Wybieramy siedzenia

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Wybieramy siedzenia

Post autor: domino »

Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Kiedy w tramwajach były metalowe siedzenia?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

803N?
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Za dużego wyboru też nie dali. Tylko Ster MX. A ten typ siedzenia jest najgorszy pod względem ergonomi, , jaki produkują.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

No to trzeba zwracać uwagę w ankiecie, że ten model siedzenia ma same wady i w ogóle zastosować inny.

Ja np. zwróciłem uwagę na to, że siedzenia powinny mieć odpowiedni poziom miękkości, np. stosunkowo dobry jest model stosowany w autobusach Solaris.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

No więc pod względem wygody, odpada raczej wersja 3, czyli z matowym siedziskiem. Zaletą jej jest za to łatwiejsze czyszczenie, tylko pytanie czy ankietowanych będzie to bardziej obchodziło niż komfort jazdy. Po niechęci do obecnych szaro-żółtych siedzeń, widać, że nie.
Myślę, że może wygrać wersja tapicerowana (opcja 1).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Kpc21 pisze:No to trzeba zwracać uwagę w ankiecie, że ten model siedzenia ma same wady i w ogóle zastosować inny.

Ja np. zwróciłem uwagę na to, że siedzenia powinny mieć odpowiedni poziom miękkości, np. stosunkowo dobry jest model stosowany w autobusach Solaris.

Właśnie to też zrobiłem. Ciekawe tylko, czy też wezmą sobie ten czas i przeczytają te dodatkowe "4 zdania".. czy tylko zliczą te 3 opcje i będzie tak jak było.

W Solarisach jest originalny model "6MN" z "pianką 20".
W Volvach stosowali "6MV" tylko z tkaniną, ale moim zdaniem takie niewygodne też nie było. Ogólnie seria na "6" była najlepsza. Następca "8" jeszcze nie odsiedziałem tyle doświadczenia, by to ocenić.
A może to by było coś dla MPK? :Dhttp://ster.com.pl/index.php/pl/produkty/miejskie/4ma.html#konfigurator
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Graficzny pisze:Ciekawe tylko, czy też wezmą sobie ten czas i przeczytają te dodatkowe "4 zdania".. czy tylko zliczą te 3 opcje i będzie tak jak było.
Skoro proszą o dodatkowy komentarz, to miejmy nadzieję, że nie tylko po to, by rozstrzygnąć konkurs z nagrodami, ale też wezmą sobie to do serca i się zastanowią. Nie wszystko można zawrzeć w zaznaczeniu opcji.
A co sądzicie o kolorze nowych siedzeń? Bo w MPK przewinęły się już niebieskie, czerwone, szaro-żółte itd. siedzenia. W opcjach jest kolor czerwony. To przypadek, czy to już decyzja o kolorze? Osobiście najbardziej podobają mi się te niebieskie, nie tylko ze względu na miękkość. Uważam, że lepiej komponują się w stylistykę pojazdów MPK, niż pozostałe. Akcenty kolorystyczne (żółte i czerwone) na nich zawarte i logo przewoźnika, są lepsze niż jednokolorowe, zwykłe siedzenia. Można ewentualnie zastanowić się nad szczegółami grafiki, ale logo i akcenty miasta powinny się znaleźć na siedzeniach.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Możliwe, że wzieli specjalnie czerwony kolor, by pasażer mógł zwrócić uwage na nie i żeby się różniły od innych. Jednak czerwony kolor siedzeń za specjalnie nie pasuje do MPK. To taka druga Warszawa.

Może coś w tym kierunku?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Kolorystycznie na pewno już lepiej. Można trochę zmienić tą obecną grafikę na siedzeniach, nie tyle pod względem kolorystycznym, ale można uporządkować te loga (obecnie poobracane i porozrzucane) i troszeczkę dodać jeszcze akcentu żółtego i czerwonego. To taki szczegół. Tapicerka mogłaby być na całości siedzenia. Fajne te żółte uchwyty, które komponują się lepiej z niebieskim niż z szarym. Są też chyba lepsze niż te w Solarisach. Bardziej pasują do MPK i do reszty uchwytów/poręczy.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Formę i kształt tych wynalazków wymyślił jakiś bezmózg. Na tym nie da się siedzieć.

Wybór miedzy złym z gorszym.

Na datek nie ma opcji - żaden z powyższych.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez STUDI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Co do kształtu się zgadzam. Mogłyby być lepiej wyprofilowane. A te z tworzywa są w ogóle okropne.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Dlatego tendencja do siedzenia nr. 2 w moim załączniku. Profil tutaj jest podobniejszy do tych, które znamy z Solarisów.
Szkoda, że nie zostali po prostu przy siedzeniach od firmy astromal. One były najwygodniejsze.
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Post autor: LUAKAS22 »

Zauważcie, że kolor to chyba tylko pod konkurs, tak samo w Poznaniu był konkurs i również był taki sam zestaw czerwony jak u nas.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

MPK na swoim facebooku informuje, że na razie 50% głosów zostało oddanych na którąś z wersji, co może świadczyć już o faworycie. Myślę, że to może być opcja tapicerowana.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Wszystkie bublowate twory udające siedziska od jednego producenta? Jak można mówić o faworycie a tym bardziej wyborze?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

h

Post autor: Mat »

Faworyt i wybór, bo coś trzeba wybrać. Choć, zgadzam się, że z tym wyborem to mogłoby być lepiej. Pytanie, czy wezmą pod uwagę dodatkowe komentarze. Po coś one są i może nie tylko do konkursu. Choć nie wiem, czy na skutek opinii zamawialiby później np. inaczej wyprofilowane siedzenia niż te obecnie testowane?
Cały "konkurs i wybór" też jest prowizoryczny. Wiadomo, że głosy się rozłożą, ale wydaję mi się, że większość pasażerów myśli przede wszystkim o wygodzie siedzenia. Stąd moje przypuszczenia co do wygranej opcji i chyba każdy mógłby się tego spodziewać.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: h

Post autor: Graficzny »

Ja juź dawno wybrałem swój faworyt i do dziś nie żałuje tego. Obrazek
Wygoda między tym siedzeniem a tymi "MX" to dzień a noc!

Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

No i właśnie o tym mówiłem wcześniej. Te żółte uchwyty lepiej pasują do solarisowego siedzenia niż oryginalne Obrazek .
Brawo za pomysł i wykonanie Obrazek .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Muszę przyznać, że w tym typu siedzeń (6MS) żółty kolor trochę dziwnie wygląda, niż to sobię początkowo wyobrażałem. Conajmniej na tylnej części siedzenia.
W nowej generacji siedzeń (8MS), które są ciemniejsze, wygląda to zdecydowanie lepiej.

Małe porównanie:
Obrazek
(6MS)

http://infobus.pl/miniatura.php?adr=upload_module/B_baza_zdjec/2015-05/infobus_2015-05-20_73649/6.jpg&szer=754&wys=515
(Warszawski "8MU")
ODPOWIEDZ