GT8 w MKT :D

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Raczej 8.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Przypuszczam, że nawet jak ujrzę taki wóz na 46, to nie do końca uwierzę w ten widok - że tak MKT się podniosło... I to jeszcze teraz niskie wozy Obrazek

Pozostaje pytanie - a co z TP Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Ile w dzień powszedni wyjeżdża tramwajów na linię 46? Innymi słowy, czy to będzie koniec osiemsettrójek w MKT?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

14 albo 16 bodaj.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Obrazek 8? Brzmi az nieprawdopodobnie. Pożijom - uwidim Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Liczac wg rozkladu to wychodzi 14 brygad.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

tak, ztcw 14.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Czyli istnieje możliwość, że w któryś weekend na trasie 46 nie pojawi się ani jedna 803-ka.

Ciekawe czy TP będzie zainteresowane zakupem/przejęciem zmodernizowanych 803-ek od MKT. I czy MKT będzie chciało kupić coś nowszego, np. M8(_NF)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

px33 pisze:Czyli istnieje możliwość, że w któryś weekend na trasie 46 nie pojawi się ani jedna 803-ka.

Istnieje mozliwosc, zeby w weekendy obsada skladala sie z samych Mannheimow ;)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Niestety chyba nie.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Niby czemu?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Luki potwierdza 6, nie 8 wagonów. To dość wiarygodne źródło, chociaż jak chyba każdy wolałbym żeby tym razem się mylił Obrazek
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Dobre i to. Wygląda na to, że zajadą do Łodzi dosłownie na dniach. Swoją drogą szkoda że MPK nie zastąpi części 805Na "helmutami"...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tu już miałbym wątpliwości, czy warto (zwłaszcza, jeśli przez helmuty rozumieć generację GTx).
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Sugestię dotyczącą wysłania Trumien na Brus potraktuję sceptycznie - one nie są w lepszym stanie od wagonów TP, przynajmniej od strony pasażera.
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Nie mówię o wysyłaniu "trumien" na Brus. Co do niemieckich wagonów - słyszałeś może jakieś narzekania ze strony np. krakowskich pasażerów? Tam jeździ sporo niemieckich i austriackich wagonów. Sam byłem mile zaskoczony kiedy kilka lat temu po raz pierwszy jechałem GT6 - ogromna różnica w komforcie jazdy w porównaniu z konstalowskimi wagonami. Zdaje się że ich awaryjność też jest znacznie mniejsza, chociaż z drugiej strony Polak potrafi Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

px33 pisze: Ciekawe czy TP będzie zainteresowane zakupem/przejęciem zmodernizowanych 803-ek od MKT.

O to mi chodziło
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Kazik pisze:
px33 pisze: Ciekawe czy TP będzie zainteresowane zakupem/przejęciem zmodernizowanych 803-ek od MKT.

O to mi chodziło

W takim razie zwracam honor.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Nordland pisze:Co do niemieckich wagonów - słyszałeś może jakieś narzekania ze strony np. krakowskich pasażerów?

Na kazdym forum nt. komunikacji w krakowie sa narzekania na helmuty :) Ale ja nie mialbym nic przeciwko helmutom w Lodzi, a juz najchetniej bym widzial M8S-NF.

Aleksej
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Aleksej pisze: Na kazdym forum nt. komunikacji w krakowie sa narzekania na helmuty :) Ale ja nie mialbym nic przeciwko helmutom w Lodzi, a juz najchetniej bym widzial M8S-NF.

Aleksej

I tego właśnie nie potrafię zrozumieć. Nie twierdzę, że używane tramwaje z Niemiec to samo dobro ;) ale ilekroć podróżuję krakowskim helmutem czy wiedeńczykiem to widzę, że ich konstruktorzy bardziej myśleli o pasażerach niż projektancji osiemsetpiątek. Cicho zamykąjce się drzwi, przemyślany układ poręczy, cichy napęd (ach ten osiemsetpiątkowy nawiew), zdaje się, że ciut niższa podłoga i te wszystkie drobiazgi jak na przykład przemyślane okucia okien, przyciski do otwierania drzwi. Nawet jak taki tramwaj przejeżdża przez krzyżaki to wydaje mi się, że ciszej niż produkt z Konstalu. To wszystko są subiektywne opinie i na pewno ktoś się znajdzie kto powie, że można modernizować łodzkie osiemsetpiątki ale jak patrzę nawet na najnowsze łódzkie bulwy to wciąż są one dla mnie takie zgrzebne i prymitywne.
ODPOWIEDZ