Przetarg na 20 autobusów 18-metrowych i 20 12-metrowych

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Pierwszy już na Limanowskiego Obrazek.
Mateusz

EA-1 8-)
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

dzisiaj rano na Nowych Sadach widziałem 10 nowych Solarisów przegubowych w wersji warszawskiej z rurami wydechowymi na dachu.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Wszystkie Solarisy z silnikami Euro 6 mają wydechy na dachu :>
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_łódź, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Przede wszystkim znaczącą różnicą dla pasażerów, w porównaniu z poprzednikami, jest dodatkowe miejsce dla wózków, kosztem likwidacji dwóch siedzeń tyłem po lewej burcie. W przegubach te dwa miejsca dla wózków, są dodatkowo odzielone poręczami. Trochę ciasno też jest jeśli chodzi o to miesce dla niepełnosprawnych, bo tam zaraz biletomat stoi i nie ma specjalnie pola manewru.
Na naczepie jest też miejsce dla osób stojących.
No i oczywiście jest powiększona przestrzeń silnikowa. Dwa z czterech siedzeń przed silnikiem (te do przodu) są lekko odsunięte od okna. Zmniejszyło się też przejście między silnikiem, a siedzeniami skierowanymi do tyłu, na końcu pojazdu. Nie ma tych schodków na końcu, jak w Mercach, przez co nie ma problemu ze staniem przy silniku. Ostatni rząd siedzeń też jest minimalnie zredukowany, jest jedno normalne i jedno poszerzone.
Są wmontowane chyba radia dla kierowców Obrazek.
Mateusz

EA-1 8-)
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

W Warszawce już od kilku lat kiedy jeszcze nie było Euro6 Solarisy miały wydech na dachu bo tak sobie zażyczyło miasto.
jelcz2612
Sympatyk forum
Posty: 665
Rejestracja: pn 13:32, 28 cze 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: jelcz2612 »

Czy wiadomo kiedy wyjadą nowe autobusy?
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

jelcz2612 pisze:Czy wiadomo kiedy wyjadą nowe autobusy?
Przed świętami.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Wielkanocnymi? MZA dostały swoje wozy w porównywalnym czasie, albo nawet trochę później, a już od kilku dni jeżdżą. A u nas bez księdza autobus nie nadaje się do jazdy?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jest przy nich trochę do roboty (jak przy każdych nowych), więc po kilku dniach od przyjazdu nie wyjadą od razu na miasto.
Mateusz

EA-1 8-)
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

do roboty jest nie wiele, nakleić numery taborowe i kilka innych nalepek, rejestracja odbywa się hurtem na miejscu więc chyba czekają na biskupa.Zastanawiające jest to że nikt do tej pory ich nie sfotografował tak jak nie ma zdjęć nowej Pesy czy citka 1209. Forum i gtlodz schodzą na psy.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Z tą Pesą to akurat nie trafiłeś: http://gtlodz.eu/keyword-1578
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A nie chodzi przypadkiem o tą drugą, co teraz przyszła?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

suomi pisze:do roboty jest nie wiele, nakleić numery taborowe i kilka innych nalepek, rejestracja odbywa się hurtem na miejscu więc chyba czekają na biskupa.Zastanawiające jest to że nikt do tej pory ich nie sfotografował tak jak nie ma zdjęć nowej Pesy czy citka 1209. Forum i gtlodz schodzą na psy.
Po pierwsze, to nie ma ludzi tylko do tych nowych Solarisów, codzienna praca idzie swoją drogą. Więc samo oklejenie 20 wozów trochę trwa. Po drugie, rejestracja hurtem? Nie wiem, o co Ci konkretnie chodziło, ale każdemu wozowi zakłada się dokumentację, to też trwa.
No i jest jeszcze kwestia techniczna.
Co do zdjęć Solarisów, to nie było jeszcze oficjalnej prezentacji. Więc nie dziw się, że nie ma zdjęć. Musisz pisać o pozwolenie wejścia na zajezdnię i zrobienia fotek. Co z tego, że jako pracownik miałbyś taką możliwość, jak i tak nigdzie tego zdjęcia nie wrzucisz, bo nie możesz.
Mateusz

EA-1 8-)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Kpc21 pisze:A nie chodzi przypadkiem o tą drugą, co teraz przyszła?
Nie przyszła, Infotram się popisał "rzetelnością".
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

suomi pisze:Forum i gtlodz schodzą na psy.
To rusz 4 litery i sfotografuj. Ludzie mają poważniejsze rzeczy do roboty niż robienie zdjęć komunikacji... Nowej Pesy nie ma, 1578 jest obfocona z każdej strony. Zdjęcia 1209 i nowych Solarisów krążą w sieci, więc z czym masz problem? Z resztą jak dostanę info o terminie prezentacji to pewnie się na nią wybiorę.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Kaźmierczak, łącznie zmieniany 4 razy.
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

to prawda nowa Pesa jest obfocona ale na zajezdni, skoro robili homologację to pewnie jeździli po mieście tak jak 1209 mówisz że krążą zdjęcia po forach ale ja się na nie nie natknąłem, kiedyś wszystko było na bieżąco na gtlodz teraz ani widu ani słychu a co do rejestracji autobusów to zajmują się tym stacje diagnostyczne na zajezdniach i wtedy nie robią nic innego tylko przygotowują wozy do wyjazdu, i zapewne są już przygotowane do eksploatacji czekają teraz na biskupa.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Więc samo oklejenie 20 wozów trochę trwa.
Nie trzeba od razu puszczać wszystkich. Nawet lepiej wypuszczać wozy stopniowo, żeby ewentualna poważna wada fabryczna nie sparaliżowała miasta.
skoro robili homologację to pewnie jeździli po mieście tak jak 1209
Na SSC są zdjęcia z kamerek. Testy odbywały się nocą, więc żeby osiągnąć sensowne zdjęcie fotograf musiałby wziąć auto, znaleźć wagon na mieście, poczekać na jakiś postój i liczyć że uda mu się zdążyć. Albo mieć cynk, no ale widać nikt nie ma
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

px33 pisze:Albo mieć cynk, no ale widać nikt nie ma
Cynki to są, tylko że średnio chce mi się latać za jednym wagonem. Wyjedzie to się przy okazji złapie.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

suomi pisze:[...] a co do rejestracji autobusów to zajmują się tym stacje diagnostyczne na zajezdniach i wtedy nie robią nic innego tylko przygotowują wozy do wyjazdu[...]
Dzięki, że napisałeś, bo bym nie wiedział :). A uważasz, że ile ludzie pracuje na zmianie, na stacji? Myślisz, że nie ma nic w między czasie do roboty?
suomi pisze:[...] zapewne są już przygotowane do eksploatacji czekają teraz na biskupa.
Rozumiem, że jesteś prawie codziennie na zajezdni i je widziałeś? Bo ja widziałem co innego i Ci gwarantuje, że nie są. Nawet jeśli część wygląda na gotowe, to pytanie, czy pod względem "papierkowym" też są. Dodatkowo biletomaty, sterowniki itd. Jest jeszcze problem związany z przygotowaniem pracowików.
px33 pisze:Nie trzeba od razu puszczać wszystkich. Nawet lepiej wypuszczać wozy stopniowo, żeby ewentualna poważna wada fabryczna nie sparaliżowała miasta.
A jak zazwyczaj wygląda wypuszczanie nowych pojazdów w MPK? Najpierw raczej powinna być oficjalna prezentacja, bo jak część już wyjedzie, to ona już raczej nie będzie potrzebna, a jeśli nawet będzie, to będzie miała inny charakter. Żeby mogła się odbyć prezentacja, wszystkie wozy muszą być gotowe. Chyba, że MPK zmieni zwyczaje.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 2 razy.
Mateusz

EA-1 8-)
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Na SSC są zdjęcia z kamerek.
Może ktoś dać link do tych zdjęć bo jakoś nie znalazłem nic na SSC.
ODPOWIEDZ