69 nowych autobusow w przyszłym roku

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

na razie propozycja to przyszly wtorek w okolicach 13.30 start Obrazek Bo w weekend chyba nie dam rady...
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

kurde we wtorek to mnie się sesja zaczyna fajnie byłoby kiedyś się umówić i zrobić runde nowymi busami.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Uuu troche za wczesnie dla mnie. Koncze o 15 nawet jakbym sie wyrwal to najwczesniej okolo 13:30 ... to moze środa ? Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

wtorek niestety mi odpadł bo zaliczam chemię Obrazek A może ten pobożociałowy piątek? Bo w śr mam zajęcia do 17 Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Mi piatek pasuje przed poludniem.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

MPK Łódź pisze:Autobus na wystawie


2006-06-09 09:30

Z okazji odbywających się w Hali Expo w Łodzi II Targów Komunalnych i towarzyszącej im Wystawy Komunikacji Miejskiej przed tą halą MPK – Łódź Sp. z o.o. wystawiło swój najnowszy nabytek: autobus Jelcz Vero. W sumie w Łodzi będzie 17 takich pojazdów. W tej chwili w zajezdni przy ulicy Nowe Sady jest ich siedem, pięć z nich już przewozi pasażerów, dwa czekają na zarejestrowanie i w najbliższych dniach wyjadą na trasy. Do najbliższego poniedziałku w zajezdni będą kolejne cztery takie pojazdy.
Jelcze Vero to autobusy klasy mini. Kupiono je specjalnie do obsługi linii, którymi jeździ mniej pasażerów. Pierwsze autobusy mini rozpoczęły regularne kursowanie po Łodzi 1 czerwca bieżącego roku. Jelcze Vero obsługują linie: 84, 63 i 93. Z obserwacji prowadzonej przez MPK – Łódź wynika, że na dwóch pierwszych wymienionych liniach pojemność autobusów jest wystarczająca. Jednak w przypadku linii 93 ich pojemność w godzinach szczytu jest zbyt mała. Dlatego też MPK – Łódź Sp. z o.o. przekazała ten problem do Zarządu Dróg i Transportu jako organizatora transportu zbiorowego w Łodzi.
Targom Komunalnym towarzyszy III Forum Transportu Publicznego „Programy wsparcia finansowego ze środków unijnych dla transportu miejskiego i regionalnego”

I fotka: http://www.mpk.lodz.pl/files/art_1_09_06_2006.jpg (2507).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To moze dadza szczytowego ? O tym nikt nie pomysli Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ciekawe jak na to wszystko zapatruje sie gmina Rzgow, ktora chyba wspolfinansuje ta linie...
Mi tez sie wydaje ze szczytowka to najsensowniejsze rozwiazanie.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Z tego co słyszałem będzie szczytówka i częstotliwość będzie ok 25-30 min w szczycie. Bo teraz to tam jak sardynki ponoć jeżdżą Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jak bez szczytowki czestotliwosc jest 40 to ze szczytowka powinna byc 20 (25).
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Skad takie info? Jakies wiarygodniejsze zrodlo czy po prostu logiczne myslenie, bo jesli to drugie to u nas przewaznie staje sie na odwrot... Obrazek
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Dziś na L-ce kursuje ten z rozwalonym wyświetlaczem czołowym. Fajnie się jedzie takim pustym busem - prawie jak prywatny. Janie, zawieź mnie, proszę, do sklepu, a potem pojedziemy do restauracji. Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

mch pisze:Janie, zawieź mnie, proszę, do sklepu, a potem pojedziemy do restauracji.

Janie, pod górala, a później do Żabki;-)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wiadomo - bez gwiazdy nie ma jazdy. Wszak to są mercedesy vario, tylko jelcz do nich karoserię robi
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

MPK Łódź pisze: Autobusy Jelcz Vero, których siedemnaście kupiło nasze przedsiębiorstwo poświęcił ksiądz Jacek Ambroszczyk w zajezdni autobusowej „Nowe Sady”. Pierwsze z nich rozpoczęły regularne kursowanie po mieście na początku czerwca. Wszystkie nowe autobusy, których MPK – Łódź kupiła w sumie 69 nowych na ulicach Łodzi powinny pojawić się do końca września. Wśród nich są 18.metrowe przegubowe Mercedesy, których w naszym taborze jeszcze nie ma.
Na uroczystość poświęcenia autobusów przyjął zaproszenie prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki. Chwalił zakupy, wyraził duże zadowolenie, że Spółka uzyskała autoryzację firm produkujących części do autobusów, co oznacza pracę dla mechaników zatrudnionych w MPK – Łódź.
Walory eksploatacyjne nowych autobusów docenił i chwalił legendarny polski kierowca rajdowy, Sobiesław Zasada, prezes Grupy Zasada S.A., będącej właścicielem firm produkujących pojazdy dla naszego przedsiębiorstwa.
Po przewiezieniu pasażerów po terenie zajezdni przy ulicy Nowe Sady stwierdził, że Jelcze Vero prowadzi się równie dobrze jak samochody osobowe.
Prezes MPK, Krzysztof Wąsowicz informował zaproszonych gości, wśród których byli dziennikarze, że zakupom nowego taboru będzie towarzyszyć modernizacja zaplecza technicznego zajezdni „Nowe Sady”. Prezes Wąsowicz zapewniał, że za rok ta zajezdnia może być najnowocześniejsza w kraju.

http://www.mpk.lodz.pl/files/zd_1.jpg - rząd Jelczy ;)
http://www.mpk.lodz.pl/files/zd_2.jpg - 2514 i Kropiwnicki
http://www.mpk.lodz.pl/files/zd_4.jpg - święcony 2629
Gość

Post autor: Gość »

Po co przedstawiał Kropiwnickiemu jelcze z ubiegłego roku ? Obrazek

Tam jest napisane że nową dostawe pokazywali : )
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

MPK Łódź pisze: Walory eksploatacyjne nowych autobusów docenił i chwalił legendarny polski kierowca rajdowy, Sobiesław Zasada, prezes Grupy Zasada S.A., będącej właścicielem firm produkujących pojazdy dla naszego przedsiębiorstwa.
Jak sam je produkuje to co mial mowic?
Po przewiezieniu pasażerów po terenie zajezdni przy ulicy Nowe Sady stwierdził, że Jelcze Vero prowadzi się równie dobrze jak samochody osobowe.
Pojemnosc maja tez podobna ;)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ventlan pisze:
Po przewiezieniu pasażerów po terenie zajezdni przy ulicy Nowe Sady stwierdził, że Jelcze Vero prowadzi się równie dobrze jak samochody osobowe.
Pojemnosc maja tez podobna ;)

Długość też :D
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Dziś widziałem 2633 pomykającego na Aleksandrowskiej w stronę Aleksa bez numeru linii i paxów, czyzby podmianka za 78 <lol>
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

2633? To ile juz jest?
ODPOWIEDZ