Tabor PKS-ów woj. łódzkiego

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Tabor PKS-ów woj. łódzkiego

Post autor: Kpc21 »

Ostatnio często zdarza mi się korzystać z połączenia Łódź-Płock, odjeżdżającego z Łodzi (Dworzec Centralny) o godz. 14:50, obsługiwanego przez PKS Skierniewice oddział Łowicz. Tabor kierowany na tą linię bywa bardzo różny. Można tu spotkać chyba cały przekrój autobusów "pełnowymiarowych", jakim dysponuje ta spółka - od Autosanów H9-21, poprzez Autosana A1010T, po autobusy klasy dalekobieżnej, np. dzisiaj jechałem Mercedesem O350 (nr rej. ELC69KS - wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że kierowca nie zatrzymał się na przystanku Wojska Polskiego/Strykowska, gdzie oczekiwało całkiem sporo pasażerów, w tym z biletami miesięcznymi - pomimo że przystanek ten jest wpisany w rozkładzie jazdy, a w autobusie były wolne miejsca siedzące). Jeżdżę też autobusem Kiernozia-Łódź (wyjazd z Kiernozi o 5:40), obsługiwanym przez tego samego przewoźnika - tam praktycznie zawsze wypuszczany jest ten sam autobus - Autosan H7, numeru rejestracyjnego w tej chwili nie pamiętam.

Od czego to zależy, że na jedną linię wypuszczany jest cały czas ten sam pojazd, a na inną nie tylko różne autobusy, ale autobusy zupełnie różnego typu?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

Dziś o 13:05 przez Zgierz (skrzyżowanie 3 Maja/Łódzka) w kierunku północnym na naczepie TIRa był przewożony wrak jakiejś łódzkiej ''hadziewiątki''. Dokumentacji fotograficznej niestety brak Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Łódzki WORD nie wynajmuje już autobusu egzaminacyjnego od PKS-u.

Teraz autobusem egzaminacyjnym na kat. D jest Jelcz 120M/3, natomiast egzaminy na kat. D+E najwyraźniej nie są przeprowadzane (albo przeprowadzane są na pojeździe szkoły - tak jak przy B1, B z ograniczeniem na automaty, czy też z ograniczeniami dla niepełnosprawnych).

To spora zmiana - H10 został zastąpiony przez typowy autobus miejski. Ostatnio widziałem go na mieście (nie miał oznaczenia "egzamin państwowy", więc myślałem, że to autobus szkoleniowy) - i zdziwiłem się mocno, co robi w Łodzi miejski Jelcz na L-ce. Dotychczas nie sposób było spotkać na L-ce coś innego niż H10. O planach zmiany autobusu słyszałem, jednak nie spodziewałem się, że będzie to coś miejskiego, szczególnie że w innych WORD-ach powszechnie spotykane są Autosany (od H9 po Lidera) i Solbusy.

Autobus jest wynajmowany od firmy:
AB Dagmara Mróz
Ul. Piotrkowska 134
90-062 Łódź
Okazuje się, że ta firma to... auto szkoła. Czyli całkiem możliwe, że w Łodzi będzie możliwość zdawania egzaminu na autobus na tym samym pojeździe, na którym miało się kurs (oczywiście pod warunkiem ukończenia go w tejże firmie). Ostatnio taką możliwość wprowadził któryś z WORD-ów bodajże w południowej Polsce, jeśli chodzi o egzaminy na kat. B.

PKS za cenę ponad 2 razy wyższą zaproponował autobus 4-letni (Lider?), tak więc bez względu na zwycięzcę przetargu, H10 zakończyłby już swoją karierę jako autobus egzaminacyjny w Łodzi.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Czy to Jelcz na blachach ELW(?) z napisami nad drzwiami od zewnątrz "wejście" i "wyjście"?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Według strony WORD-u - tak. I tego właśnie widziałem.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ