Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kafar »

Tornistry zostawiają na dachu i się mieszczą ;)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

Vero ma wyższą ładowność ludu, niż nominalna podana przez producenta. Na 62 za czasów podziału linii nadpodaż to była normalka i wszyscy się mieścili, choć potem wysiadając całe ciało bolało, bo jak kiszone ogóry się jechało ;)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: STUDI »

Oj tam, rozdawać wrotki i doczepić sznurek. Problem z głowy.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kuba_łódź »

W sezonie zimowym sanki i na nieodśnieżanych łódzkich drogach dzieciaczki będą miały atrakcje przed szkołą ;) Zresztą, to jest typowe wygaszanie popytu - przed reformą Feliksin miał linię dojeżdżającą na Widzew (bezpośredni dojazd chociażby do XXXII LO i miliona podstawówek w okolicy) obsługiwaną solówkami, teraz został ogryzek jadący aż na Janów obsługiwany tymi małymi, awaryjnymi złomami. Mając pecha, można przyjechać na Janów akurat w samym środku zatrzymania ruchu tramwajów, czyli w rejony Ronda Inwalidów nie ma czym dojechać (chyba że 80 albo 96 ze spacerkiem z Ronda Sybiraków). Zapewne każdy, kto mógł, dawno przesiadł się do samochodu, jeszcze bardziej zapychając już zakorkowaną Rokicińską.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Post autor: nowy1212 »

Czy M8CN będą przypsiane do jakiejś linii? Jest już ich tyle, ze na pewno gdzieś wyszedłby co drugi kurs z niską podłogą.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

TramMomentyStudenta pisze: Jeśli chodzi o M8CN. Ponoć 17 dalej ma brać tylko z ET-2 (przynajmniej tak czytam rozkłady jazdy, komplet 12 brygad z Chocianowic). Więc jest jakaś szansa, że na 4-5 brygad będzie jeździło M8C(N). Zdecydowanie na pewno nie będzie to komplet, tym bardziej, że nawet w tej wersji do pl. Wolności, choć jeździła na większości brygad M8C(N), to pojawiały się 805-ki w wersji na ogół zbulwionej. Też jestem ciekaw, gdzie wyślą resztę. Biorę w ciemno, że trochę brygad dostanie 14 i/lub 2.
Dzisiaj:
3 M8CN na 15
2 M8CN na 14
3 M8C na 14

17 same Konstale ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Post autor: nowy1212 »

Co za bezsens...
Byłoby 6 M8CN I już co 24min na 15 czy 17 by była niska podłoga
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Też mnie ta 14 zaskoczyła. WZ ma więcej niż 50% kursów niskich. No okej Dąbrowa nie ma, ale 15/17 jest idealna na M8CN.

Ja jeszcze spróbowałbym puścić je na 1 lub 5, ale tylko w robocze. Jest tyle opcji, to jak zwykle 14, która za 2 lata będzie full niska...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jeszcze fajnie by było je wrzucić na 13,której trasa jest w znacznej mierze pozbawiona niskiej podłogi
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jordi pisze:
TramMomentyStudenta pisze: Jeśli chodzi o M8CN. Ponoć 17 dalej ma brać tylko z ET-2 (przynajmniej tak czytam rozkłady jazdy, komplet 12 brygad z Chocianowic). Więc jest jakaś szansa, że na 4-5 brygad będzie jeździło M8C(N). Zdecydowanie na pewno nie będzie to komplet, tym bardziej, że nawet w tej wersji do pl. Wolności, choć jeździła na większości brygad M8C(N), to pojawiały się 805-ki w wersji na ogół zbulwionej. Też jestem ciekaw, gdzie wyślą resztę. Biorę w ciemno, że trochę brygad dostanie 14 i/lub 2.
Dzisiaj:
3 M8CN na 15
2 M8CN na 14
3 M8C na 14

17 same Konstale ;)
Faktycznie. Na 15 był m.in. #2797. Na 17 "tylko" trzy Woltany.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re:

Post autor: nowy1212 »

px33 pisze:Jeszcze fajnie by było je wrzucić na 13,której trasa jest w znacznej mierze pozbawiona niskiej podłogi
Też. Generalnie nie jest to aż tak ważne czy to będzie 1,5,13,15 czy 17. Wazne jest to by przypisać je do jakiejś linii tak by ktos miał z tego jakąs korzyść.
A znając życie wszystko rozbija się o to, że ZDiT nie wymaga, a MPK nie zależy, bo nic z tego nie ma.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Halo. Od dłuższego czasu piątki mają cały tabor z ET-1. Jak ma się na nią wziąć wagony M8C(N)? Chyba dopiero, jak przywiozą Swingi dla 14.
Ktoś się orientuje, jak stoi sprawa z egzemplarzem NF6D? Gdzieś jeździ, czy sobie stoi w zajezdni i nikt jej nie tyka?
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kafar »

Od jakiegoś czasu już jeździ, było pisane na forum zdaje się.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:Halo. Od dłuższego czasu piątki mają cały tabor z ET-1. Jak ma się na nią wziąć wagony M8C(N)?
Normalnie, zamieniając na linie z jakąś inną zajezdnią...

Czy użytkowników tego forum opanował już niedasizm rodem ze ZDiT-u czy MPK? To jest chyba zaraźliwe...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Mozna by 5 (ET1) z 13 zamienić (ET2). To jest 12 vs 13 składów, a 5 i tak ma blizej do ET2, a 13 do ET1.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: eDragon55 »

Nie zaszkodziłaby mieszana obsługa na liniach 5 i 13. To też miałoby swoje zalety zwłaszcza dla linii 13, której kursy zjazdowe nie dojeżdżają do centrum co jest przydatne późnym wieczorem.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

kafar pisze:Od jakiegoś czasu już jeździ, było pisane na forum zdaje się.
Przepraszam, ale to nie jest odpowiedź na pytanie. Chodzi o to, czy NF6D jeździ teraz (tzn. wczoraj, dzisiaj), nie miesiąc temu, nie dwa i nie trzy. Pewnie nie ma jej już na 14 z racji obstawy M8C(N). I o to pytam.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Trudno powiedzieć bo ostatnio nie pokazywał się w systemie nawet jak był na mieście. W każdym razie w zeszłym tygodniu nie wyjeżdżał

Dzisiaj też go nie ma bo na 14 jest konstal z ET1. Za to jeżdżą tam same M8CN, na 15 są ze 2 zwykłe. Cóż za przewidywalność...
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kafar »

TramMomentyStudenta pisze:Przepraszam, ale to nie jest odpowiedź na pytanie.
"Gdzieś jeździ (...)?"
"Od jakiegoś czasu już jeździ"
To ja chyba kiepski z polskiego jestem, jeśli to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie. Zadajesz nieprecyzyjne pytanie, a potem się burzysz że dostajesz ogólną odpowiedź i następnie piszesz o co dokładnie Ci chodziło. Jesteś studentem czy gimnazjalistą?
Moja odpowiedź bazowała na tym poście:
http://buslodz.pl/forum/viewtopic.php?p ... f3#p188408
Widziałem że wrócił więc napisałem, ale teraz spostrzegłem że nie ma podanych późniejszych postów, co wskazuje że chyba jednak nie jeździ. W sumie mogłeś to sprawdzić sam albo napisać we wspomnianym temacie, ja odpisałem na szybko bo chciałem pomóc, a masz jeszcze pretensje.
Swoją drogą gdzieś mi mignęło że ma teraz jeździć na 12. Może ktoś to potwierdzić lub zanegować?
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

W zeszłym tygodniu NF6D był parę razy na 14. Chyba w piątek już go nie widziałem. Tak to jeździł.
ODPOWIEDZ