Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

^^Czyli znowu źle, bo jeden powinien być wg rozkładu. Ehh MPK...
WykoxPL
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw 21:31, 18 lut 2016
Lokalizacja: Łódź

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: WykoxPL »

^^
^^
Dziś widziałem 1201 na linii 18, jadący ul. Narutowicza (niestety nie pamiętam godziny, 3 razy tamtędy dziś przejeżdżałem, a dwa razy za Cityrunnerem).
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Ile GT8N jeździ na linii 4? Wszystkie w miarę możliwości czy cześć stoi sobie w zajezdni?
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Kiedy był szósty? O ile dobrze myślę, to ok. 13:30 było pięć Citków w systemie.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

nowy1212 pisze:Ile GT8N jeździ na linii 4? Wszystkie w miarę możliwości czy cześć stoi sobie w zajezdni?
Dzisiaj na 4 było 5 brygad GT8N i 1 GT6 #1075.

Oczywiście NIEDASIE dać chociaż 4 wagonów GT8N na linię 15.

Na 12 było dzisiaj 5 Citków.
Pozdrawiam - Marek
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kuba_łódź »

Do GT8N trzeba zamontować wyświetlacze, bo teraz mają wyklejone 4 na stałe. Ewentualnie jakoś dostosować do dykt z Konstali.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

No warto by było, ale skoro prezes MPK mówił, ze na żyletki to bez sensu...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

A one nie mają mieć dorobionych filmów?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Dwa razy sprawdzałem o różnych godzinach i dwa razy dam sobie głowę uciąć, że widziałem sześć CR.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

To naprawdę nie są jakieś rzeczy nie do przeskoczenia naniesienie na GT8N oznaczenia "15".
Skoro można wykleić na stałe "4" to można w połowie wozów odlepić i nalepić "15". To jest najmniej skomplikowane ale także poprawki na filmach "zalepienie 46" czy zostosowanie do kwadratów to też jest wykonalne.

Jest tylko jedno: Trzeba chcieć.
Pozdrawiam - Marek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

GT8N maja przecież filmy i z boku zwykle normalne mocowanie do tablic. Kiedyś te filmy były nawet automatyczne no ale...
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

nowy1212 pisze:
mig pisze: 15 i 17 nigdy nie miały wspólnych obiegów. Nieregularność kursów niskopodłogowych wymuszona była przez podział na dwie zajezdnie.

No to nie rozumiem. To nie można tak zmienić podziału na dwie zajezdnie by 15 była w całości obsługiwana przez ET2?

Względem stanu przed zmianami należałoby 5 brygad 15 z ET1 zamienić z 5 brygadami z ET2. No przecież coś by sie znalazło co w miarę sensownie wyszłoby pod względem odległości do zajezdni sensownie tak by nie podnosić kosztów.
Pewnie można było, jednakże w MPK nigdy nie widziałem większej logiki w dysponowaniu taborem... Najlepszymi przykładami jest wysyłanie starych, awaryjnych wozów na linie nocne, wysyłanie na linie starych Volvo w upalne weekendy czy swego czasu wysokiej podłogi w weekendy, wyjazdy z Telefonicznej na Kurczaki i odwrotnie - zjazdy z Kurczaków na Telefoniczną (p. linie 5 i 11A).
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Czyli widać ZDiT zawala sprawę że nie stawia wymagań MPK. A jeśli tych wymagam stawiać nie mogą to też ich wina ze taka umowę podpisali.
Bo tu widać nie dba się o komfort pasażera.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Ale taka 5 jedzie cały czas po swojej trasie, zjeżdżając/wyjeżdżając do/z zajezdni. Jakby 5 była z ET-2, to miałaby z Kurczaków bliżej do zajezdni, ale nie jechałaby po trasie.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Spokojnie, składy z ET-2 na 5 to tylko kwestia czasu. Jak 14 dostanie skompletowane Swingi, to można zacząć na poważnie myśleć o przetasowaniach taborowych. Pierwszą linią do obsady składów z Chociek jest 5. Może nawet dostać komplet, jak tylko jakaś jeszcze linia "ukradnie" wagony z ET-1 - np. 6, 8 lub 17. (W ogóle po co 8 ma aż tyle składów z ET-2? Przecież to beznadziejne marnowanie wozokm! Dodam, że dawniej miała komplet z ET-1)
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Według mnie to 8 cała z ET-1 powinna być, 2 i 3 z ET-2 (może bliżej dostaw z TDŁ). Reszta to w sumie nie wiem. Może 5 i 6 komplet z ET-2 (tożsame przypadki w sumie), 17 na Telefoniczną, a 15 na Chocianowice. Wtedy mogłyby jeździć wszystkie M8CN na 15 (po remoncie na Stokach).
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

17 to nawet nie ma mowy, żeby wszystkie składy były z Telefki (może być połowa) i powinny być dwie brygady M8CNa (aby zapewnić bezprzesiadkowe dostanie się z Rudej do okolic WAM-u), 15 też nie komplet z Chocianowic, ale powinno być jak najwięcej M8CNów i w miarę możliwości w późniejszych latach też NF6D. W zasadzie widzę to tak, że w 2022 roku na trasie Kurczaki-Telefoniczna będą same niskie na 15. Awaryjnie mogą być nawet Citki, jak zrobią plac Wolności.
Ale lepszym miejscem do pisania o obsadzie linii w przyszłości są Nasze wyobrażenia. Odsyłam do niego na przyszłość.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Wojtek94 »

TramMomentyStudenta pisze:17 to nawet nie ma mowy, żeby wszystkie składy były z Telefki (może być połowa) i powinny być dwie brygady M8CNa (aby zapewnić bezprzesiadkowe dostanie się z Rudej do okolic WAM-u), 15 też nie komplet z Chocianowic, ale powinno być jak najwięcej M8CNów i w miarę możliwości w późniejszych latach też NF6D. W zasadzie widzę to tak, że w 2022 roku na trasie Kurczaki-Telefoniczna będą same niskie na 15. Awaryjnie mogą być nawet Citki, jak zrobią plac Wolności.
Ale lepszym miejscem do pisania o obsadzie linii w przyszłości są Nasze wyobrażenia. Odsyłam do niego na przyszłość.
Z Rudy się można dostać ;)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Teraz tak, bo jest tych M8CNów aż nadto, ale patrzę przyszłościowo, w kontekście przywrócenia kiedyś do obsady tych wagonów na 15, że jednak dwa składy tego typu powinny dalej jeździć na 17.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Wojtek94 »

Chodzi o złą pisownię nazw osiedli kolejny raz. Nie Rudej tylko Rudy.
ODPOWIEDZ