Wi-Fi w pojazdach MPK

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

O! Co ciekawe wczoraj prezes UKE zwiększył prędkości publicznych otwartych sieci WiFi do 1 Mb/s. Będzie można naciskać MPK (a i może miasto), żeby sieci przyspieszyły? Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

kuba_bed pisze:I to dobro skończy się za nieco ponad rok :P ale jest o tyle niewygodne, że wymaga przepisania kodu a tutaj wystarczy kliknąć "akceptuję" :D Chociaż oba mają swoje plusy i minusy, ale trochę mogliby dopracować to WiFi.
To dobro od 3 lat już się kończy i skończyć się nie może.
Aero ma w ogóle bardzo dobry zasięg, czasami nawet lepszy niż BC.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Aero ma określony termin kiedy ma oferować darmowy net, zgodnie z umowami między operatorem a de facto państwem. Jeśli termin zostanie wydłużony ze względu na częstotliwość 2,6 GHz to super, jeśli częstotliwość zostanie odebrana to pewnie skończy się BDI. Wątpię, żeby przedsiębiorstwo, które z natury jest nastawione na zysk, oferowało coś za darmo Obrazek Reklamy nie będą tutaj raczej efektywną metodą odrobienia strat finansowych.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A oni wypełnili już w ogóle wszystkie wymogi, jakie postawiło im ministerstwo w przetargu? Coś kojarzę, że nie, choć mogę być w błędzie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Na pewno spełnili wymogi dotyczące częstotliwości 900 MHz, ale w przypadku 2600 podobno mają kilka lokalizacji, ale to jest nic do tego ile powinni zrobić, dlatego ten termin darmowego internetu został wydłużony kilka lat temu. Teraz nie wiadomo co z nimi zrobić, czyli walczyć o wydłużenie darmowego dostępu do internetu czy odebrać im zarezerwowane częstotliwości.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Dziś wracając do domu widziałem stojącego na pętli Szaniawskiego "garbacza". Może sam fakt garbacza na 82A nie jest niczym szczególnym, ale na drugich drzwiach była naklejka Free Wi-Fi Obrazek Naprawdę MPK założyło Wi-Fi w autobusach, które za tydzień-dwa pójdą na szrot Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_łódź, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jeśli masz na myśli 7000(A), to chyba jakiś błąd. Na poprzedniej podstronie masz wypisane pojazdy z Wi-Fi. Widziałeś taborowy tego autobusu?
Mateusz

EA-1 8-)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

To było Volvo 1246. Na drugich drzwiach (odskokowych) naklejka "Free Wi-Fi".
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Nalepkę można dla jaj odkleić, przykleić gdzie indziej....
Spróbowałeś skorzystać z tego WiFi?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Niestety, nie jechałem tym autobusem, tylko widziałem go stojącego na pętli (szedłem chodnikiem wzdłuż ul. Gajcego). Działania Wi-Fi nie miałbym jak sprawdzić, bo nie miałem przy sobie żadnej elektroniki poza starą Nokią C1.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Odnośnie tego 1246, faktycznie jest on oznakowany z zewnątrz i wewnątrz, jak autobus z Wi-Fi. Ale wydaję mi się, że to bardziej pomyłka z oznakowaniem, niż z "zamontowaniem" Wi-Fi. W każdym razie ja bym tam w nim Wi-Fi nie szukał Obrazek.
Mateusz

EA-1 8-)
suomi
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: wt 09:30, 24 cze 2014

Post autor: suomi »

a mnie na odcinku Maratońska Rondo RLL nie udało się połączyć z internetem, połączenie z ruterem niby jest ale internetu nie ma i wyskakuje napis brak polączenia z siecią i tak jest w każdym autobusie z free-wi fi
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Może jakiś ogólny błąd sieci, albo miałeś pecha do autobusów i jechałeś akurat tymi, gdzie coś szwankowało na łączach.
Mateusz

EA-1 8-)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Mnie zastanawia jak to jest, że zdarza się, że autobus nie ma sieci na 2,4 GHz, ale na 5 już tak albo jak to się dzieje, że (rzadko ale jednak) WiFi znika na jakiś czas i pojawia się po kilku minutach? Wtedy w ogóle nie znajduje sieci w eterze.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Wi-Fi w pojazdach MPK

Post autor: Intermodalny »

Ale odkop, no no...
Wpadłem tu tylko powiedzieć, że Conecto 1392 jeszcze jeździ z naklejką FREE WIFI. :roll:
ODPOWIEDZ