Pesa 122N

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ależ ja nigdzie nie pisałem o puszczaniu na stare tory Obrazek
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Marcin pisze:Nic złego się nie stanie, jeśli Pesa troszkę dłużej postoi w zajezdni. Tym bardziej, że chyba władze chcą uroczyście otworzyć ten odcinek razem z liniową premierą wagonu. Wątpię, by zapadła decyzja, aby wcześniej gdzie indziej wypuścić Pesę, nawet jeśli istnieje taka możliwość.
Może i to byłoby racjonalne bo wagon by się nie kolebał po krzywych torach, nie trzeba by się męczyć i załatwiać pozwoleń z wojewodą czy marszałkiem (w końcu nie wiem kto za odstępstwa od umów ZPORR odpowiada) ale fatalne piarowo. To byłaby świetna pożywka dla mediów, że kupiono nowe tramwaje i stoją w zajezdni. Wobec tego może byłoby lepiej puścić pesę na dziesiątkę? Albo na inną trasę (jeśli jest taka), która nie nadwyrężyłaby wagonów za bardzo. Zastanawiam się czy to nie pozwoliłoby uniknąć początkowych kłopotów, podobnych do tych jakie miały Tramwaje Warszawskie, z eksploatacją nowych tramwajów.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

ukalo pisze:Ależ ja nigdzie nie pisałem o puszczaniu na stare tory :P

Nie było tam mowy o wpuszczaniu na nowe tory , lecz o obsłudze Pesy na linii 10 i 11.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ikarusojelcz, ale o co konkretnie Ci chodzi?
Gdzie napisałem o starych torach?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Nigdzie nie pisałeś o starych torach.
Tylko piszę, że nie prędko zobaczymy pesę w ruchu liniowym a tym bardziej na 10.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No, to już zależy co masz na myśli pisząc nieprędko. Ja obstawiam/robie sobie nadzieję, że może w marcu-kwietniu.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Ja podobnie. Chociaż na odcinku Helenówek-Pl.Niepodległości lub Rondo Lotników.
W końcu kiedyś rozpocznie się remont Pabianickiej od Ronda do Chociek.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Plac Niepodległości to nie bardzo - stan pętli. Ale rondo mają ponoć zrobić bardzo szybko.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Relacja Rondo Titowa:-) - Helenówek w marcu-kwietniu jest już bardziej możliwa.
Z drugiej strony zostaje jeszcze kwestia remontu ulicy Piotrkowskiej od Pl.Reymonta do Czerwonej. Miejmy nadzieję że wszystko pójdzie szybko i sprawnie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pożyjemy, zobaczymy. Myślę, że tak na prawdę, to nikt nie zna dokładnego harmonogramu. A nawet jeśli zna, to się jeszcze 7 razy zmieni Obrazek
A. Jeśli nawet do Helenówka (nie wiem jak jest na tamtym odcinku), to i tak przez Nowomiejską.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jeszcze pozostaje remont torowiska na Pl.Wolności i zmiana ukladu torowego.
Jak dobrze pójdzie to tylko to jest ostatnia przeszkoda na objazdowej trasie jedenastki Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Przez pl. Wolności myślę że spokojnie przejedzie. A jaką zmianę masz na myśli?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Chciano przenieść torowisko na północną stronę placu, likwidując tym samym ruch okrężny.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ikarusojelcz, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

To chyba na szczęście jeszcze nic pewnego. I oby do tego nie doszło.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zamiast (chociaż czemu nie, "dziecięce choroby" wyjdą) puszczać Sepsę na '10; mogliby tam dać komplet Cityrunnerów.

Odcinek Dolna - Helenówek wygląda tak, że do Biegańskiego jest już rozpinana sieć, natomiast na kilku krótkich odcinkach brakuje torów (przy Biegańskiego, Liściasta - Muzeum na Radogoszczu, okolice Truskawkowej) oraz przystanków - do uzupełnienia w 2-3 tygodnie.
Przy zajezdni trzeba zrobić remont, a pętla jest w ogóle nie zaczęta i w razie oddania w niedługim czasie Zgierskiej tramwaje musiałyby zawrać przez halę.

Zastanawia mnie, dlaczego nie widać jeszcze zarysu przystanków przy Więckowskiego/Próchnika - na pewno tam będą?
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

A ciekawe czy i jeśli to gdzie będą w Pesach zamontowane automaty do sprzedaży biletów Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

GW pisze:Nowy tramwaj na razie nie zabiera pasażerów
Piotr Anuszczyk2008-01-28, ostatnia aktualizacja 2008-01-28 19:22

MPK oficjalnie pokazało w poniedziałek swój najnowszy nabytek - tramwaj z firmy PESA. Zanim jednak zaczną nim jeździć pasażerowie, pojazd musi przejść nawet kilkutygodniowe testy.

więcej zdjęć Jednym z pierwszych testujących był wczoraj Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi. - Nareszcie nie mam kolan pod brodą. Przejażdżka z wnukiem na kolanach też nie będzie kłopotem - mówił.

W tramwaju są 63 miejsca siedzące i 133 stojące. Co szczególnie ważne dla łodzian, podobne tramwaje jeżdżą już od kilku miesięcy po Warszawie. To dobra wiadomość, bo mieszkańcy stolicy za nas sprawdzili wytrzymałość PESY. - I okazało się, że jedną rzecz trzeba poprawić. Do tramwajów wsiadało tak wielu pasażerów, że nie wytrzymywały otwierające się na zewnątrz drzwi. Trzeba było wzmocnić ich konstrukcję. Potem przeprowadziliśmy dodatkowe ankiety i okazało się, że pasażerowie bardzo nasz tramwaj chwalą - mówi Tomasz Zaboklicki, prezes PESY.

Łodzianie jakość nowego tramwaju będą mogli ocenić najwcześniej za miesiąc. - Tyle zapewne potrwają testy. Trzeba odpowiednio skonfigurować silnik i hamulce - mówi Krzysztof Wąsowicz, prezes MPK. - Poza tym chcemy, by tramwaj miał po czym jeździć. Na ulice do regularnego kursowania wypuścimy go najwcześniej, gdy gotowy będzie odcinek torów od ul. Legionów do Zielonej, czyli zapewne w połowie lutego.

Jeden tramwaj PESY kosztuje ok. 7 mln zł. Producent zapewnia, że kolejne dziewięć sztuk dotrze do Łodzi do końca marca.

Podczas premierowego pokazu uważni widzowie mogli zauważyć, że nowy tramwaj różni się od starych nie tylko wyglądem. PESA wyjechała z zajezdni o własnych siłach, nie korzystając z zasilania w trakcji. Jak to możliwe? - Ten tramwaj jako pierwszy w Łodzi ma akumulatory. Pozwalają one na samodzielne przejechanie ok. 20-30 m. To nie jest dużo, ale w sam raz, by w przypadku awarii zasilania opuścić skrzyżowanie i nie blokować ruchu - mówi Marcin Małek, rzecznik MPK.


Pytanie o komfort

PESA pokazała w Łodzi nowy tramwaj, ale łodzianie znają już pojazdy tej firmy, bo nowe pociągi na trasie Łódź - Warszawa pochodzą właśnie z tej fabryki. Pewnie pan już słyszał, że te pociągi są powszechnie znienawidzone przez podróżnych za zbyt krótkie siedzenia i ciągłe awarie. Z tramwajami też tak będzie?

Tomasz Zaboklicki, prezes firmy PESA Pojazdy Szynowe: Pociągi zamówiło u nas PKP i do dziś jest nam wstyd, że je wykonaliśmy. Kolejarze uparli się, by do składu wcisnąć 200 miejsc, podczas gdy na Zachodzie w takich pociągach montuje się góra po 160 siedzeń. Zrobiliśmy więc to, o co PKP nas poprosiło i za co zapłaciło. Tyle że teraz cała agresja podróżnych skupia się na nas, zamiast na zamawiającym. Łódzkie MPK na szczęście takich pomysłów nie miało.

Co do awarii to faktycznie było ich bardzo dużo. Powodem było jednak to, że PKP kupiło nowiutki pociąg, pełen elektroniki, i puściło go na stare tory. Na objazdach remontowanej trasy często zdarzają się zaniki napięcia w sieci, powodujące, że cały osprzęt się resetuje podobnie jak domowy komputer. Stąd się brały kłopoty z wyświetlaczami i postoje.


Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Odpowiedź idealna, żeby spławić dziennikarzy :lol:

No i red.Anuszczyk nie byłby sobą, gdyby nie zakończył przykrym komentarzem :evil: . Tym razem postanowił dowalić Pesie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 2 razy.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

O który komentarz Ci chodzi, bo nie rozumiem:/
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Gdzie ten przykry komentarz? Artykuł, w dobrym świetle stawia i tramwaj i MPK.
A pytanie o fotele? Czy dziennikarze mają zadawać tylko najmilsze pytania? Myślę, że po fotelowej wpadce w pociągach pesy można się obawiać o komfort w wyrobach tej firmy. Nawet prezydent o tym wspomniał, że nie będzie miał kolan pod brodą. A odpowiedź Zabkolickiego, myślę że wyjaśniła wiele.
Jeszcze raz czytam artykuł i zastanawiam się gdzie "dowala" pesie Piotr Anuszczyk. Każde trudniejsze pytanie ze strony dziennikarza to "dowalanie" i przykre komentarze? No chyba, że przyjmiemy, że dopiero odpowiednią dawką "nieprzykrości" jest nierzadko mało poprawna stylistycznie propaganda ze strony MPK.

A dla przewrażliwionych na punkcie "dowalania" mam zestaw nieprzykrych pytań na okoliczność prezentacji tramwaju.
To mogłoby by być pytanie dla prezesa pesy:"Szanowny Panie Prezesie! Jak to się dzieje, że PESA produkuje tak świetne i bezawaryjne pociągi i tramwaje, które kochają miliony pasażerów?"
A to dla prezesa MPK: "Szanowny Panie Prezesie! Kiedy Pan w swojej łaskawości pozwoli łodzianom przejechać się nowym tramwajem i dlaczego jest to dobry termin?"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Może i jestem przewrażliwiony, ale zastrzegam sobie jednak prawo do tego, żeby redaktora nie lubić.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ