PESA Swing 2015

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Zdjęcia na Facebooku MPK-Łódź Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Ale to malowanie to takie mało łódzkie...
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Trochę za dużo czerwonego, mogliby chociaż żółty dół dać. Ogólnie rzuca się w oczy strasznie mały wyświetlacz przedni, pojedynczy rząd siedzeń, przewielki napis 'LOKALNY TRANSPORT ZBIOROWY W ŁODZI' i numery taborowe porozrzucane dość nieprzemyślanie (szczególnie od strony bez drzwi). To tyle z wad dla mnie - pyszczek ma nawet ładny Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Z tymi siedzeniami faktycznie kiepsko.

W radiu dziś słyszałem, że na mieście mają się pojawić około 20 listopada. Ciekawe jak będzie z kolejnymi dostawami, bo może być tak, że na razie wyjedzie tylko ten jeden.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Ja coś czytałem o 23.11. Niby wyrobić się mają.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Z tego co wyczytałem to mają poprawić napisy - oby tak nie waliły po oczach... Obrazek
Griszas24
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw 17:32, 18 cze 2015

Jak dla mnie

Post autor: Griszas24 »

To te tramwaje wyjda im bokiem. Jesli uda im sie wprowadzic plan, ze male autobusy maja dowozic do centrow przesiadkowych to bedzie kiepsko. Z tego co widze maja w zamiarze ciecia, ciecia i jeszcze raz ciecia, linii, km, krancowek i taboru. Mimo, ze dostarcza nowe autobusy i tak bedziemy 40 na minus, dlatego niektore helmuty zostana w rezerwie, bo jakby mieli sie wszystkich pozbyc to nie bedzie czym jezdzic. Druga sprawa jest taka, ze zaczeli zwalniac ludzi 30 do konca roku z zaj limanowskiego + blizej mi nie znana ilosc odchodzacych na emerytury. Jesli idac tym torem tak sie dalej to potoczy, to w 2018 wedlug moich danych malo, ze nie bedzie czym jezdzic to jeszcze nie bedzie mial kto jezdzic, bo koszt na chwile obecna prawa jazdy kat d to koszt 6000-6500 tys zl. A w przyszlym roku moze byc jeszcze wiecej, bo jak wiadomo koszty rosna a ludzi coraz mniej
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Jak dla mnie

Post autor: Mat »

Griszas24 pisze:[...] Jesli idac tym torem tak sie dalej to potoczy, to w 2018 wedlug moich danych malo, ze nie bedzie czym jezdzic to jeszcze nie bedzie mial kto jezdzic, bo koszt na chwile obecna prawa jazdy kat d to koszt 6000-6500 tys zl. A w przyszlym roku moze byc jeszcze wiecej, bo jak wiadomo koszty rosna a ludzi coraz mniej
Zapomniałeś o koszcie licencji, co daje drugie tyle. Wydaję mi się, że MPK w pewnych sytuacjach może "zafundować" i prawo jazdy i licencję, ale nie jestem pewien.
Nie wiem skąd masz te dane, ale skoro zwalniają ludzi (choć mi o tym nic nie wiadomo, ale może masz lepsze info), to muszą mieć podstawy do tego. Może likwidacja zetek okazała się bardziej dotkliwa dla kierowców niż myślano. Takiego zapotrzebowania jak ostatnio na razie nie będzie, więc wozy przychodzące muszą po części pokrywać wycofywane. Jeśli będzie brakowało kierowców to ich znajdą, tak jak ostatnio. No i MPK ogłosiło chyba ten przetarg na kierowców z poza firmy.
Mateusz

EA-1 8-)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Kurs prawa jazdy kategorii D może być sfinansowany przez Urząd Pracy.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Jak dla mnie

Post autor: mig »

Griszas24 pisze:To te tramwaje wyjda im bokiem. Jesli uda im sie wprowadzic plan, ze male autobusy maja dowozic do centrow przesiadkowych to bedzie kiepsko. Z tego co widze maja w zamiarze ciecia, ciecia i jeszcze raz ciecia, linii, km, krancowek i taboru.
Generalnie obawiam się, że cały pomysł reorganizacji siatki połączeń po prostu legnie w gruzach z prozaicznej przyczyny - niedostateczna liczba tramwajów. Już dziś liczba brygad wysyłanych w miasto jest dość wyżyłowana, dostawa Swingów pozwoli w przyszłym roku na wydłużenie linii 4 na Dąbrowę i wznowienie kursowania 7. Pytanie co dalej? W prezentacji o nowym modelu komunikacji zbiorowej jest pomysł pilotażowego zwiększenia częstotliwości bazowej tramwajów do 10 minut w przyszłym roku co pochłonęłoby tak na oko przynajmniej 30 brygad. Obawiam się, że to nierealne taborowo, a co dopiero myśleć nad zastąpieniem niektórych linii autobusowych tramwajami Obrazek
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Zniechęcanie do MPK to chyba nie program naprawczy.
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Korzystam z KM przymusowo (brak prawka) ale staram się omijać tramwaje szerokim łukiem, niestety dojeżdżam do pracy m.in. 15, która od ronda solidarności do placu wolności jeździ z tempem delikatnie mówiąc wycieczkowym jak zresztą większość innych linii tramwajowych, dlatego po wprowadzeniu cięć w liniach autobusowych chyba się jednak przekonam do własnego środka transportu bo podróż złomiastym konstalem 20 km/h nie zachęca do korzystania z KM.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

BULL pisze:Bez sensu są przesiadki. 15 i 8 częściej mają przestoje niż pełne kursy. I to taki plus?
15 ma częściej przestoje niż pełne kursy? To chyba najbardziej rzetelna linia w mieście (poza okresem jednotoru przy Sukcesji).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 4 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Post autor: mateeusz »

Kpc21 pisze:Za to 15 było niezawodne - do momentu gdy rozpoczęli prace przy Sukcesji. Bo gdy je rozpoczęli - zdarzyło mi się spóźnić na egzamin.

Widzę, że nie tylko ja miałem ten problem, mi na szczęście udało się zdążyć dosłownie w ostatnim momencie. ;) A wystarczyłoby, gdyby motorniczy otworzył przednie drzwi, stał całym wagonem na przystanku, no ale nie da się...

Jak już w temacie Sukcesji to wydaje mi się, że robienie przystanków za skrzyżowaniem to zły pomysł, tramwaje tracą czas podwójnie.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W moim przypadku przed nami stało jeszcze kilka tramwajów w kolejce do skrzyżowania z Radwańską i zwężki po jego drugiej stronie. A sam jechałem w drugim wagonie, więc nie mogłem się nawet z motorniczym w żaden sposób skontaktować. Może trzeba było sobie samemu otworzyć drzwi otwieraniem awaryjnym, nie wiem.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Podobno jest druga Pesa.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

22 nowe ..

Post autor: Josek101 »

Jest . - numer 1579
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

Może ktoś coś podpowie odnośnie nowych Swingów ile ich jest i czy już jeżdżą liniowo?
hax
Bywalec
Posty: 205
Rejestracja: sob 15:55, 06 sie 2011
Lokalizacja: Łódź-Stare Polesie

Post autor: hax »

są 4 (1578-1581), żaden nie jeździ liniowo Obrazek
Podpis.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ile jeszcze czasu potrzebuje MPK by je wreszcie wypuścić? Z autobusami szło to jakoś szybciej.

To znaczy ten ostatni doszedł chyba w wersji "Ikea", do samodzielnego złożenia - więc w jego przypadku to rozumiem. Ale pierwsze dwa, z tego co się orientuję, przyszły całe...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ