Tabor przewoźników prywatnych

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Tabor przewoźników prywatnych

Post autor: rkplodz »

Proponuję założyć temat, w którym możnaby się wymieniać newsami odnośnie taboru prywatnych przewoźników. Wiedza o nim jest raczej nieusystematyzowana i niepełna, nie ma jakichś konkretnych spisów - więc może dane się przydadzą.

Na początek: sądzę, że GEMAR (linia Ozorków - Bazarowa) stracił swojego DABa. Odnalazł się on w Meteorze Jaworzno, o czym informuje WPK: http://wpk.katowice.pl/index.php?itemid=645 .
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To ja powiem słówko o Koro. Zauważyłem taką tendencję, a jest to obserwcja prowadzona od wielu lat, że im większy mróz, tym częściej na linii pojawia się przewiewny Ikarek i Autosan. Latem pasażerowie duszą się w MB i MANie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

dziś jechałem merolem na 58. Zauważyłem przykrą rzecz że w środku zaczęło już śmierdzieć takim zaduchem Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

To ja wpomne o firme Car Trans z Aleksandrowa. Jednym słowem, busiarstwo pełną gębą. Tabor firmy to dwa Renault Mastery (o zgrozo!), Volkswagen LT (coś ostatnio rzadko go widuje), Ford Transit oraz wynalazek Auwärter Teamstar na bazie Mercedesa O814. Wozy są w stanie średnim. Najbardziej zdezelowane są oczywiście Renówki. Grunt, że jeżdżą Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

We wrześniu na trasie Łódź-Brzeziny pojawiał się taki śmieszny busik z rzędem siedzeń bokiem do kierunku jazdy (jak w metrze), już b. dawno go nie widziałem. Może ktoś wie coś więcej na ten temat.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@M.C.: busik był jeszcze w październiku, potem słuch o fimie zaginął i zostały prawdopodobnie tylko rozkłady. busik ewidentnie przystosowany do przewozu niepełnosprawnych, z podwójnymi drzwiami automatycznymi i podjazdem. no ale na nasze potrzeby jeździł jako transport ludzi. ale co to była za marka??
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To ja wspomnę że do Janówki jeżdzą dwa Lubliny identyczne jak ten który ma MZK Pabianice. Ale niestety nie wiem jakiej firmy.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

@M.C.: busik był jeszcze w październiku, potem słuch o fimie zaginął i zostały prawdopodobnie tylko rozkłady. busik ewidentnie przystosowany do przewozu niepełnosprawnych, z podwójnymi drzwiami automatycznymi i podjazdem. no ale na nasze potrzeby jeździł jako transport ludzi. ale co to była za marka??
To było coś na bazie Merca?
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@M. Kaźmierczak: mogło to być renault lub mercedes. nie pamiętam, jechałem nim cały 1 raz.
a mercedesy Kris-Tour'a które obsługują naszą linię są już mocno, mocno wytłuczone co słychać w czasie podróży. (pomimo zakupu dwóch nowych większych merców, na trasy wyjeżdzają cały czas te mniejsze, nawet w godzinach szczytu komunikacyjnego)
ODPOWIEDZ