Cityrunner czy Pesa

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Cityrunner czy Pesa

Post autor: jan_defecto »

Wybrałem Cityrunnera ponieważ jest dużo solidniej zrobiony od Pesy ma lepsze przyśpieszenie jak stoisz to lecisz do tyłu, tyle nim jeżdzę i nigdy się poważnie nie zepsuł. Najpoważniejszymi awariami w Bombardierze jakie przeżyłem, były niedomykające się drzwi trzeba było dopchnąć do końca co 2 przystanki i małe zawieszenie, po k***ie motorniczego tramwaj posłusznie ruszył.
Ma dużo wygodniejsze siedzenia i jest dużo cichszy. Citek ma jedna poważną wadę słabą wentylacje. Można by było w nich zrobić duże otwierane okna takie jak w krakowskich NGT6.
Pesa ma dwie niebywałe zalety: klimatyzację (jeśli działa Obrazek ) i ma większą długość i szerokość. Wadą Pes jest awaryjność, częste wykolejenia i jak się skręca z Kościuszki w Żwirki rzuca członami w jedną i drugą stronę gorzej niż na nierównych torach w Citku przy krańcówce Bratysławska.
W Łodzi najchętniej chciałbym zobaczyć tramwaj Flexity Berlin.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Cityrunner czy Pesa

Post autor: Zgierzanin »

jan_defecto pisze:Pesa ma dwie niebywałe zalety: klimatyzację (jeśli działa :lol: )

No właśnie, jeśli działa. Dla mnie PESA ma jedną niebywałą wadę: klimatyzacja prawie zawsze nie działa, albo po prostu mam pecha :D
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A ja nie lubię i nigdy nie lubiłem tramwajów tego typu. Sztucznie, ciasno, tłoczno w środku, krzywo mocowane siedziska (wymóg elementów wnikających do wnętrza przedziału pasażerskiego), ciasno, wąskie przejścia, trzeszczy...
Autentycznie analogicznie wolę GT8N vel. "żaba".
Jeśli już wybrać między CR a Pesą - cóż, oba wynalazki nie grzeszą urodą, ale Pesa jakoś bardziej mi podchodzi - to podświetlanie drzwi, układ siedzisk, wyższa przestronność. Tak, w moich oczach Pesa jest lepsza. Chociaż i tak nienawidzę tym plastikiem jeździć. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
wojtek_kowalski
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 15:31, 25 lip 2008
Lokalizacja: Ksawerów

Post autor: wojtek_kowalski »

Ja się zgadzam z przedmówcą. Najfajniejsze są GT8N Obrazek
PESA vs. Cityrunner... hmm... Dla mnie zbyt wielkiej różnicy nie ma.
Jedyną przewagą PESY jest klimatyzacja... o ile działa Obrazek Ale mimo to trochę bardziej do gustu przypadły mi Citki, może dlatego, że po ich premierze nie byłem zawiedziony tak jak po 1 lipca 2008
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Dla mnie PESA ma jedną niebywałą wadę: klimatyzacja prawie zawsze nie działa, albo po prostu mam pecha
Problem jest taki, że w Pesie tak naprawdę dobrze działa dopiero klimatyzacja ustawiona na max, a to trzeba ustawiać gdzieś tak 3-4 razy na kółko.

To co ja bym bardzo chętnie zobaczył w Łodzi to wagony M8x (M8S, M8C), najlepiej z dostawionym członem niskopodłogowym i bez wieśniackiej podmiany frontów. Nie sprzedaje nikt takich cudów przypadkiem?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No co, przeca jest M8S. Obrazek
M8S z niskim członem na potęgę robią w Modertransie teraz. Fajna sprawa, ale podobno M8x na wąski są strasznie przebrane.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ta, na potęgę nie mogą jednej sztuki skończyć...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Bo wiesz jak to jest z Modertransem, hehe.
Wszystko co mają zrobić za rok, zrobią za 2. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Takie mi się porównanie nasunęło - odstawisz wagon do Modertransu to sobie poczekasz, oddasz na Tramwajową - to możesz odebrać choćby jutro, bo pudło podmienią Obrazek

Poza tym Klos - już cię miałem zbesztać za to, że wolisz Żabę-emerytkę od młodych Pesy i Citka, ale tu kolejne porównanie: jeśli postawimy obok siebie najnowszego Mercedesa E-klasę, Okularnika i Beczkę, to każde z tych aut znajdzie swojego amatora, który za nic nie wybrałby innego modelu. I dobrze Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A widzisz. Obrazek To samo w sprawie Ikarus vs. Citaro.
Ale Żabek jest po prostu przestronny i cichutki a wnętrze jest bardzo przyjemnie dla oka zrobione. Ale nie o tym temat.

Pesa po roku jakoś się sprawuje, Citki - po 7 latach też. I tylko to może pokazać co lepsze - czy Bomby sa bardziej styrane po 7 latach czy PESA po.. roku. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Pesa ma swoje niedoróbki, chociaż z naszymi i tak nie jest aż tak źle jak z warszawskimi na początku gdzie kilka razy na zmianę zawieszał się komputer (windows 98 Obrazek )
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Pulpit Pesy
Daję przykład typowej awarii. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ