Mercedesy Conecto LF

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Mercedesy Conecto LF

Post autor: smugler1990 »

"Zakup 25 szt. miejskich autobusów niskopodłogowych jednej marki, w tym: 10 szt. autobusów przegubowych i 15 szt. autobusów jednoczłonowych". Czyżby kolejne Solarisy?
Info ze strony MPK, nie widziałem tematu więc zrobiłem Obrazek.
Stawiam na dwie marki : Mercedesa z Citaro II oraz Solarisa ze swoimi Urbino. Ciekawe co chcą skasować w ramach tych dostaw? Ikarusy, O405N, B10L?

Obywatelu, przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji! (o3r)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

IMHO przetarg dla NS. Czymś trzeba braki wypełnić.
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Czyli zapewne wygra Mercedes, a feee Obrazek. Wolałbym kolejną dostawę Solarisów Obrazek. Miejmy nadzieję, że zainwestują trochę więcej w system informacji pasażerskiej (np. taki jak we Wrocławiu, czy ostatnio w Białymstoku).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Równie dobrze mogą być Solarisy dla Limanki ale wymaga to przesunięcia czegoś (Ikarusów zapewne) na Sady.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Bez klimatyzacji...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Skoro są braki to wątpię, by coś kasowali, w końcu lepszy nadmiar niż niedomiar
Wykasują O405N to i tak to nie zmieni sytuacji taborowej Obrazek Nadal będzie tyle samo 12-metrowców, a wiadomo, że krótkich brakuje. Zapewne 405tki będą jeździć póki się nie rozlecą.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Gdyby było SIWZ to by można było sobie porządnie pospekulować. A tak to wiadomo tyle, że nie chcą serwisu i aż 20% to mgliste "I.parametry techniczno – funkcjonalno - użytkowe", więc może potencjalnie wygrać oferta droższa (inna sprawa, że ciężko znaleźć solidne różnice między 100%-niskopodłogowymi konstrukcjami MB i Solarisa)

Z drugiej strony całkiem możliwe, że Mercedes wystawi tańsze Conecto LF
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Jeśli przetarg jest ustawiony pod Mercedesa na NS (kierownik jednak prawde godoł? Obrazek ), to nieciekawie będzie jak wygra go Solaris, który ma w zwyczaju wcinać się tam gdzie specjalnie go nie chcą. Chociażby nasze przetargi na 25 i 32 przegubów, chyba nie były robione pod Solarisa bo miała być unifikacja taboru, jeśli już to pod Volvo. No i mam nadzieję, że jeśli Mercedes to nie Conecto, a Citaro.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Chociażby nasze przetargi na 25 i 32 przegubów, chyba nie były robione pod Solarisa bo miała być unifikacja taboru, jeśli już to pod Volvo.
Bynajmniej. Nie po to żądali serwisu zewnętrznego żeby kupować autobusy firmy, której serwis już był na zajezdni. Jak najbardziej chodziło o nową markę. A ten drugi przetarg już na 100% był pod Solarisa (chyba nawet nikt inny się nie odważył startować)
MKM2010
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 17:26, 11 lut 2010
Lokalizacja: PKP Łódź-Niciarniana

Post autor: MKM2010 »

Ja myśle że mogliby kupić 10 Mercedesów Citaro G (dla Nowych Sadów) i 15 Solarisów Urbino 12 (dla Limanki).
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

morton pisze:IMHO przetarg dla NS. Czymś trzeba braki wypełnić.
Na Sadach są małe braki, natomiast na Limance jest chyba więcej awarii.
MNK pisze:krótkich brakuje.
Na Limanowskiego. Na Sadach mogłoby być jeszcze z 10 przegubowców, ale z drugiej strony po tych "urealnieniach" rozkładów na liniach "limankowych", tam chętniej widziałbym całość wozów. Przypomnę jeszcze że Ikarusy z rocznika 1992 mają jeździć do końca roku i że przetarg jest pod jedną markę.


Myślę, że w sumie to nie ma jeszcze co gdybać co i gdzie trafi.
Zgierzanin pisze:No i mam nadzieję, że jeśli Mercedes to nie Conecto, a Citaro.
Conecto jest tańsze, a jakościowo podobne.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Biorąc pod uwagę, że Volvo B10L są w stanie śmierci klinicznej a 7000 wcale niewiele lepiej się mają to chyba jednak Limanka.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Zasadniczo, to 405 mają powoli odchodzić na żyletki, ale na ile przetarg ma łatać braki a na ile służyć odnowie taboru to już nie wiem.
misieksu18

Conecto

Post autor: misieksu18 »

W regulaminie tego przetargu przeczytałem,że brane pod uwagę są tylko autobusy w 100% NISKOPODŁOGOWE !!! Więc CONECTO odpada.Zastanawiałem się czy AUTOSAN będzie startował w tym przetargu,ale on jeszcze nie robi 18 metrowych.Poza tym przypomina mi JELCZA-zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Moim faworytem jest SOLARIS. Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

W regulaminie tego przetargu przeczytałem,że brane pod uwagę są tylko autobusy w 100% NISKOPODŁOGOWE !!! Więc CONECTO odpada.
Nie odpada. Nowe Conecto (LF) to właściwie Citaro I (no, może tak 1,5) produkowane w Turcji, więc silnik w zabudowie wieżowej i niski we wszystkich wejściach
Zastanawiałem się czy AUTOSAN będzie startował w tym przetargu,ale on jeszcze nie robi 18 metrowych.
A to odpada, podobnie jak Solbus. Żadna z tych firm nie dostarczyła jeszcze 5 autobusów przegubowych.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

A to odpada, podobnie jak Solbus. Żadna z tych firm nie dostarczyła jeszcze 5 autobusów przegubowych.
Solbus ma w swojej ofercie autobus przegubowy (LF) więc gadanie, że odpada bo nie dostarczył jeszcze 5 wozów 18m jest trochę śmieszne.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Taki jest wymóg przetargu. W ofercie może je mieć, ale jeśli jeszcze nikomu ich nie dostarczył, odpada z gry.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

No i ciekawe kto wygra ten przetarg, ktoś pamięta kiedy rozstrzygnięcie?
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

W ogóle ten przetarg nie został anulowany?
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

W sumie to może to już rozstrzygnęli , pamiętam że jakoś w tych okolicach było ogłoszenie wyników , szukałem właśnie konkretnego terminu . Szkoda by było jakby odwołali - trzeba czymś zastąpić B10L , V7000 czy Ik280( rocznik 92) , cóż jak widać braki nie są dotkliwe Obrazek.
ODPOWIEDZ