Przenumerowania autobusów

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Zupełnie nie rozumiem po co angażować siły i środki w zmiany numerów, które używane są tylko do wewnętrznych potrzeb przewoźnika, zwłaszcza, że:
1. Nadawane numery nie wnoszą nic nowego - numer przekazuje dokładnie ten sam zakres informacji
2. Nadawane numery będą się częściowo pokrywać z używanymi stosunkowo niedawno numerami innych wozów.
Jak dla mnie - absurd.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Dziś 1741 na 78/6
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Myślę, że nie ma sensu tu podawać, gdzie jeżdżą przenumerowane już wozy. Jeszcze będzie nie raz okazja je złapać.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Dziś jest sens podawać, bo będziemy wiedzieli jakie wozy prenumerowano jeszcze w starym roku Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

No taa, bo to jest jakiś wyznacznik i ogólnie istotna rzecz, skoro oficjalnie wszystkie zmienią numer tego samego dnia. Bardziej interesujące np. dla fotografujących będą raczej ostatnie sztuki ze starym numerem.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Myślę że to dość istotna kwestia: czy zmiana będzie tylko pierwszej cyfry z "3" na "1", czy zostanie wprowadzona norma taka jak w tramwajach?
Na przykład numery x851 - x860 noszą zarówno wozy z Limanki, jak i z Sadów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

M.C. pisze:Bardziej interesujące np. dla fotografujących będą raczej ostatnie sztuki ze starym numerem.
No dokładnie, dzisiaj m.in. to dokumentowałem na SU18 ;)
Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Kazik pisze:Myślę że to dość istotna kwestia: czy zmiana będzie tylko pierwszej cyfry z "3" na "1", czy zostanie wprowadzona norma taka jak w tramwajach?
Na przykład numery x851 - x860 noszą zarówno wozy z Limanki, jak i z Sadów.
Tylko zmiana cyfry. Np. po mieście krąży już Volvo 1112 (ex 3112); a na Nowych Sadach jest Citaro 2112 (ex 1112). Ładna "karuzela" z tymi numerami... ;)
Jedyne co może ulec zmianie to numeracja z zakresu 18xx (dawne 38xx) - "sklejenie" Solarisów w jedną część i przy okazji np uwzględnienie kasacji 3855; ale i w to szczerze wątpię.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

M.C. pisze:Jedyne co może ulec zmianie to numeracja z zakresu 18xx (dawne 38xx) - "sklejenie" Solarisów w jedną część i przy okazji np uwzględnienie kasacji 3855; ale i w to szczerze wątpię.
Mogliby uporządkować te Solarisy i je złączyć, przy okazji likwidując lukę (3899), która powstała chyba w wyniku jakiegoś błędnego przeliczenia i nadać w końcu któremuś numer 1899.
Wg mnie powinno być tak:
B10L: 1801-1819; 1901-1915
SU18: 1838-1899
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Trochę szkoda, że przy okazji Limanka nie przechodzi na system oznaczania stosowany przez Sady tj. krótkie: xx01-xx50, przegubowe: xx51-xx99 (co akurat w przypadku solniczek byłoby niemożliwe).
LF56 OXF
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pn 18:12, 27 paź 2008
Lokalizacja: Stoki

Post autor: LF56 OXF »

Ciekawe jak będzie z estetyką tych przenumerowań? Oby nie było sporo popapranych cyferek, z których część będzie odpadać po jakimś czasie i będzie dodatkowa "zabawa" dla pracowników na zajezdni. Oby też jak najmniej zwichrowanych i rozstrzelonych numerów, których po licznych przenumerowaniach i reklamach jest niestety coraz więcej.

Skoro zmiana ta nie wprowadza systemu tramwajowego, to według mnie nie ma większego sensu, wystarczyłoby, żeby kierowca na teczce z papierami wozu i na desce rozdzielczej miał napisany numer, który go dotyczy, a nie zdzierać i szpecić z zewnątrz pojazdy, niszczyć lakier etc. Na pulpitach w tramwajach mają w Telefonicznej 4 na początku, w Dąbrowskiego 5, w Chocianowicach 6 i jak do tej pory nikomu to nie przeszkadzało, że numer ten różni się dokładnie o 3000 w stosunku do tego, co jest widoczne dla pasażera.
Tak na marginesie, to głupio wyglądałyby tramwaje z tak wysokimi cyframi na początku.

Praca, którą mają do wykonania ludzie na zajezdni w związku ze zmianą numeracji wcale nie musi być wbrew pozorom żmudna i wkurzająca - to przecież około 1000 naklejek w rożnych miejscach pojazdów - bo przecież jeśli na co dzień robią coś cięższego to może to być swego rodzaju odprężenie dla nich.
Wiosną tego roku miałem okazję przysłuchiwać się rozmowie dwóch kierowców ledwo dyszącego B10La, którzy z jednej strony wkurzali się się, że wóz pomimo niewyeliminowania przyczyn ciągle powtarzającej się usterki po doraźnej naprawie dostaje podpis, że jest sprawny. Z drugiej strony z uśmieszkiem przyznawali, że "chociaż się narobić nie trzeba, zrobi się 1,5 kółka i awaria, jakiś czas ma się wolne". Teraz na szczęście sytuacja uległa znacznej poprawie.

Ciekawe czy będą mieli taką czcionkę, żeby B10L-om zmienić numery, w dodatku czerwoną czy po prostu dadzą nowe czarne. Miejmy nadzieję, że nie dokleją czarnych jedynek z tradycyjnej czcionki do tej czerwonej, bo to już byłoby maksymalnie nieestetyczne. Ale na przykład 1212 już parę lat jeździ z tyłu z doklejoną ostatnią dwójką. Może i czepiam się szczegółów, ale to jest w końcu liczący się miejski przewoźnik, a nie jakiś "niereformowalny busiarz", dla którego tylko zarobek się liczy. Takie spółki komunikacji publicznej mają niewątpliwie jakiś udział w ogólnym wizerunku miasta, o który to przecież tak się ostatnio zabiega.
Czy w planach zmiany barw warszawskiej KM nie o to chodziło?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Te numery "wewnętrzne" w przypadku tramwajów są tylko po to żeby identyfikować je przy rozmowach przez radio.
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Swoją drogą B10L będą przenumerowywać jako ostatnie bo te czerwone cyfry są namalowane.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

ja w niedzięlę koło 17.30 widziałem autobus z numerem linii tramwajowej nr 16
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

A co to ma wspólnego z tym tematem? Komunikacja zastępcza i tyle.
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

A mnie dziwi bardzo dlaczego tylko parę aut jest przenumerowanych na 1 a cześć jeszcze jeździ z 3 z przodu.
Przecierz wystarczy jedna noc i wszystkie wozy mają 1 z przodu.

Dziwne
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Chciałbym Ci przypomnieć, ze jeszcze trzeba radio przekodować/zamienić. Jest to całe 15 minut roboty!Obrazek

Ciekawe czemu tak się wleką z tym przenumerowaniem. I kiedy wreszcie będzie jakies B10L z jedynką na przodzie?
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Wiesz co mnie to się wydaje że coś kombinują i niby będą 2 zajezdnie a faktycznie 3.
Może Solaris przejmie część aut i linii. Ale to takie moje domysły.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No i co, w 3 zostały by same krótkie B10? (chyba jedyny typ w całości na starych numerach).
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Solaris przewozów pasażerskich raczej prowadzić nie będzie IMO.

Za to słyszałem (chociaż wydaje się to niewiarygodne), że na Limance mają być same Solarisy, a reszta wozów ma przejść na NS. Ale to wydaje się naprawdę mocno wątpliwe (1. Na Limance nie mogłoby zostać 60 wozów, 2. NS raczej nie przyjmie ok. 100 dodatkowych wozów)
ODPOWIEDZ