Historyczny ikar.

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Detale pewnie da się zdobyć, ale ja jestem zdania, że nie ma co kombinować. Jeżeli ma być to 3096, to doprowadzić go do wyglądu jaki miały ikarusy z rocznika 1990. Równie dobrze można by darować sobie 1434 jako historyczny. Przecież przeciętny 805Na (z tych najnowszych roczników) też da się doprowadzić do wyglądu z końca lat 70-tych.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

M.C. pisze:Detale pewnie da się zdobyć, ale ja jestem zdania, że nie ma co kombinować. Jeżeli ma być to 3096, to doprowadzić go do wyglądu jaki miały ikarusy z rocznika 1990. Równie dobrze można by darować sobie 1434 jako historyczny. Przecież przeciętny 805Na (z tych najnowszych roczników) też da się doprowadzić do wyglądu z końca lat 70-tych.
I słusznie, też tak sądzę :D
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Zapewne będą jakieś przeróbki części "alla orginal "
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest

Pewnie pomalują go na barwy z początku lat 80, pomalują poręcze na biało (uchwyty do otwierania okien zostaną czarne bo nikt nie pofatyguje się szukać białych), może kabinę wymienią na starą. A jak zostanie nowa, to albo będzie też czarna i też na biało machną. Obrazek
Pod względem oryginalności, to będzie kicha.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Jak dla mnie gdybym miał wybierać między którymś z tych dwóch Ikarusów z Limanowskiego a 2899 to wybrałbym tego ostatniego. Wydaje mi się, że jest w lepszym stanie i różni się od pozostałych (jest swego rodzaju rodzynkiem), więc to mogłoby ułatwić prace nad przerobieniem go na historyczny.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Gdyby to on miał zostać historycznym wozem , to trzeba by już teraz go odstawić.
W malym stopniu ma porysowane szyby oraz jako ostatni posiada linoleum ze wzorem w kółka. Pomijając fakt podłogi , to w drzwiach ma jeszcze otwory na tabliczkę "uwaga otwierają się do środka". Póki co jest w lepszym stanie techniczym i wymaga mniej nakładu fizycznego na jego remont niż 3096.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zgoda, ale to że jest w tak dobrym stanie właśnie powoduje, że MPK woli nim jeździć niż odstawiać. Może kolejna dostawa autobusów będzie pomocna?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jest w lepszy stanie 899 niż stare volvo B10LA. Ani razu nie widziałem go jeszcze jak zjeźdźał awaryjnie np. na poduchy , czy coś w tym stylu. Sądzę że MPK wypuści go by woził kibiców i tak będzie dogorywał ikarus , który miał być "prawie" historycznym.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Cóż, 2284 też miał być - i czyniono wszelkie starania...
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Podejżewam że 2899 , też zastąpi jakiegoś innego pogota. Poprostu będziemy mieli w łodzi 2 ikarusy , które miały służyć jako historyczne a zostaną z nich techniczne. Ze względu na jego dobry stan techniczy ,prawdopodobnie przeleciała nam okazja między palcami , jaką jest 2899.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Arturro 70 pisze:Panowie jak wam się marzy stara kabina to nie wypisujcie tu tylko swoich pomysłów, bo to nam nic nie pomoże, tylko zapiszcie się do KMST i zacznijcie pomagać w remontach(...)
Ja wiem że powiedzieć jest coś łatwo, ale zapewniam was że takie prace to długie i męczące zajęcie, zwłaszcza że w KMST jest grupa tylko 15 osób remontujących.

Jak na razie Wasze dyskusje są mało zachęcające dla tych, którzy ewentualnie chcieliby pogrzebać trochę w starym tramwaju lub Ikarusie.
Mógłbyś jakoś nam opisać, zareklamować takie działanie? Na czym właściwie polegają owe prace przy eNce?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Po pierwsze musicie zapisać się do KMST, jak będzie z remontem Ikarusa jeszcze nie wiem, ale mogę Ci powiedzieć jak wyglądały prace przy eNkach. Po zapisaniu się do KMST jeśli chcesz remontontować, to należy przejść badania i wziąść udział w szkoleniu BHP (MPK płaci za to). Po tych formalnościach to spotykamy się w pt, sob i chyba nd, a Ty wybierasz kiedy Ci pasuje i zapisujesz się.

Z prac jest malowanie, szlifowanie, montaż, demontaż elementów, ogólnie wszystko co się da zrobić.

Widzę, że byłbyś chętny, więc proponuje, żebyś zapisał się w lutym do KMST, pochodził trochę, poznał ludzi i jakoś w maju wybieram się na badania to byś poszedł ze mną jeśli spodobałoby Ci się w klubie i miałbyś chęc pracować.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Byłem ze dwa razy na spotkaniu całkowicie anonimowo. Szczerze mówiąc trochę się wynudziłem. Zobaczę czy najbliższy termin nie koliduje mi z sesją.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zdaje się, że M11 zaparkował w Muzeum?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Owszem. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jest udostępniony do zwiedzania ?
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Ja mam pytanko odnośnie tych badań przeprowadzanych przed pozwoleniem na prace przy remontach np. eNek.
Jak wyglądają takie badania i co może dyskwalifikować kandydata ubiegającego się o pozwolenie na pracę przy remontach?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Chyba nie ma listy chorób dyskwalfikujących z badań.
Badania badaniami ale BHP to prawdziwa udręka Obrazek
Bodajże wszystkie wolne miejsca na remonty są już zaklepane.
WMC
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: śr 20:32, 05 gru 2007
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: WMC »

Fajnie, że go wstawili. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez WMC, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

ikarusojelcz pisze:Bodajże wszystkie wolne miejsca na remonty są już zaklepane.
Ale przed wakacjami coś może się zmienić ;)
ODPOWIEDZ