Spis autobusów MPK Łódź

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: Michał »

Stworzyłem nieoficjalny spis pojazdów MPK Łódź. Do ściągnięcia TU Wszelkie uwagi dotyczące spisu mile widziane Obrazek Tworząc spis korzystałem z materiałów: TWB, strony http://www.buslodz.bighost.pl/ jak i źródeł własnych Obrazek

Od moderatora: Nie pisz proszę w nazwie tematu Caps Lockiem, jest to niezgodne z netykietą i panującymi tu zasadami, powszechnie uwarzane jest to za krzyk. No i powinno to być w dziale "Tabor", a nie "Łódź".
kierowca

autobusy

Post autor: kierowca »

Link do pliku nie działa.

Co do strony buslodz to VolvoB10L:
3951-3956 oraz 3961-3965 mają skrzynie Voith a 3957-3960 ZF
Wszystkie B10LA mają ZF-y
Wszystki 7000 z 2002-2003 mają Voith-y
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Link działa tylko proces ściągniecia pliku jest troche skomplikowany Obrazek
Ale już nie długo będzie aktualizacja wykazu Obrazek
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Stronka super jest poprostu exstra jej autorom wręczam 5 oskarów z całokształt.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No i jest kilka poprawek. Dzięki Morton Obrazek Do ściągnięcia: wycięte
Jak ściągać z RapidShare?
1. Naciśnij link powyżej
2. Na stronie zjedź na dół i naciśnij "Free"
3. Znowu zjedź na dół. Trzeba będzie tam wpisać wyraz który jest napisany kolorowymi literami (jakieś 1ZN,2XD itp.)
4. I nacisnąć Start Download
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Hmm mam pewne wątpliwości co do Ikarów na Limance Obrazek I jest chyba za dużo Migów z '89 Obrazek
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: przemotz280 »

Michal_sieradz pisze:Stworzyłem nieoficjalny spis pojazdów MPK Łódź. Do ściągnięcia TU Wszelkie uwagi dotyczące spisu mile widziane :) Tworząc spis korzystałem z materiałów: TWB, strony http://www.buslodz.bighost.pl/ jak i źródeł własnych :wink:

Nie przypominam sobie, abyś zgłaszał się do mnie z pytaniem, czy możesz wykorzystać jakąkolwiek informację z buslodza, a wyraźnie jest napisane "Wykorzystywanie materiałów z tej strony tylko za zgodą autora!". Dzięki, że to uszanowałeś.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: Michał »

Eh... po prostu nie mogłem znaleźć na tej stronie jakiegokolwiek kontaktu. Znalazłem dopiero gdy już wrzuciłem spis. Jak tak bardzo Ci szkodzi umieszczenie tego spisu to proszę moderatora o usunięcie tego tematu. BTW gdybym nie napisał, że korzystałem z Twojej strony nie miałbyś do mnie pretensji... Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Przykro mi Michał, do czasu wyjaśnienia sprawy temat zamykam oraz wycinam adres twojego spisu.

Dopisane: Sprawa została wyjaśniona, temat odblokowuję.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: przemotz280 »

Michal_sieradz pisze:Eh... po prostu nie mogłem znaleźć na tej stronie jakiegokolwiek kontaktu. Znalazłem dopiero gdy już wrzuciłem spis. Jak tak bardzo Ci szkodzi umieszczenie tego spisu to proszę moderatora o usunięcie tego tematu. BTW gdybym nie napisał, że korzystałem z Twojej strony nie miałbyś do mnie pretensji... :roll:

Jak już pisałem Adminowi nie robię wielkiej tragedii z tego powodu, że zasięgnąłeś danych z mojej stronki, bo po to jest, żeby się z niej czegoś dowiedzieć. Jednak zaznaczyłem na niej, aby pytać jeśli chce się gdzieś ich użyć. Na pewno nie odmówiłbym Ci, gdybyś zapytał. Możliwe, że gdy Ty ją przeglądałeś na samym początku nie było jeszcze podstrony z szerszymi informacjami - m.in. moim adresem e-mail, ale mogłeś to inaczej rozegrać. Możesz użyć informacji w swoim spisie, ale zapamiętaj (tyczy się to wszystkich, którzy o tym często zapominają) na przyszłość, że prawa autorów czegokolwiek, należy szanować. Ja zawsze staram się to robić, dlatego oczekuję tego od innych.
Pozdrawiam
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: morton »

przemotz280 pisze:Na pewno nie odmówiłbym Ci, gdybyś zapytał.

Szkoda, że mi odmówiłeś.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: przemotz280 »

morton pisze:
przemotz280 pisze:Na pewno nie odmówiłbym Ci, gdybyś zapytał.

Szkoda, że mi odmówiłeś.

Tobie? Nie rozumiem. Możesz coś więcej napisać?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: rkplodz »

przemotz280 pisze:że prawa autorów czegokolwiek, należy szanować. Ja zawsze staram się to robić, dlatego oczekuję tego od innych.

Ptz, mam pytanko. Czy nie uważasz, że dane takie jak nr rej., nr tab. niejako nie są chronione prawami autorskimi jako dane publiczne? Tzn. ja nie wiem co było w katalogu Michała (nie ściągałem), ale domyślam się tego po zawartości Twojej strony. Chodzi mi o to, że ciężko jest posiadać prawa autorskie na informacje, które wyglądałyby identycznie jeśli poszedłbym na miasto i spisywał ja, Morton, Michał_Sieradz, Ty, kierowca z Kraszewskiego, pani Jadzia ze sklepu pod moim blokiem itd. Co innego jest forma tego zapisu, to już chronione prawem autorskim. Tak samo jak przekopiowanie całych danych i TYLKO tych danych byłoby bezsensowne i w pewien sposób sprzeczne z prawem.

Chodzi mi o konkretne przykłady. Ja np. w "Katalogu..." musiałbym wywalić połowę rejestracji, bo przecież wziąłem je z innych stron (drugą połowę sam spisałem albo przysłali mi ludzie). Albo np. ostatnio korzystałem z Twojej strony jakoś przy wrzucaniu foty na TWB i jakoś nie czuję się złodziejem, mimo, iż - jak się staram - jestem człowiekiem uczciwym i prawym, nie słucham pirackiej muzyki, nie kradnę oprogramowania na pc nie mówiąc o bardziej personalnych, że tak to określę, formach kradzieży i chamstwem wszelkim się brzydzę.
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: przemotz280 »

rkplodz pisze:
przemotz280 pisze:że prawa autorów czegokolwiek, należy szanować. Ja zawsze staram się to robić, dlatego oczekuję tego od innych.

Ptz, mam pytanko. Czy nie uważasz, że dane takie jak nr rej., nr tab. niejako nie są chronione prawami autorskimi jako dane publiczne? Tzn. ja nie wiem co było w katalogu Michała (nie ściągałem), ale domyślam się tego po zawartości Twojej strony. Chodzi mi o to, że ciężko jest posiadać prawa autorskie na informacje, które wyglądałyby identycznie jeśli poszedłbym na miasto i spisywał ja, Morton, Michał_Sieradz, Ty, kierowca z Kraszewskiego, pani Jadzia ze sklepu pod moim blokiem itd. Co innego jest forma tego zapisu, to już chronione prawem autorskim. Tak samo jak przekopiowanie całych danych i TYLKO tych danych byłoby bezsensowne i w pewien sposób sprzeczne z prawem.

Widzisz, ale spisanie numerów rejestracyjnych, czy nawet zebranie listy taborowej jest już pewnym wysiłkiem. Skoro ktoś idzie na miasto poświęca swój czas, długopis i kartkę to wykonuje pracę, którą trzeba uszanować. Przeklepanie notatek do kodu html też jest pewnym wysiłkiem.
A poza tym są jeszcze informacje dotyczące skrzyń biegów, roczników autobusów (bo nie każdy wie z którego roku jest dany wóz) i daty kasacji.
Każdy może spisać numery, ale jeśli korzysta z tego, że ktoś to zrobił (bo np. mieszka w innym mieście lub zwyczajnie nie ma czasu) to wypadałoby zapytać. To nic nie kosztuje, a ma się czyste sumienie.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: morton »

przemotz280 pisze:
morton pisze:
przemotz280 pisze:Na pewno nie odmówiłbym Ci, gdybyś zapytał.

Szkoda, że mi odmówiłeś.

Tobie? Nie rozumiem. Możesz coś więcej napisać?

Mam nadzieje, ze to co napisalem na PW Cię uspokoi ;)
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Spis autobusów MPK Łódź

Post autor: przemotz280 »

morton pisze:
przemotz280 pisze:
morton pisze:
Szkoda, że mi odmówiłeś.

Tobie? Nie rozumiem. Możesz coś więcej napisać?

Mam nadzieje, ze to co napisalem na PW Cię uspokoi ;)

Dzięki za wyjaśnienie. Uspokoiłem się, wyluzowałem, teraz relaksuję się ze szklanką drinka, na dmuchanym materacu, po środku swojego ogromnego basenu ;)

(co za czasy - napisz jeden wyraz z capslockiem to zaraz, że krzyczysz i żeś nie spokojny :P)

Od moderatora: I po co komu ten całoroczny zestaw cytatów, przecież wiadomo o co się rozchodzi. Przez takie bezsensowne cytowanie długość każdej podstrony wydłuża się nawet dwukrotnie. W takich sytuacjach zamiast "Quote", używajcie "Post reply". To nie jest forum Gazety...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie czytałeś regulaminu forum Obrazek

Od moderatora: Może gdzie indziej takie sprawy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Hmm... ja też chyba nie czytałem Obrazek

Od moderatora: Po 1. lepiej się nie przyznawaj, po 2. idź go przeczytać, a po 3. nie rób off-topiców.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »


Cytat: x
Cytat: x

Po 2. prywatne sprawy załtwiajcie przrz system PW.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

dzięki Przemku za wyjaśnienie. Obrazek
ODPOWIEDZ