Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

nowy1212 pisze:
Marecky pisze: MPK kocha Konstale a wielu motorniczych sobie nie wyobraża chwili gdy tego już nie będzie.
Ale to motorniczowie wola jeździć Konstalem niż nową Pesą? Czy też mówią jedno (sentyment), ale wola jednak nowymi jeździć?


Powiem tak... Znam osoboście 3 motorniczych z Telefki i każdy z nich gardzi Pesami/Citkami a na używańce z Niemiec to nawet nie spojrzą. Z tego co mówią to wielu tak samo myśli. "Konstal ma dużą kabinę i jest gdzie termos z herbatą postawić" cytat dosłowny.
Pozdrawiam - Marek
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

No to może w przetargach należy takie rzeczy wziąć pod uwagę?
Choc mnie zastanawia co ci motorniczowie mówią latem gdy jada Konstalem. Też tacy zachwyceni? Bo temperatura na pewno niska nie jest.


Swoją droga to dziwne jest, bo normalnie to ludzie jednak wolą jeździć nowym samochodem niż starym, bo jest cichszy, ma klimatyzację, systemy wspomagania itp. To widać z tramwajami jest inaczej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

I zimą też pewnie najcieplej nie jest.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

Dzisiaj na linii 12 nie ma ani jednego Cityrunnera.
TO JEST DNO!!!
Osoba odpowiedzialna za obsadę powinna wylecieć z hukiem w pakiecie z urzędnikami którzy nie mają kontroli nad zaistniałą sytuacją.
Pozdrawiam - Marek
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Ale nie wylecą, bo nikogo to nie obchodzi. Zbiorkom to usługa socjalna, więc niby czemu ma być zapewniony odpowiedni standard?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

Marecky pisze:Mig czy będą po skorygowaniu peronów zmiany taboru w obsłudze linii 15? Czy są plany testów #1751 na jakiejś następnej linii?
1. Taki jest plan. Obecną sytuację należy traktować jako przejściową.
2. Nic nie wiem na ten temat, wiem jedynie, że obecnie przebywa na Tramwajowej.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:Ale nie wylecą, bo nikogo to nie obchodzi. Zbiorkom to usługa socjalna, więc niby czemu ma być zapewniony odpowiedni standard?
A temu, że pasażerowie też czytają rozkłady jazdy i jak są gwarantowane kursy niskopodłogowe, to Konstal na takim kursie powinien się pojawić wyłącznie! w stricte kryzysowej sytuacji. Lżejący nade wszystko mrozek to żadna wymówka.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mateeusz »

Marecky pisze:Dzisiaj na linii 12 nie ma ani jednego Cityrunnera.
Jakiś chyba jest, około 14:25 na Kopernika przy Łąkowej śmignął jakiś w kierunku Stoków. ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

TramMomentyStudenta pisze: A temu, że pasażerowie też czytają rozkłady jazdy i jak są gwarantowane kursy niskopodłogowe, to Konstal na takim kursie powinien się pojawić wyłącznie! w stricte kryzysowej sytuacji. Lżejący nade wszystko mrozek to żadna wymówka.
No czytają i co z tego? Są niezadowoleni, ale przecież to usługa socjalna to jak im nie odpowiada to trudno. Mogli kupić samochód, a jak są biedni to cóż...
Poza tym problem z CRami na 12 czy z NF6D/M8CN na 14 to standard i co widziałeś gdzieś na FB by ktoś się na to skarżył? Dziennikarze zajęli się tym tematem, opozycja coś robi? Nie, bo nikogo to nie obchodzi, w końcu to usługa socjalna. Tramwaj jest? Jest. Niech sie ludzie cieszą, ze coś w ogóle jeździ.

Żeby nie było ja tak nie uważam, ale szukam sensownego wytłumaczenia dla takiego stanu rzeczy i moim zdaniem jedyne sensowne tłumaczenie, które mi przychodzi do głowy to właśnie takie, ze zbiorkom to usługa socjalna.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

nowy1212 pisze:
TramMomentyStudenta pisze: A temu, że pasażerowie też czytają rozkłady jazdy i jak są gwarantowane kursy niskopodłogowe, to Konstal na takim kursie powinien się pojawić wyłącznie! w stricte kryzysowej sytuacji. Lżejący nade wszystko mrozek to żadna wymówka.
No czytają i co z tego? Są niezadowoleni, ale przecież to usługa socjalna to jak im nie odpowiada to trudno. Mogli kupić samochód, a jak są biedni to cóż...
Poza tym problem z CRami na 12 czy z NF6D/M8CN na 14 to standard i co widziałeś gdzieś na FB by ktoś się na to skarżył? Dziennikarze zajęli się tym tematem, opozycja coś robi? Nie, bo nikogo to nie obchodzi, w końcu to usługa socjalna. Tramwaj jest? Jest. Niech sie ludzie cieszą, ze coś w ogóle jeździ.

Żeby nie było ja tak nie uważam, ale szukam sensownego wytłumaczenia dla takiego stanu rzeczy i moim zdaniem jedyne sensowne tłumaczenie, które mi przychodzi do głowy to właśnie takie, ze zbiorkom to usługa socjalna.

B. dobrze opisałeś podejście urzędników i MPK do sprawy zapewniania najwyższej jakości zbiorkomu na ile pozwala zasób taborowy.
Więc sorry ale niech potem się Bużałki i Sobieraje nie ośmieszają w wywiadach zabiegając by więcej ludzi wybierało zbiorkom. Robicie wszystko by tak się nie stało i u mnie tracicie całkiem resztki wiarygodności.
Pozdrawiam - Marek
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

mateeusz pisze:
Marecky pisze:Dzisiaj na linii 12 nie ma ani jednego Cityrunnera.
Jakiś chyba jest, około 14:25 na Kopernika przy Łąkowej śmignął jakiś w kierunku Stoków. ;)

W systemie wyświetla się 7 brygad a każda z nich to 2x805 także coś tu nie gra.
Pozdrawiam - Marek
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mateeusz »

Może któryś Citek ma sterownik z 805? Numeru taborowego nie widziałem, ale był to egzemplarz po remoncie.

Edit: Z tego co widzę chyba brakuje jednej brygady w systemie - kurs ze Stoków z 17:20 odjechał planowo, a następna 12 jest w drodze na Stoki i nie zdąży na 17:40. Jeśli dobrze wyliczyłem to jest właśnie ta brygada, którą widziałem. Jeszcze dla pewności o 18:02 można zerknąć na kamerce Toi z dworca Fabrycznego. ;)

Edit2:
Obrazek
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

mateeusz pisze:Może któryś Citek ma sterownik z 805? Numeru taborowego nie widziałem, ale był to egzemplarz po remoncie.

Edit: Z tego co widzę chyba brakuje jednej brygady w systemie - kurs ze Stoków z 17:20 odjechał planowo, a następna 12 jest w drodze na Stoki i nie zdąży na 17:40. Jeśli dobrze wyliczyłem to jest właśnie ta brygada, którą widziałem. Jeszcze dla pewności o 18:02 można zerknąć na kamerce Toi z dworca Fabrycznego. ;)

Edit2:
Obrazek

Pewnie się nie wyświetla w systemie co i tak nie zmienia faktu że powinny być na 12 w weekend wyłącznie Cityrunnery a jest zaledwie jeden. Uważam to za gruby skandal! Może by radny Domaszewicz zainteresował się tą skandaliczną sprawą?
Pozdrawiam - Marek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

Marecky pisze:B. dobrze opisałeś podejście urzędników i MPK do sprawy zapewniania najwyższej jakości zbiorkomu na ile pozwala zasób taborowy.
Więc sorry ale niech potem się Bużałki i Sobieraje nie ośmieszają w wywiadach zabiegając by więcej ludzi wybierało zbiorkom. Robicie wszystko by tak się nie stało i u mnie tracicie całkiem resztki wiarygodności.
Co to znaczy "robicie"? Bużałek ma co prawda konto na tym forum, ale dawno już nie widziałem, by się tu wypowiadał.

A Sobieraja trudno oceniać, bo dopiero co zaczął piastować swoje stanowisko.

Są tu pracownicy MPK - ale znów, co może szeregowy pracownik typu kierowca czy motorniczy? To, że sam będzie pamiętał, by np. zamykać drzwi w tramwaju, który prowadzi, po zakończeniu wymiany pasażerów, czy że nie będzie psioczył na nowoczesny tabor, nie sprawi, że cała reszta pracowników zacznie go naśladować.

Ale to wszystko pokazuje raczej, że Urząd Miasta to jest machina, w której siła oddziaływania jednej osoby jest niewielka. Nawet, jeśli jest dyrektorem jakiegoś wydziału czy zarządu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

Co to znaczy "robicie"? Bużałek ma co prawda konto na tym forum, ale dawno już nie widziałem, by się tu wypowiadał.

Moje słowa były skierowane do p. Bużałka, p. Sobieraja oraz urzędników ZDIT mających tu konto lub czytających forum. Jak ktoś z normalnych userów poczuł się adresatem to sorry. Myślałem że kontekst jest jasny.

A Sobieraja trudno oceniać, bo dopiero co zaczął piastować swoje stanowisko.

Nie kupuję tego usprawiedliwienia!

Czyli co, potrzeba być dyrektorem co najmniej rok albo więcej żeby wymusić na przewoźniku zapewnienie komfortu pasażerom i realizację zapisów rozkładu jazdy m.in. przewidującego pełną obsadę 12 w niedzielę na niskiej podłodze???? No nie żartujmy sobie. Powinna być odważna interwencja w postaci telefonu wykonanego w niedzielę przez zleceniodawcę tj. ZDiT (Sobieraj) do MPK (Papierski) i danie czasu operacyjnego 2 godziny by wszystkie brygady zostały podmienione co nie jest problemem bo zajezdnia jest na trasie 12 i wezwanie na rozmowę na poniedziałek na rano z kierownikiem zajezdni Telefoniczna do złożenia wyjaśnień. Jeśli Sobieraj chce zmieniać komunikację miejską naprawdę a nie tylko o tym opowiadać to niech zacznie w imieniu miasta egzekwować na MPK to do czego jest zobowiązane.
Ale to wszystko pokazuje raczej, że Urząd Miasta to jest machina, w której siła oddziaływania jednej osoby jest niewielka. Nawet, jeśli jest dyrektorem jakiegoś wydziału czy zarządu.

Dlatego bym oczekiwał żeby v-ce dyr. ZDiT który stawia na zbiorkom miał odwagę powalczyć z tą komuną!
Pozdrawiam - Marek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

Marecky pisze:Powinna być odważna interwencja w postaci telefonu wykonanego w niedzielę przez zleceniodawcę tj. ZDiT (Sobieraj) do MPK (Papierski) i danie czasu operacyjnego 2 godziny by wszystkie brygady zostały podmienione co nie jest problemem bo zajezdnia jest na trasie 12 i wezwanie na rozmowę na poniedziałek na rano z kierownikiem zajezdni Telefoniczna do złożenia wyjaśnień.
Ale podobno według umowy z MPK (którą zawarł ktoś inny, niż p. Sobieraj) MPK może sobie jeździć, czym chce i jest bezkarne.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

Dokładnie. MPK ma umowę i nie da się jej zmienić bez renegocjacji, do której oczywistym jest, że MPK dążyć nie chce. I to nie tylko władze MPK, ale i związki zawodowe.

Może do patologii w stylu Kielc nam daleko, ale niestety MPK ma u nas sporo przywilejów i zwłaszcza leśne dziadki z związków zawodowych nie odpuszczą ich tak łatwo...

A obwinianie Sobieraja o to jest jednak nieporozumieniem, bo ta niekorzystna dla miasta umowa została podpisana kilka miesięcy zanim on się pojawił i to bodaj do 2027. Co on może wobec dobrze spisanej, podpisanej umowy zgodnie z prawem zrobić? Wychodzi na to, że niewiele niestety...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

Warto tu jednak zaznaczyć, że MPK jest własnością miasta, więc nie jest tak, że miasto nie ma żadnego wpływu na działalność tej firmy.

Tyle, że niekoniecznie wpływ na to ma akurat Sobieraj.

Inna kwestia, że tak naprawdę nikt (może poza samym Sobierajem, no i pracownikami ZDiT, którzy mają do niej dostęp) nie wie, co w tej umowie tak naprawdę jest napisane. Jeżdżenie innym pojazdem, niż określony w rozkładzie, to w sumie jest nierealizowanie rozkładu jazdy i dziwne mi się wydaje, że nie da się z tym nic zrobić.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Ten Citek którego nie ma w systemie to 1201 po remoncie.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

Kpc21 pisze:Warto tu jednak zaznaczyć, że MPK jest własnością miasta, więc nie jest tak, że miasto nie ma żadnego wpływu na działalność tej firmy.

Tyle, że niekoniecznie wpływ na to ma akurat Sobieraj.
Ogólnie ja uważam, że Papierski niestety nie jest zbyt dobrym prezesem. Lawiruje między związkami, a HZ żeby zadowolić obie strony zapominając, że jest 3 strona - pasażerowie...
ODPOWIEDZ