Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
kamlox
Czasem wpada
Posty: 66
Rejestracja: pn 15:54, 19 lis 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kamlox »

Od przyszłego tygodnia M8C znikają z linii 14. Prawdopodobnie przejdą na 17
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nie lepiej na 15? Chyba na Telefonicznej nie ma takich ograniczeń, żeby nie mógł M8C przejechać, w przeciwieństwie do M8CNa? A tak a propos, wiadomo już, jak to będzie z rozwiązaniem problemu Telefonicznej? Bo ten problem wije się już od czasu skierowania 15 na Stoki, a kurde, mamy już kwiecień i ładną pogodę do dyspozycji aż do 20.04.!!!
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Podobno 17 ma isc do ET2 w całości, czyli by wynikało, ze wbrew temu co niektórzy pisali da się skierować 17 w całości do ET2. Zobaczymy.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

W robocze ma być pewny kurs niski co 24min, niestety w weekendy podobno będą 2 składy Konstali :/

A jest akurat tyle M8CN, że dałoby się w weekendy wstawić 100% "czerwony" rozkład 17...

Ja to nawet przyzwyczaiłem się do tych składów na 17 i będę płakać jak pójdą na te Stoki, gdzie jedna linia co 12 to marnotrawstwo, a są 2 :(
Ostatnio zmieniony czw 21:37, 05 kwie 2018 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Jordi pisze:W robocze ma być pewny kurs niski co 24min
No i wreszcie norma w tygodniu na 17. Najlepsze ejst to, ze jak o tym psiałem od początu to niektórzy na ŁFK pisali, ze to nie ma sensu. Widac ktoś dostrzegł sens. Brawo!
, niestety w weekendy podobno będą 2 składy Konstali :/
A jest akurat tyle M8CN, że dałoby się w weekendy wstawić 100% "czerwony" rozkład 17...
W ostateczności 2 GT8N dać - one i tak na 4 nie sa generalnie oznaczone, wiec tak jakby ich nie było.
Ja to nawet przyzwyczaiłem się do tych składów na 17 i będę płakać jak pójdą na te Stoki, gdzie jedna linia co 12 to marnotrawstwo, a są 2 :(
Tu raczej kwestia Kurczaków, a Kurczaki potrzebują niskaczy.
Ostatnio zmieniony czw 21:48, 05 kwie 2018 przez nowy1212, łącznie zmieniany 1 raz.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:Podobno 17 ma isc do ET2 w całości, czyli by wynikało, ze wbrew temu co niektórzy pisali da się skierować 17 w całości do ET2. Zobaczymy.
Nie wbrew temu, tylko raczej była to swego czasu norma, i to aż do 3 lutego. Choć obsada obecnie w powszednie jest całkiem niezła, to fajnie byłoby zobaczyć najnowsze Woltany na 17, a tego najprawdopodobniej jeszcze nie było. :) A tak całkiem serio, to w weekendy można zostawić obsadę mieszaną, dlatego, że po skierowaniu w całości 17 na ET-2 także w weekend, na Telefonicznej będą nadmiary. A tam nie ma co oszczędzać taboru, bo starsze Swingi powinny iść na tę 12, i wtedy zostanie sporo Konstali, które przecież na 17 mogłyby skoczyć. Jeżeli myśleć o full-chocianowickiej 17, to raczej tylko w robocze. ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

TramMomentyStudenta pisze: Nie wbrew temu, tylko raczej była to swego czasu norma, i to aż do 3 lutego.
No tak tylko jak ja proponowałem takie coś to odpowiedź była niedasie, widać więc że nie ma co się przywiązywać do stanu obecnego, bo wszystko można zmienić.
A tam nie ma co oszczędzać taboru, bo starsze Swingi powinny iść na tę 12,
No własnie powinny, ale są problemy skoro Konstal potrafi wyjechać... To też jest paranoja.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kuba_łódź »

Nie ruszać mi GT8N z 4, jeżdżę tą linią ostatnio prawie codziennie ;) Nie ma nic jazda rano z Fabrycznego na Dąbrowę komfortowym i cieplutkim Duewagiem ;)

Tak zacząłem się zastanawiać, czy te wyjazdy Konstali na 12 w weekendy nie są spowodowane tym, że zbyt mało motorniczych jest przeszkolonych na Swingi... bo chyba po ich zakupie nie zostali od razu przeszkoleni wszyscy prowadzący z Telefonicznej ?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Tak mogło być w marcu ale kwietniowy grafik był już układany z pełną świadomością tego, że Swing to najbardziej odpowiedni tabor na 12 w weekendy. Wiem że planowanie jest ciężkie ale jeśli brakowało motorniczych to może trzeba było ich w marcu doszkolić (albo zaplanować im na początku kwietnia "szkoleniowe" służby na 10 z innym motorniczym - wtedy od drugiego tygodnia układanie planów stałoby się dużo prostsze).
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

kuba_łódź pisze:Nie ruszać mi GT8N z 4, jeżdżę tą linią ostatnio prawie codziennie ;) Nie ma nic jazda rano z Fabrycznego na Dąbrowę komfortowym i cieplutkim Duewagiem ;)
No tak ale brak 2 GT8N i tak wiele na 4 nie zmieni, bo nie sa oznaczone w rozkładzie.
Bo od pon do pt to 17 da radę z samymi M8CN, więc 4 nie tzreba nic zabierać. Jedynie o soboty chodzi.
Ja się w ogóle zastanawiam - na 4 potrzeba 13, brygad, a jest 10 GT8N. Nie można ułożyć i oznaczyć równego taktu 24min dla niskiej podłogi? Od razu lepiej by było.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Dzisiaj chyba pierwszy raz 14 wystawiona bez żadnego konstala, myślę że warto odnotować
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze: Bo od pon do pt to 17 da radę z samymi M8CN, więc 4 nie tzreba nic zabierać. Jedynie o soboty chodzi.
To znaczy. 17 ma ogólnie w rozkładzie gwarantowanych 10 brygad niskopodłogowych od poniedziałku do piątku - tak przynajmniej udało się wyczytać z tych durnych podkreśleń, ale pewnie znając życie będzie tak, że na niskie gwarantowane brygady będą wyjeżdżać także M8C. Mówię tutaj cały czas o dniach powszednich. Zostają zatem równe dwie brygady obsadzane Konstalami. Czyli szału ni ma, jeżeli chodzi o ewentualne możliwości wyjazdów najnowszych Woltanów na 17. Chyba że jako ciekawostka taborowa...
Z drugiej strony, to trochę nie za dobrze, że 17 znowu nie ma nic z Telefonicznej. Przecież mówiłem, że część chocianowickich brygad powinna przejmować piątka.
I to jest właśnie urok linii, mówię teraz o 17, że ma obie zajezdnie pod nosem... :lol:
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Z innego wątku.
Po jakiego szkopa jest w ogóle założenie o 10 niskich brygadach dla 17? Rozumiem, że full Chocianowice, ale kurczę, nie to mamy chyba na myśli. Wydaje mi się, że najrozsądniej dać 8 niskich, ale pewnych (choć dziś dla przykładu aż trzy M8CN w zajezdni!), wtedy pokusimy się o to, żeby co druga brygada była niska i jeszcze uzupełnić te niskie brygady pomiędzy w równym odstępie czasowym. W tym układzie np. z Ikei:
7| 08 20 32 44 56
8| 08 20 32 44 56
9| 08 20
gdzie niskopodłogowe są podkreślone. Wówczas przykładowo lecimy na Konstalu tylko brygady nr 2, 4, 8 i 10, a na pozostałe w miarę możliwości dajemy M8CNy, ewentualnie M8C i po sprawie.
Inną sprawą jest możliwość dokonania przetasowań taborowych w taki sposób, żeby na 17 wrócił mniej więcej stan sprzed 9 kwietnia (4/8, mowa o roboczych), zaś 8 miała obsadę opartą wyłącznie na ET-1, a 5 wyłącznie na ET-2. To jest do zrobienia, ponieważ na 8 marnuje się wozokm, dla 5 zajezdnia różnicy obecnie nie robi już żadnej, a 17 ma obie zajezdnie pod nosem. Czemu by nie ruszyć tego tematu?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Całkowicie sie z tobą zgadzam co do 15/17. Na 15 potrzeba z 8 M8CN (a na 17 - 7 M8CN) by dać niską co 24min. Te dwa/trzy dodatkowe M8CN to powinny być albo w rezerwie albo po prostu powinny jeździć na linii i w razie awarii innego pojazdu powinny go zastepować.
Nie da się wysyłać codziennie 10 sprawnych M8CN.
Inna sprawa, ze jak piszesz trzy stały w zajezdni. Ciekawe o co chodzi...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

A przynajmniej jeden M8C bez N jeździł. Chyba na 16 go widziałem.

Ja rozumiem, że czasem trzeba jakieś prace konserwacyjne przeprowadzić, ale żeby od razu trzy tramwaje wyłączać, zamiast po jednym?

Chyba, że jakimś cudem we wszystkich trzech jednocześnie zepsuło się coś poważniejszego, co wymagało szybkiej naprawy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze: Inna sprawa, ze jak piszesz trzy stały w zajezdni. Ciekawe o co chodzi...
O 14:15. Bo jeszcze rano jechałem jednym z nich...
A tak wracając do tematu. Gdyby 5 była w całości z ET-2, to nawet na upartego M8CN byłby w sam raz, Kurczakom przywraca się niską podłogę i historycznie bezpośrednio do Górniaka (zaiste ważniejszego targowiska niż Czerwony Rynek), przywraca się (choć z przesiadką) połączenie do WAM-u, niską podłogę dostają niemal za darmo także Bałuty (okolice Limanowskiego). Bo dziś szanse na przesunięcie GT8Na na 5 są niewielkie. A tak, to tanim kosztem Chojny mają ponownie niską, i nawet na Telefonicznej nic nie trzeba robić.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Skoro się dało wszystkie M8CN dac na 17 i przez to 17 jest generalnie z ET2 to da się i 5 zrobić mieszaną.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:Skoro się dało wszystkie M8CN dac na 17 i przez to 17 jest generalnie z ET2 to da się i 5 zrobić mieszaną.
Pod warunkiem, że dojdzie do retelefonizacji albo 17, albo 8. Tymczasem najlepiej byłoby, żeby 5 miała całość z ET-2, to wtedy można puścić dokładnie na co drugą brygadę M8CNa, do Kurczaków wraca niska podłoga, i Bałuty też mają ją praktycznie za darmo.
Na pewno bez retelefonizacji którejś linii nie będzie możliwe, aby 5 dostała co najmniej mieszaną, bo teraz Choćki nie mają tyle tramwajów, żeby tak nimi szastać. A teraz 17 jest full chocianowicka z prostego powodu - 14 z uwagi na dostawy kolejnych Swingów uległy całkowitej telefonizacji, a ktoś z góry nie wymyślił nic innego. ;)
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Linia 8 powinna wrócić w całości na Telefoniczną. Bez sensu, żeby taki kawał jeździła na ET-2.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

A 13 to właściwie czemu nie jest z ET1?
ODPOWIEDZ