Ulubiona zajezdnia.

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

ukalo pisze:Mamadoo, to jest forum dla ludzi. Skoro ludzi to interesuje, to niech piszą. W czym problem?
Może rzeczywiście w niczym...Moje komentarze na temat takich wątków wynikają, po pierwsze, z tego że nie rozumiem czemu służą, po drugie z tego, że oprócz wątków "lubię - nię lubię" niewiele, w ostatnich dniach, pojawia się jakiejkolwiek innej treści na forum, a przecież wiele się dzieje. Chociażby, już niebawem w Łodzi ma się pojawić pierwszy tramwaj z PESY. Zatem wiele na forum ekspresji emocjonalnej "uwielbiam żółte poręcze"...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

ukalo pisze:2 z 3 argumentów przeciw conecto powalają :lol:

Ten z wysoką podłogą też wypada blado w zestawieniu z "Ikarus (w domyśle 280) - moja ulubiona marka"
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

ulubiona zajezdnia autobusowa: LIMANOWSKIEGO(dlatego,ze : 1.obsługuje prawie wszystkie linie w mojej okolicy, 2.ma dla mnie najfajniejszy tabor - volva,3. od dziecka pamiętam jak jadąc do cioci przejeżdżałem koło niej, 4. volva mają żółte poręcze:) )


ulubiona zajezdnia tramwajowa: TELEFONICZNA (dlatego, że 1. jest największa, 2. na jej stanie znajdują się niskopodłogowe tramwaje, 3. ...)

Czego się kurcze czepiacie. Jeden voli ikarusy, bo mają fajne drzwi inny volva bo je lubi, 3 mercedesy bo są super i tyle.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jak dla mnie najfajniejszą zajezdnią jest Brus. Klimatyczny budynek administracyjny dobudowany w latch 60. oraz hala nie zmieniająca swojego kształtu od czasu budowy. Z spośród zajezdni autobusowych imponuje mi budynek zlokalizowany przy ul.Nowe Sady.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Z autobusowych zajezdni najlepszą zajezdnią jest Kraszewskiego, jest najmniejsza, ale ma swój klimat. Z tramwajowych zaś Telefoniczna, choć fajniej tam było jak stały tam Ikarusy.
M. Wilu
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn 20:18, 10 lip 2006
Lokalizacja: Лодзь - запад

Post autor: M. Wilu »

Autobusowa: Nowe Sady - Ponieważ jest najbliżej mnie, więc najczęściej niedaleko niej się kręcę i po prostu mam do niej sentyment; oraz to, że stacjonują tam jeszcze Ikarusy Obrazek
Tramwajowa: Brus - Ponieważ stacjonują tam 803N - jedne z moich ulubionych modeli Tramwajów. No i również jest ona najbliżej mnie Obrazek Poza tym ma ona swój niepowtarzalny klimat, jest najmniejszą zajezdnią w Łodzi i czuć w niej jeszcze klimat dawnych lat Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Wilu, łącznie zmieniany 1 raz.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Vil pisze:Autobusowa: Nowe Sady - Ponieważ jest najbliżej mnie, więc najczęściej niedaleko niej się kręcę i po prostu mam do niej sentyment; oraz to, że stacjonują tam jeszcze Ikarusy :)
Tramwajowa: Brus - Ponieważ stacjonują tam 803N - jedne z moich ulubionych modeli Tramwajów. No i również jest ona najbliżej mnie ;) Poza tym ma ona swój niepowtarzalny klimat, jest najmniejszą zajezdnią w Łodzi i czuć w niej jeszcze klimat dawnych lat :)

Prawie jak u mnie z kolei często bywam na Brusie i tam robię fotki :lol:
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Hm, lubię prawie wszystkie Obrazek
Autobusowe:
- Limanka: Za to, że obsługiwała linię 88, dzięki której zainteresowałem się KM, za ciekawy budynek biurowy i za to, że była bohaterem serialu o słusznej tematyce Obrazek
- Nowe Sady - za eksploatację Ikarów i klimat minionej epoki, zarówno samej zajezdni, jak i otoczenia.
- Kraszewskiego - za klimat PRLu i bogatą historię
Tramwajowe
- Telefoniczna - za wspaniały klimat lat 80, który niestety się już kończy, za estetykę wnętrz i przestrzeni wewnętrznej (tylko nie piszcie, że jestem zboczeńcem jakimś Obrazek )
- Dąbrowskiego - również za architekturę, tym razem przedwojenną, za kocie łby przed halą, za neon MPK i ośkę na hali
- Brus za klimat początku XX wieku, za tabor tramwajowy, za architekturę i tablice BHP z lat (chyba) 70. Obrazek

Chocianowic nie lubię bo wydają mi się prowincjonalne i pozbawione duszy po remoncie, a Helenówka, bo strasznie tam syfiasto Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

@o3r: Z Chocianowicami uważam tak samo, a co do Helenówka, to nie jest to może syfiasta zajezdnia jak to ująłeś, ale sprowadzając GT8 i pozbywając się 41 i 45 ta zajezdnia straciła swój klimat i też już za nią nie przepadam.
Zawsze lubiłem Tramwajową, praktycznie to tam zaczęło się moje zainteresowanie komunikacją, zawsze dobrze mi się kojarzyła Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ale Tramwajowa przez ostatnie kilka lat też straciła swój klimat. Natomiast to, co jest ciekawe w Helenówku, to fakt, że jeszcze wisi na budynku hali tablica informująca, że jest to piąta zajezdnia Obrazek Strasznie już zardzewiała, ale jaka pamiątka. Muzeum powinno się tym zainteresować.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

o3r pisze:Natomiast to, co jest ciekawe w Helenówku, to fakt, że jeszcze wisi na budynku hali tablica informująca, że jest to piąta zajezdnia :D Strasznie już zardzewiała, ale jaka pamiątka. Muzeum powinno się tym zainteresować.
O,nie wiedziałem,że ta tablica jeszcze wisi :D Zaskoczyłeś mnie :)
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Jest już strasznie zardzewiała, mało czytelna. A wisi powyżej linii wzroku, więc nie zwraca na siebie uwagi.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

o3r pisze:Jest już strasznie zardzewiała, mało czytelna. A wisi powyżej linii wzroku, więc nie zwraca na siebie uwagi.
I dlatego nie trafiła jeszcze do huty :)
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Arturro 70 pisze:
o3r pisze:Jest już strasznie zardzewiała, mało czytelna. A wisi powyżej linii wzroku, więc nie zwraca na siebie uwagi.
I dlatego nie trafiła jeszcze do huty :)
I dobrze,niech sobie jeszcze pożyje :)
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Aż rdza ją nie zje Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Mówię, albo się Muzeum tym zainteresuje, albo nie będzie czego ratować. Zresztą już teraz byłoby przy niej sporo roboty.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Cud że wraz z remontem elewacji budynku , tabliczki nie wyniesiono na złom.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A kiedy na Helenówku był remont elewacji?
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

o3r pisze:A kiedy na Helenówku był remont elewacji?
Też nie pamiętam remontu elewacji na Helenówku :lol: , ale może o czymś nie wiemy :?:
ODPOWIEDZ