Zmiana obsługi linii po likwidacji ZEA 1.

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A to oni się nie boją kradzieży? Przecież ukraść autobus to pryszcz (nie trzeba się męczyć z otwieraniem i z żadnymi zabezpieczeniami, wystarczy odpowiednio spreparować zapłon), w porównaniu do osobówki (alarm, immobilizer, zamki w drzwiach). No chyba, że tam Ikarusy dadzą.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Jeśli to prawda (w co nie bardzo mi się chce wierzyć) to pewnie tak. "Nadmiarowe" Ikarusy, które i tak potną po zakończeniu ŁTRu (mniejsze zapotrzebowanie na "zetki").
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mają być pilnowane przez ochronę.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Nawet niech dwóch ochroniarzy ich pilnuje, to i tak znając nasze warunki ich nie upilnują, nawet jak ktoś by ukradł Ikarusa to dla MPK byłaby to niewielka strata, prędzej bałbym się aktów wandalizmu.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Super rozwiązanie!
Ciekawe tylko jak podzielą, która linia ma zjeżdżać do ZEA, a która na NJ (o ile to w ogóle jest prawda) i co w przypadku gdy wóz będzie potrzebował naprawy itp. A OC, które teoretycznie nadal jest przeprowadzane? Wybudują kanał przy Gillette?

Co do numeracji zajezdni, to przecież nie ma obowiązku zaczynać się od "1", przykład: elektrociepłownie.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Wszystko będzie się odbywać przez NJ, tylko tam ma być ponoć postój kilku wozów.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Mnie się nie chce w to wierzyć.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mnie też nie, ale przyjmuję te wiadomość z dystansem.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

A jakie źródło, jeśli można spytać?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

szymon5444 pisze:Podobno nie wszystkie się zmieszczą i część wozów ma stać koło fabryki Gilletta przy końcowym odcinku prowadzącym do pętli autobusowej. Chodzi o jakieś 15-20 wozów. Kierowca ma przyjść do pracy do zajezdni po książkę (rozkład, kartę drogową itd) i potem ma być bus, który kierowców tam dowiezie.

Będzie jak z tramwajami w Toruniu , nocującymi na pętli.
Podejżewam że MPK miało by pietra zostawiać autobusy na ulicy. Ochroniarz z Giletta siedzi w swojej kanciapie i pilnuje fabryki. Od strony retkini podejdzie kilku drechów i wybije szybę pomaluje burtę itp.
Ochroniarz tego nie będzie widział. Autobusów w miarę nowych nie wystawią w pole . Myślę że to tylko pogłoska , a nawet gdyby tak było to do pewnego czasu . Postawiono by ikarusy i po kilku przypadkach wandalizmu MPK zmieniło by zdanie.



Więc piszę że ochronę z giletta nic nie obchodzą autobusy MPK. Więc spółka świadoma strat spowodowanymi pomazaniem lub wibiciem szyby , wystawia autobusy liniowe w pole. ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ikarusojelcz, łącznie zmieniany 1 raz.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale kto w ogóle mówi o ochronie z Gilletta ? Zakład nie ma nic do tego, po prostu będą tam stały bo jest miejsce i nie będą, aż tak przeszkadzać. Ochrona będzie do wozów osobno.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Czyżby MPK brało przykład z Bursiaka lub Kris-Toura Obrazek Obrazek . W każdym razie nie ździwię się, gdy pod Carrefourem stanie Ikarus a pod moim blokiem Conecto Obrazek .
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Autobusy beda stały na Sadach tylko nie wiadomo gdzie bo ulica Nowe Sady sa długie Obrazek

Narazie nikt nic nie wie zobaczycie 28 marca obiecuje ze bedzie ciekawie
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale nie jest, aż tak szeroka i jest tam większy ruch niż na Nowym Józefowie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Na prostej w kierunku Waltera Janke jak staną ciężarówki po obu stronach ulicy to dalej można swobodnie przejechać.


Niemniej pomysł chory

A nie można by ich wypożyczyć na Limanowskiego, gdzie byłyby kasowane jednocześnie z dostawami Solarisów?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ale co wypożyczyć? Ikarusy wszystkie przechodzą na Limanowskiego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To co ma parkować na ulicy?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie wiem, to co się nie zmieści na zajezdni w trakcie rozbudowy. Może "odkurzacze"?
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Na grafiku pracowniczym w zajezdni Limanowskiego, od 1 marca umieszczeni są już kierowcy z ZEA-1 (charakterystyczne dla "jedynki" numery służbowe 23XXX i 108XXX). Na najbliższe kilka dni - dokładnie do 3.03 - wszyscy mają wpisane wolne, ale pewnie powoli, stopniowo zacznie się to zmieniać.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Zajezdnia Limanowskiego przejęła obsługę rezerwy liniowej z Wydawniczej.
ODPOWIEDZ