Planowa obsada linii - dyskusja

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Zmiana tematu - czemu na nocnych jeżdżą Solarisy z klimatyzacją?
Na nocne to powinny iść pojazdy bez klimatyzacji...
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Woronin »

Taki stan rzeczy jest od paru lat jak nie dłużej.
Obsada nocnych wygląda następująco : Limanowskiego wypuszcza Volva 7000 (sporadycznie 7700/A) i Solarisy z 2008 (w weekendy) oraz 2011 roku a Nowe Sady Jelcze i Conecta z 2013 roku.
Ostatnio zmieniony czw 17:19, 31 maja 2018 przez Woronin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

To chyba z Limanki, bo z NS praktycznie codziennie puszczają Jelcze i Conecta 2013. Solarki nowej daaawno nie widziałem nawet w WatchLine na liniach nocnych z NS.

Solarki to przy specjalnych okazjach przeguby czasami wyślą...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Taa z Limanki. No to generalnie ręce opadają, bo to w moim kierunku z 3 pojazdy miały klimatyzację...
Ludzie w dzień gotuja się w autobusach, a w nocnym, gdzie można wysłać piekarnik to jeździ nowy Solaris.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Wojtek94 »

Solary z 2015 były tylko w pierwszych dniach po tej akcji z popsutymi Jelczami. Teraz podstawa to Volva i Solary na 11xx oraz Jelcze i Merole 23xx i 24xx. 7700 czasami wyjdzie ale rzadko. Dziś przy święcie na 85B jeździło 7000... Za takie akcje powinny być kary dla Limanowskiego. Te szroty nie powinny w weekend wyjeżdżać w ogóle. Taboru starczy w zupełności.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Karol »

nowy1212 pisze:Zmiana tematu - czemu na nocnych jeżdżą Solarisy z klimatyzacją?
Na nocne to powinny iść pojazdy bez klimatyzacji...
nowy1212 pisze:Taa z Limanki. No to generalnie ręce opadają, bo to w moim kierunku z 3 pojazdy miały klimatyzację...
Ludzie w dzień gotuja się w autobusach, a w nocnym, gdzie można wysłać piekarnik to jeździ nowy Solaris.
Co Ty za bzdury wygadujesz? Teraz przy takich upałach i w dzień i w nocy powinny dominować pojazdy z klimą. Pasażer nocny gorszy od dziennego, bo pijana hołota?
Obrazek
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

Sorry, ale to ty bzdury gadasz, bo przecież klima w MPK działa gdy jest bodajże powyzej 25 stopni.(EDIT:bzdure napisałem) Tymczasem w nocy jest 15-18 stopni. Nie wiem kiedy u nas w nocy jest na tyle ciepło by MPK musiało włączyć klimę. To chyba nawet raz w roku się takie coś się nie zdarza.

Poza tym nie mamy też na tyle dużo pojazdów klimatyzowanych, by dawać je na noc. Póki co w dzień w pojeździe jest tak gorąco, że nie idzie wytrzymać i nawet jak klima w Solarisie działa to jest tak średnio. Ja choć jestem osobą, która się poci i dlatego nie jeżdżę zbiorkomem latem to jak jechałem nocnym to były otwarte pojedyncze okna i było przyjemnie

Nalezy ustalić priorytety, a w naszym klimacie sa takie, ze w dzień powinny jeździć pojazdy z klimatyzacją, a w nocy takie z otwieranymi oknami i awaryjnie piekarniki, choć takich na szczęście prawie nie ma. Będziemy mieć pojazdy klimatyzowane w zdecydowanej wiekszości to będzie można je wysyłać na noc, ale nawet wtedy używanie klimy będzie bez sensu, bo w naszym klimacie noce sa na tyle chłodne, ze z ekonomicznego punktu widzenia lepiej będzie jak pasażerowie otworzą sobie okna.
Ostatnio zmieniony czw 21:32, 31 maja 2018 przez nowy1212, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Teraz klimatyzacja ma działać zawsze, tylko na ustawieniu na 24 stopnie (w teorii)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

To od kiedy te zmiany?
No i w praktyce to chyba różnie działa. Jechałem Solarisem albo Mecedesem na 82 było chłodno, ale tak przeciętnie, potem jechałem jednym Swingiem lodówka, potem drugim Swingiem i tak trochę za ciepło.

Więc coś z tym ustawianiem temperatury jest nie tak.

No i z nocnych wczorajszych to w dwóch jakie były klima nie działała, choc była taka możliwość, więc no coś nie tak. Z drugiej strony jak mówie po co klima ma działać skoro wystarczy otworzyć pojedyncze okna w pojeździe by było chłodno?


Dalej uważam, ze priorytet to klimatyzowane w ciagu dnia. To w dzień sa wysokie temperatury, to w dzień jest tłum ludzi w pojazdach i to w dzień nie pomagają otwarte okna. W nocy ludzi mniej, temperatury niższe, a przez okna wlatuje chłodne powietrze. Używanie klimy w takiej sytuacji jest ekonomicznie nieuzasadnione. MPK nie stac na utrzymanie pojazdów w dobrym stanie to niech nie marnują pieniędzy na klimę wtedy gdy nie jest potrzebna.
Ostatnio zmieniony czw 21:19, 31 maja 2018 przez nowy1212, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: px33 »

Od listopada 2015. Wtedy też pojawiła się większość obecnych wytycznych odnośnie ogrzewania, które dyspozytorzy (!!!) MPK wciąż potrafią mieć głęboko w d...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

A rzeczywiście tak jest, zapomniałem o tym...
To szkoda, ze w praktyce jest jak jest. Z drugiej strony to skoro ma być klimatyzacja zawsze to może okna powinny byc blokowane i otwierane jedynie specjalnym kluczem przez kierowcę? Wystarczy wtedy dać naklejkę, że okna w pojeździe otwiera kierowca.


Inna sprawa, ze dla mnie ciągle mija się z celem to by chłodzić pojazd za pomocą klimy, gdy na dworze jest chłodniej. Ja w aucie włączam klime, gdy jest gorąco, ale jesli jest po prostu cieplej trochę to otwieram okna, bo żal mi kasy na paliwo.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Jordi »

Dziś prawie cała 12 niskaczowa. Citki i Swingi popylają dookoła "zakazanego" Placu Wolności ;)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Szkoda, że w tygodniu przeważnie nie ma niskich brygad nawet w połowie...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: nowy1212 »

No i szkoda, ze na niektórych liniach nie oznacza się prawie w ogóle niskaczy:
na 4 powinno się oznaczyć więcej brygad z GT8N - na takt 24min raczej nie ma co liczyć, ale no zawsze z 5-6 brygad powinno być oznaczonych ( a nie 2 jak teraz)
na 12 tez powinno się udać ułożyć takt 24min niskiej - nie wierzę, ze MPK nie jest w stanie wystawić 7 CR na 12. Dalej w rezerwie mieliby 3 CRy, 2 Swingi '18 i 2 NF6D. O ile NF6D ze względu na zwrotnice na PW by na 12 na razie się nie pojawił to już na 11 czy 10 da radę awaryjnie.

O M8CN nie wspominam na 15, bo pisano, że nie sa tak awaryjne, czyli jak ich nie ma to wynika to główne z tego, ze MPK ma to gdzieś.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

No właśnie - 15 jest skrócona do zajezdni już x czasu, a M8CNy i tak są na 17. I jeszcze ciekawsze rzeczy wyskoczą. Teraz z powodu remontów na Narutowicza powinni jednak zadbać o zrobienie kilku cennych przetasowań taborowych i dla przykładu powinna zostać zagwarantowana jak największa ilość taboru z Chociek na 2, 3, 5 i 6 i wówczas M8CN to mógłby iść sobie na 5 (żeby nie stały w zajezdni), a 15 i 17 powinna dostać możliwie dużo z Telefy. Miejmy nadzieję, że na wakacje pozmieniają stosownie rozkład. W przeciwnym razie o zatrzymania ruchu na Pomorskiej nie trudno, zwłaszcza rano i wieczorem.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: prof_klos »

Jak ja lubię te forumowe gdybania... ;)
Każdy swoje, życie swoje, a ZDiT swoje. ;)
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: mig »

TramMomentyStudenta pisze:Teraz z powodu remontów na Narutowicza powinni jednak zadbać o zrobienie kilku cennych przetasowań taborowych i dla przykładu powinna zostać zagwarantowana jak największa ilość taboru z Chociek na 2, 3, 5 i 6 i wówczas M8CN to mógłby iść sobie na 5 (żeby nie stały w zajezdni), a 15 i 17 powinna dostać możliwie dużo z Telefy. Miejmy nadzieję, że na wakacje pozmieniają stosownie rozkład.
A to niby dlaczego?
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Żeby na Pomorskiej nadmiar tramwajów wyjazdowo-zjazdowych nie był tak odczuwalny. Oczywiście wiem, że w przypadku 17 musi pozostać obsada częściowo chocianowicka z powodu wozokm (4 składy na 12 w robocze to absolutne minimum), ale 15 już dla przykładu może mieć nawet ledwie 2 składy z Chociek (obecnie ma chyba 6, nie pamiętam). To wszystko oczywiście, jak mówię, można zdziałać kosztem 2, 3, 5 lub 6. Oczywiście po powrocie 12 i 18 na stałe trasy można jak najbardziej przywrócić bieżący stan obsady.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: Kpc21 »

No dobra, ale przecież bez względu na przydział tramwajów do linii, z Telefonicznej będzie musiała wyjechać taka sama liczba tramwajów. Tyle, że na inne linie, ale to różnicy nie robi.

Jedyne, co można zrobić, to ułożyć to tak, by linie jadące na pętle Telefoniczna i Stoki były w 100% obsadzone wagonami z Telefonicznej. To faktycznie odrobinę pomoże, bo więcej tramwajów z Telefonicznej np. na 15 oznacza mniej tramwajów z Telefonicznej na innych liniach, na które muszą one przez to wąskie gardło wyjechać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Planowa obsada linii - dyskusja

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tyle, że wydaje mi się pewne, że Zdat nie zgodzi się na to, żeby 17 była full z Telefy, bo ograniczają ją wozokm. Już na 15 dałoby się to zrobić, bo z Ronda Lotników do ET-2 jest kawałek drogi, a Telefa jest praktycznie przy pętli (przy czym jak naprawią usterkę wodociągową, to 15 i tak na Stoki powróci, jednak sama zajezdnia jest przy trasie). Aczkolwiek generalnie zgadzam się z Tobą. I oczywiście trzeba zadbać o powrót bieżącego stanu obsady po wakacjach.
ODPOWIEDZ