GT8 w MKT :D

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

O proszę - kolejną 'aferę' wymyślili?
Też mają się czego czepiać... Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Troche przeginaja, moze jakis maly protest by stworzyc lub zaproponowac protest firmom przewozowym z regionu przeciwko publikacjom w IE. Lub zaproponowanie kampani promujacej konkurencyjnym gazetom. Obstawiam ze w tym tygodiu oberwie sie PKSowi Lodz i TP. Tylko one w ostatnim czasie nie dostaly. Zastanwialbym sie czy jakis przewoznik niechce wejsc na rynek lodzki i nie szykuje sobie gruntu.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No tak - w Polsce wszystko możliwe, a takie przekręty to przede wszystkim Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Express czytam tylko od wielkiego święta , wolę czytać Dziennik bo w EI to jak się czyta takie artykuły to kojarzy mi się z brukowcami które nie mając dużęj liczby kupujących szukaja taniej sensacji.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Oj czepiają się - w końcu jak było napisane w artykule, że jesteśmy w Unii, więc mnie nie dziwi. Przyjadą jacyś turyści (może np. z Niemiec czy Austrii) i w razie niebezpieczeństwa napis będzie jak znalazł. Dokleić wewnątrz tylko po polsku, może też po angielsku. Obrazek
Na autobusach prywaciarzy i PKS-ów też są po niemiecku napisy, ale wg mnie są ważniejsze rzeczy od zdejmowania napisów obcojęzycznych w pojazdach - chociażby stan techniczny...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Markab poszedł nawet dalej - w niektórych autobusach są (a przynajmniej długo były) napisy w którymś skandynawskim! Obrazek
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Poprostu przewiduja przyszlosc:d skoro cala Polska wyjedzie do Skandynawii i dalej, to wkoncu tam miejsca braknie i oni do nas:)
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Express Ilustrowany Bliżej Ciebie 31 marca 2007 r. pisze:Kupią następne niemieckie tramwaje
Ozorkowianie
będą podróżować tramwajami 46 w lepszych warunkach. Międzygminna Komunikacja Tramwajowa, której głównym udziałowcem jest miasto Ozorków, zamierza w kwietniu sprowadzić z Niemiec kolejne cztery wagony przegubowe typu GT-8. Zastąpią one wyeksploatowane tramwaje produkcji chorzowskiego Konstalu. Niektóre z nich dawno już przekroczyły 30 lat.
Do tej pory MKT zakupiło za zachodnią granicą cztery wagony GT-8. To duże, bardzo pojemne tramwaje z podwójnym przegubem. Są co prawda także "emerytami", ale ich stan techniczny i wyposażenie są nieporównywalnie lepsze niż w ich polskich odpowiednikach.
- Te wagony kursują na trasie linii 46 od roku i opinię mamy o nich jak najlepszą - mówi Andrzej Grzelak, kierownik w MKT. - Nie mamy z nimi żandych problemów, są bezawaryjne, ciche, przestronne i nie trzęsą. To spowodowało, że sprowadzimy kolejne 4 wagony, a w przyszłości być może w ogóle przejdziemy na ten typ taboru.
MKT obsługuje wyłącznie linie 46 z Ozorkowa do Chocianowic. Każdego dnia na trasę wyjeżdża 14 wagonów. Żeby wszystkie z nich unowocześnić, potrzeba jeszcze 6 niemieckich tramwajów.
Bardzo dobra wiadomość (nawet bez większych błędów merytorycznych ;)).
To one w końcu mieszczą się na mijance przy Starym Rynku czy nie?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Na wycieccze ktos mowil, ze to beda GT6, bo dłuższe sa niepotrzebne.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ostatnio obserwowałem mijankę i myślę, że "na styk" przejdą.
luki
Czasem wpada
Posty: 79
Rejestracja: sob 00:43, 01 kwie 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: luki »

rkplodz pisze:ostatnio obserwowałem mijankę i myślę, że "na styk" przejdą.

Okazuje się, że nawet dwa Freiburgi się tam wyminą, co sprawdzono już w praniu. :)
"Tegoroczne" GT8 będą o kilka metrów krótsze, za to środkowy człon będzie low floor.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

Wiadomo kiedy mają się zjawić tegoroczne GT8 Obrazek Obrazek Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

o! Te! Tego bym się nie spodziewał - niskacze na 46 Obrazek
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Nowe GT-8N beda z Mannheim, a pierwsze dwa maja sie pojawic ZTCW gdzies w polowie kwietnia.

Aleksej
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Czy MKT ujendolici malowanie swoich nowych Fryburczyków i tych z Mannheim? A może zrobi tak jak TP?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Lepiej niech nie robią tak jak TP Obrazek
Obecne malowanie GT8, przybyłych z Niemiec - jest dobre.
Zobaczmy jak będzie z nowymi wagonami...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Mnie się całkiem podoba obecne tylko to zalepianie reklam czerwona folią zbytnio mi sie nie podoba Obrazek Bo jak by nie patrzeć na to są prześwity pod folią Obrazek
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

A ile tramwajów z Mannheim ma przyjechać do Łodzi? Jeśli rzeczywiście zagoszczą na łódzkich torach i Tramwaje Podmiejskie w końcu kupią jakieś używane wagony to Łódź przestanie być stopiątkową monokulturą. Pewnie będą podzielone zdania o tych zakupach. À propos, czy w TP coś się zmieni? Z tego co pamiętam mieli się rozglądać za tańszymi wagonami od M8S, ciekawe skąd i czy też dwukierunkowymi.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Sam sobie odpowiem. Wygląda na to, że siedem GT8 z członami niskopdłogowymi wkrótce zagości na łódzkich wąskich torach. Z pl.misc.transport.miejski:
taka rozmowa na tematy łódzkie i z forum niemieckojęzycznego: Er fährt heute Nacht nach Lodz...
ODPOWIEDZ