Reklamy na taborze - za czy przeciw

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
janek020812
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: czw 14:17, 02 sie 2012

Reklamy na taborze - za czy przeciw

Post autor: janek020812 »

Byłem ostatnio w Białymstoku i bardzo podobają mi się autobusy w jednolitych barwach (biało-zielonych) bez reklam.

Dlaczego w Łodzi nie można całego taboru wypuszczać na trasy w barwach miasta bez naklejonych reklam?
tomass94
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: wt 13:21, 22 lut 2011

Post autor: tomass94 »

Kasa...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Wydaje mi się, że wozów w reklamach kiedyś było więcej niż teraz.

Swoją drogą z ciekawym widokiem spotkałem się wczoraj na dworcu PKS w Nowym Sączu. Na dworcu, poza PKS-ami, kilkanaście busów prywatnych firm, a przy tym prawie wszystkie... w reklamach. U nas reklam na busach praktycznie się nie spotyka.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Wydaje mi się, że chodzi tu przede wszystkim o pieniądze. Mniejsze firmy komunikacji miejskiej, czy też przewoźnicy prywatni starają się zarobić na reklamach. Chodzi też pewnie o łatwiejsze odróżnienie pojazdów danego przewoźnika od innych oraz o wizerunek firmy (co ciekawe w Zgierzu, podczas badań marketingowych, znacznej ilości pasażerów nie podobał się brak jednolitego malowania pojazdów Markaba).

@janek020812 - Czy każdy Twój post musi być w innym kolorze?
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

MPK przez to zarabia i jest dobrze, a mało kto się przejmuje tym czy komuś się to nie podoba.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

BB93 pisze:Mniejsze firmy komunikacji miejskiej, czy też przewoźnicy prywatni starają się zarobić na reklamach.
Na pojazdach PKS Łódź reklamy są rzadkością (jedyne co kojarzę to reklamy lotniska na Sprinterach), u przewoźników prywatnych w naszych okolicach tak samo.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Myślę, że może po prostu nikt jeszcze nie "podchwycił" pomysłu. Pamiętam, że w czasach wyborów samorządowych w autobusach przewoźników prywatnych na trasie Łódź - Ozorków na prawie każdej szybie był przyklejony plakat innego kandydata na burmistrza gminy/miasta.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez BB93, łącznie zmieniany 1 raz.
adalbert97
Coś mówi
Posty: 25
Rejestracja: wt 18:20, 26 cze 2012

Post autor: adalbert97 »

Reklamy naklejają do zaciekawienia ludzi i kasy.
Głównie reklamy są na tramwajach.
Ale na niektórych wagonach widzę reklamy bardzo stare - naklejone przed 2-3 laty.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Istnieje już temat dotyczący reklam na pojazdach: KLIK. Nie powiem, bo temat z czasem przerodził się raczej w spis reklam, ale chyba można tam też w dalszym ciągu poruszać takie dyskusje. Nie ma co dublować wątków. Temat moim zdaniem raczej do zamknięcia.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Zablokowany