MPK Łódź wyremontuje lwowskie tramwaje

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

MPK Łódź wyremontuje lwowskie tramwaje

Post autor: morton »

Taką informacje podano w Łódzkich Wiadomościach Dnia o 18. Ma to być w ramach współpracy miast partnerskich. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Tak, też to widziałem. No co? Będą remontować ich tramwaje. Jak podali w TVP3 dotychczas zawierano umowę z Czechami i Rosjanami. Czy we Lwowie mają Tatry?
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Re: MPK Łódź wyremontuje lwowskie tramwaje

Post autor: teufel »

morton pisze:Taką informacje podano w Łódzkich Wiadomościach Dnia o 18. Ma to być w ramach współpracy miast partnerskich. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat ?

Tak bez przetargu ;)??
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Krążą też plotki że jedna z naszych bulw ma pojechać też tam na testy. Ale nawet jak by chcieli tego typu tramwaje kupować to skąd wziąśc pudła do ich zrobienia?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Pudła można chyba w Konstalu zamówić. No ale mowa raczej o remontach.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Marcin pisze:Czy we Lwowie mają Tatry?

Tak
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

morton pisze:
Marcin pisze:Czy we Lwowie mają Tatry?

Tak

Co najwyżej Karpaty;-)
danio
Coś mówi
Posty: 32
Rejestracja: wt 19:33, 01 lis 2005
Lokalizacja: Stare Bałuty

Post autor: danio »

Ja się tylo zastanawiam jak oni sobie poradzą z ich aparaturą Obrazek W końcu to nowość. Nono- najpierw Gdańsk, Kraków [torowiska], a teraz Lwów... Nasze "łempeka" wkrótce chyba będzie znane w całej Europie Obrazek

PS. Mógłby mi ktoś przybliżyć jak ma wyglądać ten remont, bo nie oglądałem ŁWD Obrazek Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Re: MPK Łódź wyremontuje lwowskie tramwaje

Post autor: rkplodz »

ha, to będzie co focić! Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

danio pisze:Ja się tylo zastanawiam jak oni sobie poradzą z ich aparaturą :?: W końcu to nowość. Nono- najpierw Gdańsk, Kraków [torowiska], a teraz Lwów... Nasze "łempeka" wkrótce chyba będzie znane w całej Europie :P

Jeszcze Szczecin
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

MPK chce zdobyć... Lwów

Post autor: Marcin »

Express Ilustrowany pisze:Łódzkie MPK zamierza remontować tramwaje i torowiska we Lwowie oraz sprzedawać tamtejszemu przewoźnikowi części zamienne. A w marcu planuje wysłać na miesiąc do Lwowa jeden ze zmodernizowanych łódzkich tramwajów - w celach promocyjnych.

ObrazekObrazek
Taki tramwaj będzie jeździł we Lwowie już za kilka tygodni. | Stan łódzkich torowisk jest opłakany.

Dlaczego MPK nie wyremontuje najpierw łódzkich torowisk i własnego taboru, którym już nawet kierowcy i motorniczowie boją się jeździć?

- Remontując tory czy tramwaje we Lwowie, nasza firma zarobi pieniądze, które będziemy mogli zainwestować w łódzki tabor - mówi Marcin Małek z MPK.

Jedynym problemem jest to, że lwowskie przedsiębiorstwo komunikacyjne... nie ma pieniędzy.

- Ale możemy im pomóc w uzyskaniu unijnych funduszy i międzynarodowych środków finansowych przeznaczonych na lokalny transport - dodaje Magda Witkowska z biura informacji MPK.

Przedstawiciele lwowskiego przewoźnika przyjadą wkrótce do Łodzi, by uzgodnić szczegóły wyjazdu na Ukrainę łódzkiego tramwaju.


* * * * *

Przypomnijmy, że MPK złożyło już ofertę w przetargu na usługi przewozowe w stolicy. Jeśli wygra, będzie musiało kupić 50 autobusów, z których każdy kosztuje ponad milion zł.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Cały Express Obrazek merytorycznie poziom przedszkola i jeszcze te szukanie sensacji. "MPK Łódź jest ble bo chce wozić warszawiaków, naprawiać lwowskie tramwaje a w Łodzi nic nie robi, tylko czyha na wasze życie" To już jest nudne Obrazek

Swoją drogą tory na Piotrkowskiej nieźle się powyginały, na szczęście już niebawem ŁTR Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Oj ciesze się z ŁTR jak zrobią te tory w łodzi wreszcie szybciej dojade do Pabianic ObrazekObrazekObrazek Tylko mam nadzieje że nie zrobią torowiska tak jak na Pomorskiej bo może i proste jest tylko niezbyt wygłuszone Obrazek Aha i drożesze od węgierskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Tylko żeby MPK nie władowało się w jakieś tarapaty mam nadzieje, że to nas ominie.
sczyorzk

Post autor: sczyorzk »

to nawet dobrye za MPK pomaga innym komunikacjom miejskim
ODPOWIEDZ