Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

^^ Ogólnie niektóre przydziały zajezdni są dziwne, a powinno się dążyć przy zaledwie 2 zajezdniach do wyraźnego podziału na linie.

Moim zdaniem przydział powinien być następujący:

ET1 linie: 4, 7 (do ET1 ma 4,1km, do ET2 ponad 5km), 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15 (tu widzę NF6D docelowo) 18, 43
ET2 linie: 1, 2, 3, 5, 6, 11, 16, 17, 41

ET1 - 11 linii
ET2 - 9 linii


No ale jak wiemy 11 z ET1 jest podobno nie do ruszenia, bo ma nie być żadnych przenosin taboru między zajezdniami, a na 11 musi być 100% nisko. :cry:
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Właśnie też nie rozumiem takiego mieszania. Myślę, że po remontach i dostawie nowych tramwajów do ET-2, linie 2, 3 i 6 trafią w całości na ET-2. Co do tej 11, to już można 7 zostawić na Chocianowicach, a 11 na Telefonicznej.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

11 to ma wariant A i B, wiec można A dawać do ET2. Ale no naprawdę mnie zastanawia jaki jest sens wysyłania jakiejś linii przez pół miasta skoro można na tym zaoszczędzić. Mozna by tym zainteresować karol.ldz, ale ja odnoszę wrażenie, ze on już niedługo będzie typowym betonem ze ZDiTu (może trochę mniejszym).
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

hytgar655 pisze:Linia 8 powinna wrócić w całości na Telefoniczną. Bez sensu, żeby taki kawał jeździła na ET-2.
Z Zarzewia na ET-2 praktycznie nie jedzie swoim kawałkiem trasy, a na ET-1 już może kogoś zabrać i jeszcze do tego na ET-2 ma dalej. Z PC na Chocianowice (od strony Teofilowa) też jest kawał drogi. Dlatego 8 musi być zretelefonizowana. To jest to, o czym mówię, że najłatwiej to zrobić kosztem 5.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

64 z Nowych Sadów to jeszcze większy nonsens. Coraz bliżej Limianki krańcuje ale kto by się tym przejął...
Pozdrawiam - Marek
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Z 64 to jest w ogóle jeszcze większa patologia, ale generalnie nic nie wypowiadam się na temat autobusów, bo dużo częściej jeżdżę tramwajem... ;)
hytgar655 pisze:Właśnie też nie rozumiem takiego mieszania. Myślę, że po remontach i dostawie nowych tramwajów do ET-2, linie 2, 3 i 6 trafią w całości na ET-2.
6 nie, bo Rzgowska na razie nie wchodzi w rachubę, chyba, że kiedyś w międzyczasie się zastanowią (tak, jak nad Aleksandrowską), a poza tym jej bardzo pasuje mieszana. 3 wydaje mi się, że też nie, bo Warszawska. Prawdopodobnymi kandydatami najprędzej wydają mi się 1, 2 i 5 (przy założeniu, że 1 przekierują na Chocianowice przez Broniewskiego i Paderewskiego, a 5 na krańcówkę przy Dw. Chojny) oraz hipotetycznie nową linię (w moim projekcie jest to nowe 16) biegnącą od Niższej przez Broniewskiego, Paderewskiego i fragmenty ŁTR, a następnie Pomorską do działek przy Telefonicznej.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

Przecież 1 już jest w całości z Chocianowic. O 3 myślałem w kontekście remontu Warszawskiej.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

A ja miałem na myśli obsadę nowych tramwajów z TdŁ.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: hytgar655 »

No to chyba, że tak. Wtedy ma to sens. Przy zrealizowaniu opcji być może jeszcze na coś wystarczy.
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Zaczęli robić przystanki na Stokach pod M8CN na 15.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

LUAKAS22 pisze:Zaczęli robić przystanki na Stokach pod M8CN na 15.

Do wakacji jest szansa że skończą... ;)
Pozdrawiam - Marek
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jak dobrze pójdzie, to już po majówce będą "zmiany w rozkładach jazdy". ;)
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: LUAKAS22 »

Właśnie przechodzę koło przystanku i powiem wam, że panowie dzielnie pracują.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ale że wrócą M8CN na 15, to szczerze powiem, że jestem niezmiernie zadowolony - nie to, że mam ich dość na 17, tylko - 1. robi się już dość nudno, bo na razie nie widziałem na swojej linii żadnego z najnowszych Woltanów - choć chyba już raz jechał 2720+21, aczkolwiek ogólnie Woltany są na 17 ostatnio nietypowo rzadko, nawet, gdy były jeszcze brygady z Telefonicznej, 2. Kurczaki przyzwyczaiły się do M8CNa, ktoś w lutym przez nową siatkę połączeń zburzył to i teraz wreszcie próbują to naprawić i może w maju wreszcie M8CN na linię 15 powróci. Dzięki temu przestają być konieczne roszady w obsadzie linii, choć na pewno one też by się przydały i może wraz z wakacjami dojdą do skutku.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Marecky »

TramMomentyStudenta pisze:Ale że wrócą M8CN na 15, to szczerze powiem, że jestem niezmiernie zadowolony - nie to, że mam ich dość na 17, tylko - 1. robi się już dość nudno, bo na razie nie widziałem na swojej linii żadnego z najnowszych Woltanów - choć chyba już raz jechał 2720+21, aczkolwiek ogólnie Woltany są na 17 ostatnio nietypowo rzadko, nawet, gdy były jeszcze brygady z Telefonicznej, 2. Kurczaki przyzwyczaiły się do M8CNa, ktoś w lutym przez nową siatkę połączeń zburzył to i teraz wreszcie próbują to naprawić i może w maju wreszcie M8CN na linię 15 powróci. Dzięki temu przestają być konieczne roszady w obsadzie linii, choć na pewno one też by się przydały i może wraz z wakacjami dojdą do skutku.

Nie uważam aby była różnica w komforcie jazdy między M8CN a Woltanami. Jedyna różnica jest we wsiadaniu przez człon niski. Na pokładzie górnym jest tak samo. Tandetny skrzypiący plastik i strasznie niewygodne i śliskie siedzenia.
Pozdrawiam - Marek
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Dokładnie. M8CN to dla przeciętnego pasażera Woltan tylko z wstawką niskopodłogową. Te tramwaje są w pewnym sensie bardzo do siebie podobne.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: kuba_łódź »

No to naprawdę żadna różnica, że do M8CN bez problemu wsiądzie niepełnosprawny, osoba starsza lub matma z dzieckiem, a do Konstala nie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

To jest różnica, ale wizualnie Woltan i M8CN sa do siebie podobne i różnica jest przede wszystkim w tym, ze M8CN ma niski człon i jest dwukierunkowy.
Poza tym te pojazdy na pierwszy rzut oka się od siebie nie różnią i myślę, ze wiele osób uznałoby M8CN za jakąś kolejna modernizację Konstala.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Powiedzcie. Teraz w rozkładzie 17 obstawionych jest 8 M8CN w robocze, a i tak są ciekawostki - np. wczoraj na pewnej niskiej był 2302+16. Czy naprawdę nie da się tych 8 sprawnych pojazdów z niską wysłać na linię?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

Ja szczerze wolę starsze moderki od Woltanów i zawsze mnie dziwi jak komuś się podoba "to coś".

Jest głośniejszy od M8CN, ma te same koszmarne plastiki, ma mniej siedzisk, no i to nadal megawysokopodłogowy Konstal...

Także niestety ale te Woltany w ogóle nie zastąpią dobrze M8CN na 17, gdy przewalą je na 15 - będzie powrót do "normalności" niestety :(
ODPOWIEDZ