotnie i przed oddaniem do użytku Alej Jerozolimskich i wyremontowanej trasy linii 9 PESY pojawiły się na trzydziestceszóstce? To jakie są właściwie nakazy tej Unii?

Co? UE nie nakazalo zadnego puszczenia warszawskich pes na 36, to TW wystapilo z taka prosba (ktora wydaje zreszta urzad marszalkowski). Co do wyjazdy lodzkich wagonow na inna linie (tak naprawde to tylko 10, inne sie nie nadaja), to poczakajmy jak wypadna testy. Po drugie pesa moze sie pojawic na 11 jeszcze przed zakonczeniem calego remontu, ale na razie radze troszke cierpliwosci.

Aleksej
Z tą Unią to była ironia. Ostatnio, na przykład, przeczytałem, że Unia nakazuje malować poręcze na żółto i obniżać sprzęgi w wagonach warszawskiej SKM.
Jestem natomiast prawie pewien, że Tramwaje Warszawskie chcąc puścić pesy na innej trasie i chcąc wydłużyć tę planowaną pierwotnie, modernizowaną ze ZPORR zwracały się do wojewody.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Aleksej pisze:Po drugie pesa moze sie pojawic na 11 jeszcze przed zakonczeniem calego remontu, ale na razie radze troszke cierpliwosci.

Aleksej
No fajnie by było. Tak sobie myślę, że w zasadzie jak oddadzą odcinek Zielona-Legionów i później ten od Dolnej do Helenówka to PESA już mogłaby jeździć na trasie 11 przez Nowomiejską... Bo na odcinek Legionów-Dolna, to jeszcze dłuuugo poczekamy.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Na Piotrkowską też - czy wg ciebie '11' miałaby jeździć z Widzewa?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Obrazek Zapomniałem o Piotrkowskiej (może dlatego, że ostatnio rzadko bywam w tamtym rejonie) Obrazek No tak - faktycznie. Szkoda Obrazek
Zatem chyba najszybciej PESA pojawi się na linii nr 10.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zanim zrobią Piotrkowską, to jeszcze miesiące minąObrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Kuba pisze: :oops: Zapomniałem o Piotrkowskiej (może dlatego, że ostatnio rzadko bywam w tamtym rejonie) :) No tak - faktycznie. Szkoda Obrazek
Zatem chyba najszybciej PESA pojawi się na linii nr 10.

Zapewniam Cię że się nie pojawi. Już o tym pisano niedawno temu.
A szkoda , gdyż zamiast stać na zajezdni i czekać końca remontu ŁTR-u mogłby jeździć na 10 .
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A skąd ta pewność?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dałeś linka do dyskusji, w której jest wytłumaczone, że istnieje możliwość wysłania na inne linie. Do tego Aleksej napisał, że może się pojawić na 11 PRZED zakończeniem remontu. Więc do czego zmierzasz?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

ikarusojelcz pisze:Jak się mylę to mnie poprawcie , ale Pesy zakupiono dla potrzeb obsługi ŁTR-u czyli tylko linii 11.
Nie wyobrażam sobie Pesy na Nowomiejskiej czy Al.Politechniki. Wykluczam że Pesa wjedzie na torowisko na Warszawskiej. Chyba że wcześniej zrobią jakiś drobne naprawy. W pewnych miejscach po deszczu wózek topi się w kałuży. Więc niszczyć nowy tramwaj na takich szynach to przesada.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Nic złego się nie stanie, jeśli Pesa troszkę dłużej postoi w zajezdni. Tym bardziej, że chyba władze chcą uroczyście otworzyć ten odcinek razem z liniową premierą wagonu. Wątpię, by zapadła decyzja, aby wcześniej gdzie indziej wypuścić Pesę, nawet jeśli istnieje taka możliwość.
ODPOWIEDZ