Autobusy odstawione

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

1244 wrócił na trasę. Dziś N1
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

1248 i 1863 na sprzedaż. LINK
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

1489 odstawiony.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ok. 15:00 widziana na Inflanckiej przy Strykowskiej w kierunku centrum holowana podmiejska Setra z PKS Łódź z powybebeszanymi częściami typu światła, atrapa itp.

Rejestracji nie zauważyłem. Biało-pomarańczowa z niebieskimi ozdobnikami przy napisie PKS ŁÓDŹ na białej części.

Holował jakiś specjalistyczny holownik ciągnący ją uniesioną za ramę na haku, nie Jelczosan.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Nie zgadza się wzór.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

px33 pisze:[
Nie zabrać, przedłużyć. Takie 69 zamiast wjeżdżać na Widzew może skręcić w Rokicińską i pojechać na Janów zatrzymując się wzdłuż przystanków tramwajowych (albo i na autobusowych - podmiejskich raczej stamtąd nie wytną). Potem 5 minut przerwy i identyczną trasą powrót. Oczywiście rozkład w całym mieście się sypie, ale raczej nieznacznie (lukę może wypełnić rezerwa - wbrew pozorom już niedługo ogromna część autobusów w MPK będzie miała lokalizację na żywo)

Piękny pomysł ale całkowicie nierealny w dotychczasowym betonie MPK. Mentalnie nie dorośli do takich prostych rzeczy.

Pamiętam z czasów budowy ŁTR odpowiedź pana odpowiedzialnego za nadzór ruchu w sytuacji gdzie w sytuacja zablokowania przejazdu w centrum na peryferia przez ponad 70 minut nic nie przyjechało - przecież niedaleko jest zajezdnia i można wysłać choćby jeden skład aby zabrać z przystanków oczekujących pasażerów na przejezdnych odcinkach. Najpierw go zatkało, potem myślał i stwierdził ze to jakieś sci-fi że tak niemożna bo pojazd nie będzie na przystanku z godnie z rozkładem, że nie wiadomo o której potem am z pętli odjechać w drugą stronę i dokąd .... cały słowotok niedasiów.

Analogiczna scenka - w czasach gdy 11 dojeżdżała do Zgierza i Pabianic. Zerwanie trakcji na Pabianickiej. Przy zajezdni Chocianowice tłum wściekłych pasażerów czekających na 11 do Pabianic. Pojawił sie NR i powiedział że pomimo udrożnienia ruchu po jakiejś tam prawie godzince - to 11 tka do Pabianic to pojedzie za 20 minut. Czekający na przystanku widzieli zjazdy do zajezdni, zawracające 11A na Chocianowicach. Zapytany pan z NR dlaczego taki zjeżdżający wagon nie może pojechać choćby do dużego Skrętu i zawrócić? Odpowiedział no ale będzie bałagan bo taki kurs nie będzie wg rozkładu i pasażerowie będą się skarżyć -. a ci tutaj, to co, zadowoleni? - nie rozumiem dlaczego mają pretensje przecież za 20 minut pojada zgodnie z rozkładem przecież to dla ich dobra......

Jeszcze trzecia scenka rodzajowa. Linia 83. D. rozkład sobotni i pomiędzy dwoma kursami tak pomiędzy 9 a 10 była w tedy przerwa blisko 75 minutowa. Nie przyjeżdża 83. Telefonik do MPK i pytanie co jest z autobusem - no przepraszamy nic sie nie stało tylko jeden kurs wypadł i prosimy poczekać na następny - ale następny jest za za ponad godzinę, No ale o co chodzi przecież to tylko jeden kursy wypadł, nie widzimy podstawy do skargi bo przecież następny kurs będzie zrealizowany? -ale to jest ponad godzinna przerwa - nie możecie wysłać autobusu nawet awaryjnie tu np. z Limanowskiego? - na jeden przejazd, oszalał pan? przecież to tylko jeden kurs i zaraz podjedzie następny, po co zawracam im głowę, ale następny ma być za ponad godzinę - no to co z tego, nieważne za ile - to jest jeden kurs, który wypadł a następny będzie zrealizowany, przecież dla jednego kursu nie będziemy nic robić - rzucenie słuchawką.

Czwarta scenka rodzajowa. Awaria na linii 46 w Emilii. Wszystkie 46 zawracane na Helenówku. Od półtorej godziny żadnej komunikacji zastępczej. Dziwki tłum. Telefon do MPK - co sie dzieje. no jest zatrzymanie w Emili , bla, bla,... Proszę pana w międzyczasie zawracały na Helenówku tramwaje dwukierunkowe, można było wysłać jeden z nich avy dojechał do Emilii i wrócił co częściowo rozładuje problem braku tramwaju - ale tramwaj nie może jechać tyłem po nie swoim torze - ale ja mówie o dwukierunkowym taborze a tam to jest jednotor - no ale on będzie jechał tyłem po nieswoim torze środkiem ulicy.... W końcu podjechał autobus nie wszyscy wsiedli z braku miejsca, a pan kierowca pytanie czy ktoś wie jak się jedzie do Ozorkowa? Bo ja nie wiem którędy mam jechać....

No commnets.

MPK, ZDiT oraz wiele innych instytucji miejskich musi być gruntownie przewietrzonych. Najbliższa okazja dopiero za 4 lata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

STUDI pisze:MPK, ZDiT oraz wiele innych instytucji miejskich musi być gruntownie przewietrzonych. Najbliższa okazja dopiero za 4 lata.

Za 4 lat może być już za późno...
Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

STUDI pisze:Jeszcze trzecia scenka rodzajowa. Linia 83. D. rozkład sobotni i pomiędzy dwoma kursami tak pomiędzy 9 a 10 była w tedy przerwa blisko 75 minutowa. Nie przyjeżdża 83. Telefonik do MPK i pytanie co jest z autobusem - no przepraszamy nic sie nie stało tylko jeden kurs wypadł i prosimy poczekać na następny - ale następny jest za za ponad godzinę, No ale o co chodzi przecież to tylko jeden kursy wypadł, nie widzimy podstawy do skargi bo przecież następny kurs będzie zrealizowany? -ale to jest ponad godzinna przerwa - nie możecie wysłać autobusu nawet awaryjnie tu np. z Limanowskiego? - na jeden przejazd, oszalał pan? przecież to tylko jeden kurs i zaraz podjedzie następny, po co zawracam im głowę, ale następny ma być za ponad godzinę - no to co z tego, nieważne za ile - to jest jeden kurs, który wypadł a następny będzie zrealizowany, przecież dla jednego kursu nie będziemy nic robić - rzucenie słuchawką.

Ładnie to podkręciłeś (nie pierwszy raz).

Przerwa 75-minutowa wynikła z braku kursu "po środku". Tak więc w momencie telefonu, następne 83 było za około pół godziny, a nie za ponad godzine. Bo dziwne by było gdybyś zadzwonił do MPK godzinę wcześniej i powiedział, że wiesz telepatycznie że nie będzie najbliższego kursu i łączny odstęp wyniesie 75 minut. Przerw rozkładowych 75-minutowych nigdy ta linia nie miała i łatwo to sprawdzić.
ikar737
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: ndz 17:15, 11 sty 2015
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: ikar737 »

Witam,
Widziałem na Limance stare Volvo B10l 1866 LWF 9280,one nadal jest na stanie?
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Karol pisze: Za 4 lat może być już za późno...
Niestety ale wcześniej się nie da. Zmieniona ordynacja wyborcza uniemożliwiająca w praktyce odwołanie władz samorżądowych w referendum.
SEC pisze: Ładnie to podkręciłeś (nie pierwszy raz).
Ty za to wybielasz MPK, ZDiT i przy okazji piejesz z zachwytu nad marnotrawieniem środków przez przewoźnika.
SEC pisze: Przerwa 75-minutowa wynikła z braku kursu "po środku".
A co to ma zanczenie? Co nagle czas jest inny z te faktu. Nie ma dojazdu przez 70 kilka minut. Około 4 lat temu była w soboty jedna bardzo długa przerwa pomiędzy kursami, więc można było wtedy odstać jeszcze dłużej. Dla Cibie tlyok jeden kurs wypał. Olać tych co czekali. Takie to normalne typowe w MPK Łódź, które chcesz usilnie wybielić.
SEC pisze: Przerw rozkładowych 75-minutowych nigdy ta linia nie miała i łatwo to sprawdzić.
Starszych rozkładów na stornie MPK nie ma. Zapewniam Ciebie że były i to spore przerwy pomiędzy odjazdami. Skończ z tym cukrzeniem bo przesłodzisz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ty za to wybielasz MPK, ZDiT i przy okazji piejesz z zachwytu nad marnotrawieniem środków przez przewoźnika.

Bzdura, ale mozesz sobie dowolnie interpretować.
STUDI pisze:A co to ma zanczenie? Co nagle czas jest inny z te faktu. Nie ma dojazdu przez 70 kilka minut. Około 4 lat temu była w soboty jedna bardzo długa przerwa pomiędzy kursami, więc można było wtedy odstać jeszcze dłużej. Dla Cibie tlyok jeden kurs wypał. Olać tych co czekali. Takie to normalne typowe w MPK Łódź, które chcesz usilnie wybielić.

Znaczenie ma takie, że ściemniasz. Teraz próbujesz się wytłumaczyć, bo zauważyłeś że napisałeś bzdure.
SEC pisze:Starszych rozkładów na stornie MPK nie ma. Zapewniam Ciebie że były i to spore przerwy pomiędzy odjazdami. Skończ z tym cukrzeniem bo przesłodzisz.

Zapewniam cię, nie było takiej przerwy i można to sprawdzić.

Od kilkunastu lat układ brygad na 83 w sobote to 4 całodzienne i 1 szczytowa (wzmocnienie między ok. 9.-17. do częstotliwości 25 minutowej; normalnie - co 30 minut). Dla hecy sprawdziłem sobie stare rozkłady i jest jedna odpowiedź - kłamiesz. Nawet brygada niskopodłogowa od kilkunastu lat odjeżdża o tych samych porach.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

ikar737 pisze:Witam,
Widziałem na Limance stare Volvo B10l 1866 LWF 9280,one nadal jest na stanie?


Owszem z roku 98 są jeszcze : 1858, 1861 , 1866 i 1868 :)
ikar737
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: ndz 17:15, 11 sty 2015
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: ikar737 »

Witam,
Dzięki za odpowiedź,a co się dzieje z 1313 i 1964-wyglądają jakby były dawcami?
Pzdr
arturro15
Sympatyk forum
Posty: 844
Rejestracja: pn 19:05, 14 mar 2011

Post autor: arturro15 »

2857 i 2869 odstawione.
arturro15
Sympatyk forum
Posty: 844
Rejestracja: pn 19:05, 14 mar 2011

Post autor: arturro15 »

2864 i 2032 odstawione
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Co się dzieje z 1108 ?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

1108 niestety do kasacji, na skutek wypadku, bynajmniej nie drogowego.
Mateusz

EA-1 8-)
michal7778
Coś mówi
Posty: 44
Rejestracja: wt 18:22, 28 lip 2015

Post autor: michal7778 »

A co takiego się z nim stało jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Tyle ile ja mogłem napisać, to napisałem Obrazek.
Mateusz

EA-1 8-)
ODPOWIEDZ