Ulubiony pojazd (chodzi o konkretny autobus a nie markę)

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

No, mamy jeszcze na Koro Ikara 260 Obrazek
Kaczorm
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: czw 10:10, 27 gru 2007
Lokalizacja: Łódź-Janów
Kontakt:

Post autor: Kaczorm »

ale koro to nie to samo Obrazek, tamten miał chociaż takie fajne, welurowe siedzenia, a teraz go zezłomowali
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Arturro 70 pisze:No, mamy jeszcze na Koro Ikara 260 ;)

Ten koro w barwach kremowo czerwonych ma fajną zabudowę kabiny kierowcy. Jak zrobiłem nim kółko na 58 , nie było oprócz zacinających się 3 drzwi żadnych większych problemów. Tego samego zdanie jest kierowca autobusu. Z kolei zmiennik tego kierowcy rzekł że "to on się nadaje tylko do muzeum." W końcu jest to ex. łódzki ikarus i gdybyśmy się dokopali do jego numeru taborowego w MPK , mielibyśmy już całkiem fajnego ikarka historycznego. Co do drzwi to da się wyregulować. :P
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Nawet kratownica i blacharka są w nim w dobrym stanie, tylko że brakuje tam trochę detali, ale jakby się chciało, to nadaje się faktycznie do muzeum.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Czemu nie Obrazek
Ja zapomniałem jeszcze o moim ulubionym z Bursiaka Obrazek Chodzi o BK#05 (ELW 73FW) przypisany do linii Carrefour Widzew/Olechów. Niska podłoga, silnik chodzący jak marzenie to jego atuty. I chyba najbardziej przypomina łódzkie O405N 14xx Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Jeżeli chodzi o Bursiaka to jestem wielbicielem ELW 41FL (linia Górna z Pasażu Łódzkiego). Niskopodłogowy, cichy, zadbany autobusik Obrazek . Polecam się przejechać Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Arturro 70 pisze:Nawet kratownica i blacharka są w nim w dobrym stanie, tylko że brakuje tam trochę detali, ale jakby się chciało, to nadaje się faktycznie do muzeum.

On jest po jakimś remoncie, więc wszystko da radę zrobić. Z pilnych rzeczy to zmienić malowanie i kabinę :) Marzenia...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

mig pisze:Czemu nie :)
Ja zapomniałem jeszcze o moim ulubionym z Bursiaka :oops: Chodzi o BK#05 (ELW 73FW) przypisany do linii Carrefour Widzew/Olechów. Niska podłoga, silnik chodzący jak marzenie to jego atuty. I chyba najbardziej przypomina łódzkie O405N 14xx :)
Silnik w nim już nie chodzi jak marzenie. kiedyś ten wóz mógł jechać setką, teraz jest już tak "zmęczony życiem" że więcej jak 60-70 nie poleci, a poza tym ogrzewanie w nim kiepsko działa.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Arturro 70 pisze:Silnik w nim już nie chodzi jak marzenie. kiedyś ten wóz mógł jechać setką, teraz jest już tak "zmęczony życiem" że więcej jak 60-70 nie poleci
Dokładnie,ostatnio jechałem nim około 60km/h :? .
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

I więcej to on już nie pojedzie.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

mig pisze:Czemu nie :)
Ja zapomniałem jeszcze o moim ulubionym z Bursiaka :oops: Chodzi o BK#05 (ELW 73FW) przypisany do linii Carrefour Widzew/Olechów. Niska podłoga, silnik chodzący jak marzenie to jego atuty. I chyba najbardziej przypomina łódzkie O405N 14xx :)
No i najlepsze i zarazem dziwne w tym wozie... Chyba po wypadku (wcześniej nie widziałem) kierowca sobie włożył tekturę zamiast szyby na drzwiach od kabiny kierowcy, tylko nie wiem w jakim celu (i czy tam w ogóle była szyba?) :D
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Zdarzały się ex-niemieckie 405N z kabiną z szybą, ale nie mam pojęcia czy to oryginalnie czy w Polsce dokonano przeróbki.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Arturro 70 pisze:
mig pisze:Czemu nie :)
Ja zapomniałem jeszcze o moim ulubionym z Bursiaka :oops: Chodzi o BK#05 (ELW 73FW) przypisany do linii Carrefour Widzew/Olechów. Niska podłoga, silnik chodzący jak marzenie to jego atuty. I chyba najbardziej przypomina łódzkie O405N 14xx :)
Silnik w nim już nie chodzi jak marzenie. kiedyś ten wóz mógł jechać setką, teraz jest już tak "zmęczony życiem" że więcej jak 60-70 nie poleci, a poza tym ogrzewanie w nim kiepsko działa.
Ale po co ma jeździć szybciej niż 60-70 km/h? To jest autobus miejski a nie międzymiastowy. Ogrzewanie? W środę nim jechałem i mimo mrozu było w nim ciepło. Jest cichy, mimo swojego wieku dosyć zadbany i prawie nie szarpie w przeciwieństwie do niektórych innych wozów z Bursiaka.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Owszem 60/70 wystarczy, ale i tak kiepsko już chodzi w porównaniu z tym co było.
ODPOWIEDZ