Tabor wysokopodłogowy - za, czy przeciw?

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Po wakacjach będzie 70, o ile nie skasują jakiegoś Płatowca.
Można tutaj dodać, że lepszy wysoki niż żaden, choć dla kogoś z ograniczeniami ruchowymi to nie różnica.
No i jeśli wszystkie Ikarusy wrócą na Sady, to problem będzie bardziej dokuczliwy, obecnie wozy nieniskopodłogowe przydzielono w miarę sprawiedliwie.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Tomasz.bu pisze:Słuchaj no koleżko, naucz się odrobiny szacunku do innych, ok? Wsiądź sobie na jeden dzień na wózek to zobaczymy, czy nadal będzie to dla Ciebie "durne porównanie", mądralo. Naucz się wreszcie traktować niepełnosprawnych jak ludzi, a nie jak śmieci!
Jak śmieci to Ty traktujesz innych użytkowników forum uważając siebie za geniusza, gdzie inni przy Tobie powinni tylko przytakiwać, bo sobie jeździłeś po Helsinkach i robiłeś fotki.
Tomasz.bu pisze:nazywasz "durnym porównaniem"
Za durne porównanie uważam Twoją wspaniałą historyjkę o tym, czym to ja mogę jeździć, a czym nie. Naucz się czytać.
Tomasz.bu pisze:Pojeźdź sobie trochę po mieście w sposób taki jak opisałem, w sposób jaki proponujesz osobom na wózkach, "bo to nie problem" to zobaczysz "jak to jest wygodnie". Twoim zdaniem niepełnosprawni to jest jakaś gorsza rasa, czy w Twoim nieśmiertelnym zadufaniu po prostu G*** Cię obchodzą niepełnosprawni, bo w końcu Ty się do nich nie zaliczasz?
Przeginasz i to mocno „koleżko”. Współczuję osobom niepełnosprawnym, ale jest to specyficzny temat. Nie można się dobrze wypowiedzieć o autobusie ze stopniem w drzwiach, bo oznacza to, że „prostu G*** Cię obchodzą niepełnosprawni”? Bardzo niefajnie w tym momencie postępujesz - robisz z siebie obrońcę, a przy okazji uświadamiasz chorym, jacy to ludzie niby są źli i podli, bo uważają, że MB Conecto jest dobry na polskie drogi.

Przestań mnie porównywać, bo mnie nie znasz i dużo nie możesz o mnie powiedzieć. Mamy 30 Conecto, ponad 40 Ikarusów, trzeba je jakoś rozmieścić. Źle jeśli co drugi kurs będzie obsługiwany przez niskopodłogowca, a pozostałe przez pozostałe autobusy, a wszystko zostanie odpowiednio zaznaczone na rozkładzie? Nie jestem zwolennikiem kupowania autobusów nieniskopodłogowych, ale partia Conecto naprawdę się przydała. Z tego powodu będziesz na mnie wrzucał w internecie? Pokazujesz właśnie jak Ty potrafisz uszanować czyjeś poglądy na dany temat.
Tomasz.bu pisze:Twoje chamstwo mnie po prostu poraża :(
Chamski to Ty jesteś kilka linijek wyżej.
Tomasz.bu pisze:
SEC pisze:Rozumiem, że prawidłowe oznaczenie autobusów niskopodłogowych to kiepski pomysł...
A gdzie coś takiego napisałem? I Ty masz czelność pisać innym ludziom, ze mają kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem?
No cóż, myślałem, że zauważasz co zacytowałem:
SEC pisze:
Tomasz.bu pisze:
SEC pisze:Radzę nie patrzeć na zachodnie standardy, ale na stan polskich dróg.
Znaczy ze względu na dziurawe drogi w Polsce nie będzie naziemnych przejść do przystanków na trasie ŁTR?
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ze względu na dziurawe drogi warto myśleć nad zakupem autobusów bardziej trwałych, w tym wypadku mogą to być Conecto.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

morton pisze:inaczej kupiliby volvo czy inne gówno.
Twoje na przykład.
Tomasz.bu pisze:Słuchaj no koleżko, naucz się odrobiny szacunku do innych, ok?
Następny filozof. Ty za to błysnąłeś klasą i pokazałeś szacunek dla rozmówcy...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M.C., łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

M.C. pisze: Następny filozof. Ty za to błysnąłeś klasą i pokazałeś szacunek dla rozmówcy...

Nie mam zamiaru odnosić sie z szacunkiem do kogoś, kto uważa, że porównanie go do osoby niepełnosprawnej jest "durne". Tak ordynarne wywyższanie się względem osoby, którą spotkało w życiu nieszczęście po prostu nie mieści się w moich kategoriach myślowych, odrzuca mnie i wywołuje wstręt. Stąd moja emocjonalna reakcja.
SEC pisze:To Ty słuchaj. Jesteś dla mnie nikim i nie pozwolę sobie, żebyś mnie obrażał.

A ja nie pozwolę, żebyś obrażał osoby niepełnosprawne, bo w przeciwieństwie do Twojej ciemnoty, one nie są winne swojej niepełnosprawności i nikogo ona nie krzywdzi. Jesteś typowym d**kiem, który wywyższa się ponad osoby ułomne, bo tak jest łatwiej, bo co tam jakiś niepełnosprawny do Ciebie - Ty jesteś przy nim panisko.
SEC pisze:Obrażanie ludzi przez internet również jest karane i szybko mogę zmienić Twoją minę zadowolonego z siebie kretyna.

Ależ proszę Cię bardzo żałosny koguciku, tylko najpierw przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś (w tym cytowane zdanie) i wyciągnij może jakieś wnioski.
A jeśli chcesz wiedzieć minę mam bardzo smutną, bo przykro mi gdy spotykam się z ignorancją i chamstwem wobec osób w jakiś sposób poszkodowanych przez los.
SEC pisze:Z tego powodu będziesz na mnie wrzucał w internecie? Pokazujesz właśnie jak Ty potrafisz uszanować czyjeś poglądy na dany temat.

Jesteś tak nadęty, że nawet nie umiesz odróżnić "posiadania poglądów" od "obrażania ludzi".
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jakie obrażanie ludzi do cholery?! Gdzie napisałem, że są tacy, a nie inni? Rozmowa dotyczy autobusów, to Ty sobie uogólniasz. Gdybyśmy wszyscy tak robili to każde napisane słowo byłoby źle inteprentowane. Dupek, Kogucik, Buc - dawaj więcej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Tomasz.bu pisze: Nie mam zamiaru odnosić sie z szacunkiem do kogoś, kto uważa, że porównanie go do osoby niepełnosprawnej jest "durne". Tak ordynarne wywyższanie się względem osoby, którą spotkało w życiu nieszczęście po prostu nie mieści się w moich kategoriach myślowych, odrzuca mnie i wywołuje wstręt. Stąd moja emocjonalna reakcja.
W sumie nie powinienem się wtrącać, ale chyba przesadzasz. Czytam posty powyżej i jakoś nie widzę "ordynarnego wywyższania" względem niepełnosprawnych, ani też traktowania ich jak śmieci. Za co pewnie zaraz sam oberwę... :?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M.C., łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

M.C. pisze:
morton pisze:inaczej kupiliby volvo czy inne gówno.
Twoje na przykład.

Moje nie ma kółek, ale gdyby miało i tanio bym sprzedawał to by kupili. ;)
Tomasz.bu pisze:
M.C. pisze: Następny filozof. Ty za to błysnąłeś klasą i pokazałeś szacunek dla rozmówcy...

Nie mam zamiaru odnosić sie z szacunkiem do kogoś, kto uważa, że porównanie go do osoby niepełnosprawnej jest "durne".

Nie jest to może durne, ale na pewno nie przystoi człowiekowi kulturalnemu, za którego się za pewne uważasz. Nie dziwię się, że SECowi się to nie spodobało.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez morton, łącznie zmieniany 1 raz.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

morton pisze:Moje nie ma kółek, ale gdyby miało i tanio bym sprzedawał to by kupili. Wink
Pewnie, że kupiliby cokolwiek. Byle jak najszybciej pozbyć się pewnego pomarańczowego Ikarusa w reklamie apteki :twisted:
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie ruszają mnie takie złośliwości Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

To dobrze, mam czyste sumienie chociaż. Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

SEC pisze:Jakie obrażanie ludzi do cholery?!

1. Napisałeś, że porównanie Ciebie do osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku jest cytuję: durne. Jeśli, Twoim zdaniem nie oznacza to:
- wywyższania się Twojej osoby ponad osoby niepełnosprawne
- egoizmu, sprowadzającego się do "co mnie nie dotyczy mam gdzieś"
to wytłumacz mi proszę na czym owa "durność" polega.

2. Traktujesz osoby poruszające się na wózkach jak piąte koło u wozu. Dla Ciebie ważniejsza jest rzekoma większa wytrzymałość autobusu na miejskie dziury niż równy dostęp do transportu publicznego w mieście.

3. Zakładasz, że osoby niepełnosprawne powinny "cieszyć sie że nie mają gorzej". Uważasz je za osoby drugiej kategorii, bo im ma wystarczyć co drugi autobus i kilka tramwajów na krzyż, względem tego, co mają do dyspozycji użytkownicy pełnosprawni. Napisałeś wprost, że osoby niepełnosprawne mając taką ofertę "nie powinny narzekać".

4. Uważasz, że dyskryminacja osób niepełnosprawnych w dostępie do transportu publicznego w Łodzi jest przejawem "zdrowego rozsądku".

I na te cztery rzeczy mojej zgody, jako człowieka i obywatela tego kraju nie ma i nie będzie.
Więc bardzo Cię proszę, zanim po raz kolejny zaczniesz pisać o tym co to niby miałeś na myśli pisząc nie to, co chciałeś napisać, przeczytaj ten post kilka razy i głęboko się nad nim i nad swoim stosunkiem do osób niepełnosprawnych zastanów. A najlepiej wyobraź sobie, że w wyniku wypadku wylądowałeś na wózku (a może się to zdarzyć każdemu, ba, wypadków komunikacyjnych mamy wielokrotnie więcej niż w innych krajach EU). Podejmij ten wysiłek i wyobraź sobie swój zwykły dzień, wszystkie czynności jakie dotychczas wykonywałeś, ale w sytuacji, gdy nie możesz posłużyć sie własnymi nogami. Wyobraź sobie jak wstajesz z łóżka, jak wychodzisz z domu, jak wsiadasz do autobusu, jak jedziesz do miasta, jak sie po nim poruszasz. Wyobraź sobie, że chcesz iść do knajpy na piwo, na spacer po lesie, na zakupy. Może wreszcie dostrzeżesz problemy, z którymi borykają się w Polsce setki tysięcy ludzi (w Polsce jest na pewno grubo powyżej miliona niepełnosprawnych o różnym stopniu i charakterze niepełnosprawności).

Wszystkich którzy mieli nieprzyjemność czytać wcześniej moje bluzgi bardzo za to przepraszam.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

Tomasz.bu(c) może wróć na swoje Forum GW z tymi swoimi kompleksami.

Nie mam nic do niepełnosprawnych, tak jak SEC do nich nic nie ma (a co Ty usilnie mu wmawiasz), ale może zacznijmy od podjazdów do urzędów, bo do niektórych za nic nie da sie dostać, a autobusy są przynajmniej zróżnicowane i na każdej linii niskacza można spotkać.

Fakt, że MPK w 2006r. kupiło 30 Conecto nie jest tragedią, bo już w 2008r. kupiło 2 razy tyle niskopodłogowych SU18. Rok 2006 był obfity w zakupy, z których można być niezadowolonym, ale liczyła się jedna sprawa - kupić jak najwięcej wozów, bo brakowało ich na mieście. I tutaj wybacz, ale lepiej gdy podjedzie Conecto, niż jak ludzie mieliby stać na przystanku i marznać (zakładając zimę), bo NIC nie przyjechało. A jeśli pośród nich stoi inwalida na wózku, to Conecto nie jest problemem, tylko mentalność społeczeństwa, które myśli tylko o sobie i nie wniesie inwalidy do autobusu (zakładam sytuację, że na przystanku stoi 30 osób, a nie sam inwalida).

Jesteś za bardzo zapatrzony na "zachód" i zbyt mało cierpliwy. Przypomnij sobie, że w Polsce później pojawiły się kolorowe telewizory, negatywy. Dlatego też trzeba pogodzić się z tym, że później nastąpi moment, gdy po mieście będzie jeździło 100% taboru niskopodłogowego.

I myślę, że Twój brak cierpliwości nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla obrażania SEC'a.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez przemotz280, łącznie zmieniany 2 razy.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A ja proponuję oznaczyć na zielono autobusy, do których będzie się wpuszczać SEC'a, a do pozostałych będziesz miał zakaz wstępu. Tych niedostępnych dla Ciebie będzie tak ze 100 brygad (Ikarusy, Connecto + margines błędu). Do tego spośród linii tramwajowych będziesz miał do wyboru tylko 10 z 12 brygad "10" (ale nie będziesz mógł wsiadać na 1/3 przystanków) i co drugą jedenastkę (również na kilku przystankach nie wolno Ci wsiadać).

Nie rozumiem ironii... :?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Tomasz.bu pisze:1. Napisałeś, że porównanie Ciebie do osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku jest cytuję: durne.

to wytłumacz mi proszę na czym owa "durność" polega.
Po raz kolejny wyjaśniam, że Twoje porównywanie o tym w co JA mam wsiadać i gdzie jest durne, a nie porównywanie ludzi zdrowych do niepełnosprawnych.
Tomasz.bu pisze:Napisałeś wprost, że osoby niepełnosprawne mając taką ofertę "nie powinny narzekać".
Jeszcze raz: Mamy 30 Conecto, ponad 40 Ikarusów, trzeba je jakoś rozmieścić. Źle jeśli co drugi albo co piąty kurs będzie obsługiwany przez niskopodłogowca, a pozostałe przez Ikarusy mimo iż wszystko zostanie odpowiednio zaznaczone na rozkładzie i będzie to przestrzegane?

Tych autobusów się tak szybko nie skasuje, no chyba że się o to postarasz.
Tomasz.bu pisze:4. Uważasz, że dyskryminacja osób niepełnosprawnych w dostępie do transportu publicznego w Łodzi jest przejawem "zdrowego rozsądku".
To Ty tak uważasz. Ja stwierdziłem, że drogi w Polsce, w Łodzi mamy takie, że trzeba nie mieć zdrowego rozsądku jeśli kupuje się zbyt delikatne autobusy.
Tomasz.bu pisze:Więc bardzo Cię proszę, zanim po raz kolejny zaczniesz pisać o tym co to niby miałeś na myśli pisząc nie to, co chciałeś napisać
Ja dobrze wiem co napisałem, nie żadne "niby miałem na myśli". To Ty źle interpretujesz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Tak swoją drogą - do conecto można było zamontować rampy, po których łatwo by było wepchnąć inwalidę. Dyskryminacja jest właśnie tutaj - dlaczego nie wyłożono tych kilkunastu tysięcy i nie zamontowano ramp, dzięki którym inwalida mógłby dostać się (z pomocą kierowcy/pasażera) do pojazdu?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Szczególnie, że w Conecto są dwa miejsca na wózki.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ja wam tylko przypomnę kilka punktów z regulaminu:
3.5. Treść postów nie może być wulgarna ani w żaden sposób nie może nikogo obrażać. Tego typu wypowiedzi będą usuwane, a użytkownik odpowiednio karany.
4.1. Niezgodne z regulaminem wypowiedzi mogą być usuwane bądź edytowane.
4.2. Usunięte będą także treści niezgodne z prawem.
5.1. Karą za łamanie regulaminu jest upomnienie.
5.2. Użytkownik może być wyrzucony z forum bez wcześniejszych ostrzeżeń. Banicja nie musi być argumentowana.
5.3. Ostrzeżenia i bany nie podlegają dyskusji.

Jeśli musicie się kłócić, róbcie to przez maila/pw/gg. Nie wszyscy chcą to czytać. A poza tym różni ludzie tu zaglądają i tego typu afery wystawiają świadectwo wszystkim, nie tylko wam.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

przemotz280 pisze:Tomasz.bu(c) może wróć na swoje Forum GW z tymi swoimi kompleksami.

Wiesz co, chciałbym Cię zobaczyć, jak prosto w oczy mówisz osobie na wózku, ze jego problemy to tylko "kompleksy". Naprawdę chciałbym widzieć Twoją minę.
przemotz280 pisze:Nie mam nic do niepełnosprawnych, tak jak SEC do nich nic nie ma (a co Ty usilnie mu wmawiasz), ale może zacznijmy od podjazdów do urzędów, bo do niektórych za nic nie da sie dostać, a autobusy są przynajmniej zróżnicowane i na każdej linii niskacza można spotkać.

Aha. No tak. Z cyklu "jestem bardzo tolerancyjny - nie przeszkadzają mi niepełnosprawni" w zestawie z "a on też robi źle" i "niech nie marudzą, mogliby mieć gorzej". Super.

Nie piszemy tu o podjazdach do urzędów, tylko o dostosowaniu komunikacji miejskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych, a tą rządzi ignorancja. Kolejnym przykładem są właśnie przejścia podziemne tam, gdzie spokojnie mogłyby być naziemne - i to przy linii tramwajowej, którą teoretycznie przystosowuje się dla potrzeb niepełnosprawnych - od czego zaczęliśmy dyskusję.

przemotz280 pisze:Fakt, że MPK w 2006r. kupiło 30 Conecto nie jest tragedią, bo już w 2008r. kupiło 2 razy tyle niskopodłogowych SU18. Rok 2006 był obfity w zakupy, z których można być niezadowolonym, ale liczyła się jedna sprawa - kupić jak najwięcej wozów, bo brakowało ich na mieście. I tutaj wybacz, ale lepiej gdy podjedzie Conecto, niż jak ludzie mieliby stać na przystanku i marznać (zakładając zimę), bo NIC nie przyjechało.

Za cenę 30 connecto i 7 citaro można było kupić 34 solarisy. I uważam, że lepsze byłoby to niż niepełnosprawny na wózku miałby stać i marznąć - zakładając Twoim tokiem rozumowania - zimę.
przemotz280 pisze:A jeśli pośród nich stoi inwalida na wózku, to Conecto nie jest problemem, tylko mentalność społeczeństwa, które myśli tylko o sobie i nie wniesie inwalidy do autobusu (zakładam sytuację, że na przystanku stoi 30 osób, a nie sam inwalida).

Można spytać jak wyobrażasz sobie wnoszenie dorosłej osoby na wózku do autobusu? To nie jest dziecięcy wózeczek z kilkukilogramowym bobaskiem, tylko dorosła osoba + ciężki wózek!
przemotz280 pisze:Jesteś za bardzo zapatrzony na "zachód" i zbyt mało cierpliwy. Przypomnij sobie, że w Polsce później pojawiły się kolorowe telewizory, negatywy. Dlatego też trzeba pogodzić się z tym, że później nastąpi moment, gdy po mieście będzie jeździło 100% taboru niskopodłogowego.

Jakoś niektóre miasta nie miały zamiaru się z tym godzić (Poznań, Kraków, Gdynia). I jakoś nie uważam, żeby porównanie udogodnień dla niepełnosprawnych do kolorowego telewizora było trafne i w dobrym tonie.
I w końcu nie zgodzę się z tym, że obecnie niepełnosprawnym trzeba powiedzieć: mamy was gdzieś, postaramy się to naprawić w następnym pokoleniu. To są do cholery żywi ludzie! Nie można im powiedzieć: za 50 lat rozwiążemy pana problem, na razie nam się nie chce!
MNK pisze:Nie rozumiem ironii... Confused

Jakiej ironii??? To nie jest żadna ironia, tylko rzeczywistość osób poruszających się na wózkach. Skoro ktoś uważa, że jest to na miejscu, to sugeruję, żeby sobie na próbę, przez jeden dzień w taki sposób pojeździł po mieście i ocenił, czy aby na pewno jest to "normalne".
SEC pisze:Po raz kolejny wyjaśniam, że Twoje porównywanie o tym w co JA mam wsiadać i gdzie jest durne, a nie porównywanie ludzi.

No ale ja opisałem wypisz wymaluj to, w jaki sposób muszą poruszać się niepełnosprawni. Dlaczego uważasz, ze porównanie CIEBIE poruszającego się w ten sposób do NIEPEŁNOSPRAWNEGO poruszającego sie w ten sposób jest durne? W czym TY różnisz się od NIEPEŁNOSPRAWNEGO, że zestawienie podróżowania przez CIEBIE i podróżowania przez NIEPEŁNOSPRAWNEGO jest D U R N E?
SEC pisze:Jeszcze raz: Mamy 30 Conecto, ponad 40 Ikarusów, trzeba je jakoś rozmieścić. Źle jeśli co drugi kurs będzie obsługiwany przez niskopodłogowca, a pozostałe przez pozostałe autobusy, a wszystko zostanie odpowiednio zaznaczone na rozkładzie?

Jeszcze raz: mamy, ale nie musimy (można je sprzedać) i nie musieliśmy mieć (można było kupić o 3 solarisy mniej), a przypuszczalnie mogły zostać dostosowane do potrzeb osób na wózkach (rampa). Ale tego nie zrobiono. Nie mogę sie więc zgodzić z pisaniem, że "osoby niepełnosprawne nie powinny na to narzekać", bo powinny. Jawnie się je dyskryminuje.
SEC pisze:To Ty tak uważasz. Ja stwierdziłem, że drogi w Polsce, w Łodzi mamy takie, że trzeba nie mieć zdrowego rozsądku jeśli kupuje się zbyt delikatne autobusy.

Po raz kolejny stawiasz dobro autobusu ponad dobrem niepełnosprawnego. Poza tym idąc tym tokiem rozumowania to wszystkie największe miasta w Polsce, włącznie z Łodzią nie maja zdrowego rozsądku.
SEC pisze:Ja dobrze wiem co napisałem, nie żadne "niby miałem na myśli". To Ty źle interpretujesz.

Ach, no tak. Ty tak naprawdę bardzo lubisz niepełnosprawnych, tylko uważasz, że komunikacja miejska w Polsce jest nie dla nich bo mamy nierówne drogi i solidniejsze autobusy są ważniejsze od ich potrzeb. A ja się tylko czepiam słówek. Tak, tak.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

Tak, napisz o tym na każdym forum jakiekolwiek istnieje. Może Ci będzie lepiej, bo niepełnosprawnym tym nie pomożesz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No bo to ludzie są dla komunikacji, a nie komunikacja dla ludzi. Spójrzcie na Głowno - jeden autobu, brak rozkładów Obrazek

<Post ma charakter ironiczny i nie jest wymierzony w kogokolwiek - piszę na wszelki wypadek>
ODPOWIEDZ