Zmiana obsługi linii po likwidacji ZEA 1.

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale z drugiej strony jest więcej jelczańskich autobusów, co też jest IMO na +. Smile
Jeździsz 99 może? Prawdopodobnie nie skoro wygadujesz takie rzeczy. Jechałem wczoraj najnowszym wyremontowanym #2799 - nie dość, że był głośny jak [nie-powiem-co] (żeby nie było - stałem z przodu), to jeszcze hamulce puszczały mu dopiero kilka sekund po zamknięciu drzwi. Może to wina ekip remontujących, ale parę dni po włączeniu do ruchu?! Nie mówiąc o tym, że kilka dni wcześniej "zawiesił" się przystanek za Dw. Kaliskim - nie działał pedał gazu.

Pozytywnie za to wygląda teraz 55 - nowe Citaro to bardzo fajne wozy, idealne na 55, z drugiej strony na L dzisiaj #2033 i jakiś O405N...
niedzielny
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: śr 14:59, 11 kwie 2007

Post autor: niedzielny »

Jeżdżę codzień 99. Tylko mam zapewne inne podejście do autobusów niż większość z Was. Nie obchodzi mnie, że autobus jest rozklekotany i części w rękach zostają Obrazek. Autobus miejski ma zabrać jak anjwięcej osób za jednym razem (tym bardziej, jeśli poprzedni nie przyjeżdża!), a nie mieć 50 miejsc siedzących jak autokar (dlatego nie lubię Solarisów tak btw.). Co z tego, że jest głośny? Przez telefonik nie można porozmawiać przez te 15 minut? To chyba nie jest duży problem.
Oczywiście to moje zdanie.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

px33 pisze:#2799
Tak wyglądają remonty w Łodzi.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

I w KZNS (albo innym zakładzie remontującym), bo doszły mnie słuchy, że MPK nie robiło tego Jelcza samo.
Może mam złą skalę porównawczą - innym odkurzaczem naprawdę dawno nie jechałem.
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Święty »

SEC pisze:72 w zasadzie nic nie zyskało, ponieważ na tej linii od dłuższego czasu jeździły autobusy z Nowych Sadów. Co do 98 to dziwne jest, że linia, która wg ZDiT jest "do odstrzłu" w najbliższym czasie, obecnie jest obsługiwana jednymi z najlepszych autobusów.

To że ZdiT planuje coś do odstrzału to nie ma za bardzo wpływu na przydział taboru.
Poza tym w każdym systemie w którym organizator przewozów płaci taką samą stawkę za kilometr bez względu na to jaka to linia przewoźnikowi bardziej opłaca się dać nowy tabor na linie mało obciążone a na obciążone szroty.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

niedzielny pisze:Co z tego, że jest głośny? Przez telefonik nie można porozmawiać przez te 15 minut? To chyba nie jest duży problem.
Oczywiście to moje zdanie.
Podzielam zdanie kolegi. Wolę słuchać ryku silnika niż zrzędzących bab, wciągających gile dziadów albo łupanki lecącej z komórek siks.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Obrazek
To ostatnie mnie też drażni.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A mnie drażni gdy babcia ma problemy z wejściem do wozu. I nie chodzi mi bynajmniej o to, że drażni mnie babcia.

A co do muzy z komórek - fakt, wnerwiające, ale niektórym jestem w stanie to wybaczyć. Niektórym. Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Zależy jeszcze co leci, jak coś przyjemnego to miło posłuchać Obrazek Polecam jednak własne mp3 Obrazek
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

A ja odrobinkę odbiegnę od tematu. Dziś jadąc w/w linią 99A miałem wrażenie, że kierman jedzie trochę na czuja, trochę na odrobinę szczęscia.
Zaczęło się od przystanku Zachodnia / Zielona - autobus stanął na przystanku (odkurzacz) a kierowcy zaczęli się kręcić - nic nowego zmiana. Do Nowomiejskiej nic nie wskazywało na jakiekolwiek zabawne rzeczy na tarsie. Na wysokości Placu Kościelnego (przed przystankiem) nagle pojawił się przystanek. Ludzie zdezorientowani. Ale nic. Jedziemy dalej. Wjechał w 11 Listopada po czym po zaliczeniu "11 Lis. 9" kierowca pyta się - to gdzie tu jest krańcówka?
Mina ludzi - bezcenna. Powiedział, że to jego "pierwszy raz" bo został przeniesieony z Kraszki i to nie jego rejony. Na szczęscie ludzie szybko pokierowali nowego. Rzucennie na głęboką wodę to też rozwiązanie, czy słuszne?

Co do taboru na "dziewiątkach" - no cóż czasem krótkie, czasem odkurzacze. Ale przy wypadaniu minimum jednego kursu w każdej godzinie, to lepsze coś niż nic. Ale najgorzej bywa rano (zasłyszane) kiedy każdy się spieszy.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

O dzisiaj na Z8 jeżdzą autobusy z zaj. Limanowskiego. Dziś między innymi #3103 i #3740.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Autobusy z zaj. Limanowskiego jeżdżą na Z8 od początku na spółkę z NS.
Chyba, że SEC'owi chodziło, że od dzisiaj na Z8 100% Limanka jest.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Aha, czyli słynne "Co autor miał na myśli?".
W każdym razie odniosłem się do tego, co jest napisane.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Po przedłużeniu Z8 na Kurczaki, autobusy z zaj. Limanowskiego zniknęły z Z8. Od dziś jeżdzą ponownie. Fakt, nie każdy się orientuje, mogłem napisać od razu o co chodzi.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Pozwole sobie napisać co dzisiaj na 70/70A.
Dzisiaj co najmniej 4 citaro G, a mianowicie: 2681,2684,2685,2687 i jakiś ober 2782. Pozostał jeszcze 1 do rozszyfrowania Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MNK, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Masz na myśli '70' oczywiście?
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Tak, nie napisałem, mój błąd. juz poprawiam.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Już myślałem, że po zmianie obsługi, Citaro G na 70 będzie rzadkością i to tylko w dni robocze. Teraz w dni robocze Citaro zdarzają się średnio w 3 dni, ale ostatnio były przypadki, że nawet po 2 wozy przez 4 dni. Co do weekendu - jestem mocno ździwiony, w dni wolne Citaro miały stałe przydziały na m.in. 69, 86 (x2), 98, myślałem że to się nie zmieni. Żeby tylko taka sytuacja nam się nie znudziła, bo ja równie dobrze mogę jeździć czymś innym z NS, np. Conecto Obrazek. Wczoraj #2667 pojawiło się około 20.30 na 70A/3 za #2777, ale zapomniałem wspomnieć.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Można prosić o aktualną listę linii obsługiwanych przez poszczególne zajezdnie po zmianach wrześniowych?

Zauważyłem min. powrót Limanki na 64 i 66
ODPOWIEDZ