MPK Łódź sprzedaje Solarisy i Many i kupuje nowe wozy

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Hehehe Obrazek
A to dobre, też zauważyłem. "Stare" Solarisy! Hit miesiąca.

Ale się cieszę z tych Volvo 7700 - nie mogę się doczekać!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wiecie, np. PR110 to po sześciu latach był trup:)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Akurat tego Solarisom zarzucić nie można. Bardzo solidna, ładna konstrukcja.
W ogóle - wszystkie Solarisy wyróżniają się nowoczesnością - wystarczy spojrzeć chociażby na Trollino18, czy U15CNG. No a o moim ulubionym - Vacanza 13, to już nie wspomnę.

Możemy być dumni z Solarisa!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Z tą niezawodnością Citar to ba(...)ardzo sporo na wyrost. Chyba że chodzi o te zeszłoroczne (rotfl)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A kto ich tam wie o jakie chodziło.
Ja nie dostrzegłem jakiejś większej awaryjności tych autobusów, chociaż za dużo to z nimi do czynienia nie mam.
Ogólnie to nie lubię MB Citaro. Powód? Po prostu brzydkie (moim zdaniem; kwestia gustu). Co innego jeśli chodzi o wersję przegubową - ta wygląda jakoś bardziej poważnie. Gdyby zapakować Citaro w pudło Volvo 7700, to bym niczego się nie czepiał Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dlaczego Citara i 405ki sa w nienajlepszym stanie? Bo musza łatać braki na przegubowych brygadach. Szczegolnie Citara sa zbyt delikatne aby znosic takie obciazenia, nie wspominam juz o stanie łódzkich dróg.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Czy ja wiem czy peerki po 6 latach to trupy w wielu miastach jeszcze jezdza i zdarzaja sie zadbane. Nawiazaujac do IE powiem tylko tyle chcialbym i niemialbym nic przeciw jakby po miescie tylko takie stare Many i Solarisy jezdzily Obrazek Mysle ze mieszkancy nienarzekali by na stary tabor;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Autobusy już zamówione, ale pomyślałem że można trochę rozwinąć temat. Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi białoruska marka MAZ. Widziałem nowe autobusy tej marki i myślę, że nie byłyby złym wyborem. Białoruskie drogi są jeszcze gorsze, niż polskie, a te autobusy tam jeżdzą i jakoś specjalnie się nie psują. Przez wiele lat towary z byłego ZSRR były znacznie lepsze niż chińskie i tureckie, a obecnie wydaje mi się że w danych dziedzinach się to nie zmieniło. O samym modelu autobusu miejskiego MAZ-103 powiem, że to pojazd na licencji (?) Neoplana, z silnikiem Mercedesa, który przypomina Vecto (+100% niska podłoga). W modelu tym bardzo odstrasza design wewnętrzny. Patrząc na autobus można powiedzieć, że już lepszy gniot (Vecto to max), ale cena tego autobusu jest jeszcze niższa niż u Jelcza.

Tak naprawdę nie wiem jakby sobie poradziły w Polsce, ale któryś śląski przewoźnik je kupił, więc poczekamy na opinie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

MAZy kupił T. Powichrowski. Z tego co widziałem na fotkach i z rozmów z kolegami ze Śląska wynika, że to wozy podobne do obecnie produkowanych konstrukcji jelczańskich (jeden, bodaj 203, wygląda prawie jak M125M Obrazek ). Są jednak dużo tańsze, a jedyną w zasadzie wadą jest słabe wyposażenie wnętrza. Ale np. fotele można przecież zmienić - lub od razu zamówić niestandardowe. Ja sobie osrzę zęby na te pojazdy, jak tylko będę już na Śląsku - to pójdę je przetestować.

Ja myślę, że za kilka lat, gdy przewoźnicy pozbędą się uprzedzeń do tego, co białoruskie, MAZ może być jednym z głównych sprzedawców wozów w Polsce. Nowe produkty mają naprawdę fajny design (nie mówię o szkaradnym 103), a oferta jest dosyć różnorodna, ceny - zachęcające. Ja nie mam nic przeciwko.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dziś w nocy na Rzgowskiej około 2.30 w nocy widziałem jadące jeden za drugim Mercedesy Citaro z napisami na wyświetlaczach "Łódź".
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

..że Ty nie spałeś o takiej porze :>
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jak się dostaje cynk, że ominą Andrespol i pojadą przez Rzgów grzechem jest nie poczekać.
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

MAZ ?

Post autor: Święty »

Zgadzam się do Maza. To nie jesteś zły autobus a biorąc jeszcze pod uwagę cenę to dobry.
Ale tutaj trzeba zmiany mentalności - Przekonać się do produktu z Białorusi do tego jeszcze z nienajlepszym designem. Już widze te komentarze że kupuje się złom od ruskich.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Szczególnie bełkot moherowych beretów i EI.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak naprawdę te autobusy mogą okazac się solidniejsze niż nam się wydaje. To właściwie jedyna dostępna białorusinom marka, sporo - ZTCW - idzie też na "eksport" do krajów wspólnotowych - a tam drogi najlepsze nie są.

Zresztą jak do tej pory czołowe produkty przemysłu wschodniego w komunikacji importowane do nas się raczej sprawdziły pod względem wytrzymałości - Ziutki, Zemuny rodem z Belgradu, lokomotywy ST44. No i ciężarówki KAMA3 i 3uy Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

masz cuś do KAMA3? ObrazekObrazekObrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Poprostu Kamaz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zemun - me serce podbił.
Słowem - cudeńko. Obrazek
Jechałem Zemunkiem przeca latem i przyznam, że w miejscu się w nim zakochałem.
Świetna maszyna.
A ST44 - cóż - pali jak cholera, ale solidna to jest!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

@prof: to zapraszam na www.zemuny.prv.pl - trochę nie mam już serca do tej strony, więc nic się nie dzieje, ale pewnie znajdziesz coś interesującego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

3uy to Ził?
Wybacz, ale te pojazdy kupwano, bo taki był prikaz. Niemniej gniotsa - niełamiotsa jeździ po opłakaniu młotkiem długo i aż do zajeżdżenia. Do tej wyliczanki trzeba jeszcze włączyć czeską Tatrę.
ODPOWIEDZ