MPK Łódź sprzedaje Solarisy i Many i kupuje nowe wozy

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Adrian pisze:A tak wogóle to się zastanawiam, czy ktoś jest chętny na zakup Solarisów i Manów.

A co to MPK obchodzi? Evobus od dawna sprzedaje uzywane autobusy, sprowadzajac je z calej europy, na pewno ktos sie znajdzie.
Adrian pisze:@Morton. Nie wiem o które Conecto czy chodzi, ale jeśli o to, które zostało zaprezentowane na ostatnich targach w Kielcach jako 100% niskopodłogowe to Łódź prędko ich nie kupi. Oficjalna premiera w 2007 roku, a same przegubowce pod koniec 2007. Zanim ceny stopnieją to będzie połowa 2008 roku.

Conecto LF nie jest jeszcze w seryjnej produkcji, wiec jesli Marcedes to Citaro. A ceny nie beda jakos magicznie topnialy, tylko nowe Conecto LF maja byc tanie, tak aby konkurowac z Jelczem i Solarisem, w koncu zastapia stare Conecto, a dla bardziej wymagajacych klijentow jest Citaro. Zreszta wystarczy poczytac troszke aby to wiedziec.

Aleksej
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Zdaje się, że jednak Dolnośląskie Linie Autobusowe kupiły nasze MAN-y i Solarisy Obrazek

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=538&w=54415932&a=54415932

O ile to prawdziwe wieści, a nie kolejne plotki... Obrazek
Darek

Post autor: Darek »

I bardzo szkoda... Straciliśmy bardzo dobre autobusy, a w zamian przyjedzie pewnie szrot made in Jelcz Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Myszon pisze:O ile to prawdziwe wieści, a nie kolejne plotki... :P

ZTCW to prawda.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Niestety Obrazek
Pewnie dlatego ogłosili ten nowy przetarg:
http://komunikacjalodz.fora.pl/viewtopic.php?t=695

Ech... Szkoda, że jakiegoś kursu pożegnalnego nie było Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Cieszę się, że mam choć dwie fotki, które zdążyłem zrobić Solarkom - jedna w Łodzi na N4 a druga w... Pabianicach na 'Za-Tramwaju'.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Tak szczerze to mi manów nie żal wogóle bo nie przepadam za nimi. Inaczej z solarkami bardzo lubiłem te autobusy. Jak jeździłem 52 to fajnie było jak podjechał jakiś. Szkoda jak piszecie, że to pewne Obrazek
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Trudno sie mówi.Ja jestem ciekaw co kupią w zamian za solary i many-całe szczęście że mam ze 2 foty mana.Solara nie mam w kolekcji Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ja niestety nie mam ani tego ani tego Obrazek Nigdy nie miałem okazji uchwyćic ich Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Nie martwcie sie. Przecież będą nowe autobusy za te 10.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Być może-ale Solarów pewnie już nigdy nie bedzie w naszym mieście Obrazek.Z manami jest lepiej-zawsze jakiś będzie u jakiegoś prywaciarza,a taki typ jak sprzedało MPK pojawi sie na naszych ulicach za pare lat [oczywiście pod banderą prywaciarza ]
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeżeli MPK nie chodzi o to, aby ujednolicić tabor do trzech marek silnika (MB, Volvo, Raba i pojedyncze Ikarusy z Manem - zaliczam do Raby), a jedynie pozbyć się sytuacji, gdzie dane autobusy w małej ilości są nieopłacalne w utrzymaniu to może kiedyś ujżymy Solarisy, ale tylko jeżeli MPK zamierzało by kupić ich dużą ilość - może jak zaczną wymieniać tabor na Kilińskiego. Przypomnę, że Solaris nowej generacji jest niewiele droższy od Tantusa. Many i Volvo to już inna półka i mają poważniejsze wymagania, co do dróg po jakich miały by jeździć, aczkolwiek chętnie bym zobaczył w Łodzi przegubowe Lionsy z silnikiem 3.6.
z

Post autor: z »

Może ZDiT pójdzie po rozum do głowy i w 2008 rozpisze przetarg na obsługę linii niskopodłogowymi pojazdami - 60% szans na nowe Solarki Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jeśli jeszcze ktoś nie wierzy fota 2010 z Wrocka: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-129172.html
Łodzianin
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 20:11, 31 gru 2006
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: Łodzianin »

Tragedia, ale może jak się ikarusy zepsują do końca to może solarisy powrócą??
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ikarusy będą w Łodzi jeszcze co najmniej 10 lat.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

No dla mnie bomba, przez 10 lat uzbieram co nieco i sobię jednego kupię, choć wolałbym wajchowca:)
Łodzianin
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz 20:11, 31 gru 2006
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: Łodzianin »

morton pisze:Ikarusy będą w Łodzi jeszcze co najmniej 10 lat.

To poczekamy 10 lat!!!
trudno się mówi...
bo solarisy i many to na prawde fajne autobusiki... :)
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Zawsze mozna kupic w innych miastach lewara, jeszcze dlugo beda w Polsce jezdzic, Lodz nie jest wcale najgorsza:) W Bialymstoku np maja jeszcze kasowniki nawet w nowych takie dziurkowe, jak zobaczylem to az lezka w oku sie pojawila:)
Darek

Post autor: Darek »

Wiadomo już coś w sprawie przetargu? W końcu składanie ofert było do 15.01.2007 zdaje się więc chyba czas już na jakieś przecieki ... Obrazek
ODPOWIEDZ