Enika już w ruchu liniowym !

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Enika już w ruchu liniowym !

Post autor: SZAUTER »

Od 2 dni po naszym mieście jeździ już tramwaj zmoderniozowany według projektu firmy Enika. Dziś była na linii 15 Obrazek Oto kilka fotek niestety nie idealnych Obrazek :
http://www.mfoto.pl/show.php?id=16041
http://www.mfoto.pl/show.php?id=16043
http://www.mfoto.pl/show.php?id=16045
http://www.mfoto.pl/show.php?id=16042
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ładne fotki. Pierwsza i druga ok, trzecia jest troche rozmazana a ten żul na czwartej wymiata Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Dobrze, że ma wózki jezdne zakryte. Obrazek

No, ładny pantograf Stermanna.

A w środku nie ma automatów, czyli zarezerwowana tylko dla Łodzi. Albo po prostu czekają na części do montażu, tak jak było z pierwszą bulwą dla Chociek. Tylko po co to krzesło by montowali. No, ale wtedy teź montowali...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmmm do Pabianic i Zgierza może być ciężko. Nie wiadomo jak zasilanie by zniosło zwrot prądu tam Obrazek Technicznie może być niewykonalny wjazd do strefy podmiejskiej Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Może ktoś coś więcej napisać o Enice może Aleksej sie poprodukuje troszke bardzo mnie to interesuje... z góry dziękuje
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Heh, jak juz zostalem wywolany do tablicy...Co tu duzo pisac, nic specjalnego. Zmodernizowany naped, troszke zmodernizowane wozki (podobna modernizacja przeszla 805tka w...Elblagu). Tak naprawde to jest zwyczajna bulwa ze zmodernizowanym napedem. Z ciekawostek dodam tylko ze wykorzystano pudla pierwotnie przeznaczone na Eliny...zreszta podobnie jak Stemmana Fb-7000, nie jest to nowka, tylko lerzala w magazynie.

Wyglad moze i fajny, ale moim zdaniem nie tedy droga, tak naprawde taka modernizacja nie daja pasazerow wiele (no moze jest ciszej). Nalezy najpierw uszczelnic pudlo (szczegolnie drzwi), zmienic uklad siedzen i wyciszyc przetwornice (juz nie mowie o statycznej, ale chociazby uklad zwalniajacy obroty jak w Krakowie - dziala podczas postojow). Moze poprawic warunki pracy motorniczego (nowy pulpit). I to wszystko.

Pozdrawiam,
Aleksej
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Dzięki za odp chodziło mnie właśnie o napęd czytałem, że ma on zużywać mniej prądu
danio
Coś mówi
Posty: 32
Rejestracja: wt 19:33, 01 lis 2005
Lokalizacja: Stare Bałuty

Post autor: danio »

Ma ktoś może informacje jak sprawuje się Enika??

PS. Osobiście uważam, że to fajna modernizacja Obrazek Tylko nie mam danych o awariach itp, itd... Ale zawsze są plusy i minusy. Uważam, że jak już się coś robi, to powinno być to porządnie wykonane- powinien się zmienić układ siedzeń (podoba mi się układ Marcina) i przy okazji powinny być zmienione drzwi... Co będzie w przyszłości? To się dopiero ukaże...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmm jak narazie Enika jeździ widziałem ja ok godziny 10 na Pomorskiej i żwawo jechała w kierunku Kurczaków Obrazek Nic więcej o niej powiedzieć nie moge bo nie wiem jak narazie Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ostatnio często ją widzę na linii 15 jak jestem na uczelni na polibudzie ale przyjemności z jazdy nią jeszcze nie doznałem.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No ja też jak jestem na uczelni ale za to na pomorskiej też widze jak pomyka po ulicy Obrazek Szczególnie jak na wykładach sie siedzi na wprost okna można się napatrzeć ObrazekObrazekObrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Najlepsze w tej modernizacji jest to, że ma połówkowy pantograf. Może powinni zmieniać wnętrze jak w grudziądzkich 805? Po jednej stronie podwójny rząd siedzeń a naprzeciwko środkowych drzwi nieduża rzeźnia?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

E nie. Jechałem takimi w Grodzie Kraka, tzn. 105 z takim układem. Wygląda super ale mam jakieś obiekcje. Tzn. chyba że poszłaby na na przykąłd 1 czy 7 gdzie obłożenie nie jest takie duże, ale na np. 15 na której się pojawia to zwiększałoby tłok, który i tak bywa masakryczny.

Obrazek Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Przeciez mozna zmienic uklad bez zwiekszania liczby siedzen, w Krakowskich NG wstawia sie 22 siedzenia, w Lodzkich mozna wstawic tylko 20 (tyle ile jest teraz) tylko zmienic uklad. Rzeznia bardzo ulatwia wymiane pasazerow.

Pozdrawiam,
Aleksej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

też prawda, no i jest gdzie wózek wstawić.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nie tylko wózek Obrazek Jak rower chce się zapakować to jakoś też łatwiej Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Chyba nie wolno przewozic rowerów autobusami i tramwajami Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Oj, ktos dawno regulaminu przewozow nie czytal. Mozna mozna, tylk MPK sie tym nie chwali.

Pozdrawiam,
Aleksej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a wielka szkoda. Zresztą - może wartoby powrócić także do pomysłu letnich linii rowerowych, a nie tylko wprowadzenia zmiany w regulaminie.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Aleksej pisze:Oj, ktos dawno regulaminu przewozow nie czytal. Mozna mozna, tylk MPK sie tym nie chwali.

Pozdrawiam,
Aleksej

Daruj sobie aluzje :P Racja moze i dawno nie czytałem regulaminu ale i tak czasem kierowcy nie pozwalają wsiasc z rowerem Obrazek
ODPOWIEDZ