Autobusy odstawione

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Autobusy odstawione

Post autor: px33 »

Ani to jakiś unikat, ani autobus istotny dla łódzkiej komunikacji. A miłośnicy chyba mają lepsze rzeczy do utrzymywania (MPK już chyba na dobre wycofało się z utrzymywania zabytkowego taboru)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Mat »

Szkoda, że nie udało się zachować żadnego B10L
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Kpc21 »

px33 pisze:
śr 23:55, 29 kwie 2020
Ani to jakiś unikat, ani autobus istotny dla łódzkiej komunikacji. A miłośnicy chyba mają lepsze rzeczy do utrzymywania (MPK już chyba na dobre wycofało się z utrzymywania zabytkowego taboru)
No i Vero jeszcze pozostają eksploatowane w obrębie aglomeracji – przez Kris-Toura.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Marecky »

GT6 też są eksploatowane w obrębie aglomeracji, przez zajezdnię Telefoniczna.
Pozdrawiam - Marek
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Yakuzzi »

Aktualnie chyba nie jeżdżą, bo 7 zawieszona.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Marecky »

Tak serio mówiąc to daleki jestem od wciskania społecznikom na siłę eksponatów ale... im więcej do oglądania tym muzeum ciekawsze. Za 10 lat młodzi miłośnicy KM będą z ciekawością oglądać takie kuriozum jak Vero.
Pozdrawiam - Marek
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Autobusy odstawione

Post autor: kuba_łódź »

Myślę że te Vero szybko znajdą nabywców, o ile mechanicznie to Mercedes Vario więc części można kupić w kiosku za rogiem, o tyle z elementami stricte jelczańskimi jest już bardzo krucho... to co będzie się nadawać do użytku zostanie wymontowane, reszta wyląduje na szrocie.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Autobusy odstawione

Post autor: px33 »

Bez przesady z tym kuriozum, to popularne podwozie, zabudowa też nie jest jakąś rzadkością. Kris Tour pewnie jeszcze będzie kilka lat jeździł tymi Vero.
Chociaż faktycznie zabytkami powoli stają się coraz bardziej "współczesne" pojazdy - Solarisy I i II generacji mają już konstrukcyjnie ponad 20 lat (a III generacja bodaj 15) i rzeczywiście coraz bardziej należałoby zastanawiać się nad zachowaniem ich. Ale w łódzkich warunkach bez wsparcia instytucjonalnego wydaje mi się, że to jednak niemożliwe - nie sądzę żeby Vero czy Solaris I byłby atrakcyjne na wynajmach, a zapewne są droższe w utrzymaniu.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Autobusy odstawione

Post autor: nowy1212 »

^^Solarisa na pewno będzie trzeba zachować - ten model zmienił postrzeganie autobusów w Łodzi i na dodatek ten charakterystyczny wygląd - wyglądu Mercedesów sobie nie potrafię przypomnieć, a Solarisy stare od razu wiem jak wyglądają.
Marecky pisze:
czw 18:46, 30 kwie 2020
Tak serio mówiąc to daleki jestem od wciskania społecznikom na siłę eksponatów ale... im więcej do oglądania tym muzeum ciekawsze. Za 10 lat młodzi miłośnicy KM będą z ciekawością oglądać takie kuriozum jak Vero.
Bez przesady - nie każdy pojazd jest i będzie ciekawy tak jak i nie kazdy samochód sprzed 20 czy 40 lat staje się w pewnym stopniu kultowy. Są pojazdy, które warto zostawić i są takie które nie mają wiekszej wartości.
Czy Vero zostawić? No moze być dobry o tyle, ze to mały pojazd i faktycznie wygląd nietypowy
Yizi
Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr 20:50, 02 sty 2019

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Yizi »

Według TWB skreślone zostały ze stanu ostatnie dwa Jelcze Vero 2630 i 2634
kasper
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: ndz 15:28, 28 lis 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Autobusy odstawione

Post autor: kasper »

Według YT skreślone zostały ze stanu w kwietniu ostatnie dwa Volva 7000 #1306 i #1311.
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Autobusy odstawione

Post autor: Helter »

kasper pisze:
pt 15:58, 07 maja 2021
Według YT skreślone zostały ze stanu w kwietniu ostatnie dwa Volva 7000 #1306 i #1311.
Na 26.04. z danych które otrzymałem od MPK figurują jeszcze na stanie, chyba że skreślili w ostatnich dniach kwietnia.
ODPOWIEDZ